LAMBDA ???

Moderátor: Blue Lanos

mekky
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 18, 2004 12:03
Bydliště: Skalica, SK

LAMBDA ???

Příspěvek od mekky »

Mám problém na ESPERE 1,5 DOHC pri dlhšej jazde nejakou "konštantnou" rýchlosťou napr. po diaľnici 130km sa mi rozvieti kontrolka motora. Ak prudko pridám alebo uberiem plyn tak zhasne, ale ak idem zase nejakú chvíľu rovnakou rýchlosťou opäť sa rozsvieti. Jeden típek do mňa hučal že nech vymením lambda sondu, inak že si zničím KATA. Ak jadzím normálne (mimo diaľnice) tak mi to nesvieti, poradíte niekto ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
PetrCBR
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 18, 2004 22:22
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: LAMBDA ???

Příspěvek od PetrCBR »

mekky píše:Mám problém na ESPERE 1,5 DOHC pri dlhšej jazde nejakou "konštantnou" rýchlosťou napr. po diaľnici 130km sa mi rozvieti kontrolka motora. Ak prudko pridám alebo uberiem plyn tak zhasne, ale ak idem zase nejakú chvíľu rovnakou rýchlosťou opäť sa rozsvieti. Jeden típek do mňa hučal že nech vymením lambda sondu, inak že si zničím KATA. Ak jadzím normálne (mimo diaľnice) tak mi to nesvieti, poradíte niekto ...
Zajed do autorizovaneho servisu na diagnostiku. Napichnou na to diagnosticky pristroj a reknou ti presne o co jde a proc to dela.
Daewoo Espero 2.0MPi, '97 (šmudla)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT, '08 (nový šmudla)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Na 99,9 % je to lambda ;) věř mi znám to ;)
Návštěvník

Re: LAMBDA ???

Příspěvek od Návštěvník »

S toho si nic nerob,Espera su velmi citlive na zmes!!!Mne to robi tiez ale castejsie na plyne inac vsetko v pohode.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

to že se to rozsvicí na plyn je ale něco jiného je to proto že plyn po spálení dělá jinou charakteristiku výfuku a lambda to považuje za chybu to musí upravit plynaři jedná se o nějakou emulovanou lambdu kdy se vytváří správnej signál 8)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Na plyn jde o verzi prestavby, starsi mely lambu opravdu emulovanou, novejsi ji i pri provozu na plyn pouzivaji. Mel sem taky tenhle problem a bylo to chudou smesi pri jizde na plyn, pokud si dobre pamatuju problem byl v nastaveni ventilu, kterej reguluje tlak, pod jakym plyn odchazi z nadrze. Navic tenhle problem se pri jizde na plyn obcas objevi i pri pouziti nekvalitniho plynu.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo to je asi pravda já jen co sem zatím zjistil já plyn nemám ani nedělám :)
tvb
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 21, 2005 23:46
Kontaktovat uživatele:

Emulator

Příspěvek od tvb »

Ja mam LPG BRC a lambdu mam emulovanu.. to znamena ze je to horsie ? Emulovana by malo znamenat ze si udaje vymysla.. len neviem na zaklade coho... ma ta lambda nejake vstupy.. otacky teplota motora a tak ?
Espero 1.5DOHC LPG, elektrony, tazne 155tis km
Návštěvník

Re: Emulator

Příspěvek od Návštěvník »

tvb píše:Ja mam LPG BRC a lambdu mam emulovanu.. to znamena ze je to horsie ? Emulovana by malo znamenat ze si udaje vymysla.. len neviem na zaklade coho... ma ta lambda nejake vstupy.. otacky teplota motora a tak ?
Na lambde sa mení napätie podľa zloženia výfukových plynov, je to tá "blbosť" čo do nej ide ten fialový káblik do výfukového potrubia...
Je to vlastne len čidlo vo výfukovom potrubí... ;)
Návštěvník

Re: Emulator

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
tvb píše:Ja mam LPG BRC a lambdu mam emulovanu.. to znamena ze je to horsie ? Emulovana by malo znamenat ze si udaje vymysla.. len neviem na zaklade coho... ma ta lambda nejake vstupy.. otacky teplota motora a tak ?
Na lambde sa mení napätie podľa zloženia výfukových plynov, je to tá "blbosť" čo do nej ide ten fialový káblik do výfukového potrubia...
Je to vlastne len čidlo vo výfukovom potrubí... ;)
Lambda = Lambda sonda
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Re: Emulator

Příspěvek od RoSta »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
tvb píše:Ja mam LPG BRC a lambdu mam emulovanu.. to znamena ze je to horsie ? Emulovana by malo znamenat ze si udaje vymysla.. len neviem na zaklade coho... ma ta lambda nejake vstupy.. otacky teplota motora a tak ?
Na lambde sa mení napätie podľa zloženia výfukových plynov, je to tá "blbosť" čo do nej ide ten fialový káblik do výfukového potrubia...
Je to vlastne len čidlo vo výfukovom potrubí... ;)
Lambda = Lambda sonda

To som bol všetko ja...

Šak som sa prihlásil, tomu nerozumiem... :oops:
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
tvb
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 21, 2005 23:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Emulator

Příspěvek od tvb »

RoSta píše:
Anonymous píše:
Anonymous píše: Na lambde sa mení napätie podľa zloženia výfukových plynov, je to tá "blbosť" čo do nej ide ten fialový káblik do výfukového potrubia...
Je to vlastne len čidlo vo výfukovom potrubí... ;)
Lambda = Lambda sonda

To som bol všetko ja...

Šak som sa prihlásil, tomu nerozumiem... :oops:
No teda RoSta.. to si mi pomohol.. viem co je lambda, ze to ma fialovy kabel a ze to trci z vyfuk. potrubia.. necital si moju otazku ?
Pytal som sa na emulovanu Lambdu pre LPG BRC... nie obycajnu pre benzin... ja tam mam nejau krabicku s nadpisom LambdaGAS Emulator. alebo tak nejak.. pytal som sa ci je to horsie.. ako ked sa vyuziva povodna lambde ... atd citaj este raz, ak chces pomoct..
Dik
Espero 1.5DOHC LPG, elektrony, tazne 155tis km
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Čo sa čertíš? :roll:

Keďže LPG má iné spaliny, ako benzín, tak RJ LPG musí "oklamať" RJ motora, inak by sa splašila, že je niečo z motorom...
A tomu sa hovorí emulácia (správnych hodnôt pre RJ motora)...
A to je ten Tvoj LambdaGAS Emulator...
RJ LPG, pokiaľ je kompletné však tiež využíva hodnoty Lambda sondy (tie reálne) a obsluhuje potom regulačný ventil a tuším ešte aj splyňovač...

Odpoveď: Lambda je vždy rovnaká... :lol: :lol: :lol:
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
tvb
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 21, 2005 23:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvb »

Dik, neda sa niekde zohnat schema zapojenia LPG BRC alebo aspon schema zapojenia RJ motora ?
Espero 1.5DOHC LPG, elektrony, tazne 155tis km
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

tvb píše:Dik, neda sa niekde zohnat schema zapojenia LPG BRC alebo aspon schema zapojenia RJ motora ?
Nie je za čo... Som rád, že som Ti mohol pomôcť... 8)

Schéma... niekde tu vo fóre je odkaz...
Ale, ak môžem poradiť, daj si to skontrolovať...
Ono, skontrolujú Ti to, aj keď by si to mal na "čierno"...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“