"Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Rosch
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 18, 2009 21:13

"Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Rosch »

Ahojte všetci fandovia Nubira II.
Pokiaľ môžete pomôžte - mám nasledovný problém! Pri jazdení na LPG, mi niekde "mizne" aj benzín a neviem to zistiť!
Pri prevádzke len na benzín, je spotreba normálna - teda vylučujem netesnosť palivového systému. Ovšem pri prevádzke na LPG, mi v priemere na 1200 km "zmizne" približne 10 L benzínu. Vymenili sme vstreky - niektorí hovorili, že sú "zasvinené" a aj keď sú vypnuté, tak prepúšťajú benzín...! Po výmene samozrejme benzín mizne ďalej! Bola vymenená riadiaca jednotka odpojovania benzínu pri prepnutí na plyn a stále je to to isté! Servis LPG tvrdí že to má v poriadku a servis normálny tvrdí, že to má tiež v poriadku! Ja len bezmocne čučím na merák spotreby paliva, ako mi to "padá" dolu keď jazdím na plyn!

Pomôžete niekto?

Vďaka dopredu!
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od -peha- »

No my sme sa s tým už tiež zabývali lebo na jednej Nubire 1 motor 1,6 jej to tziež robilo a nevedeli sme na to prísť čím to bolo,ale náprava je jednoduchá proste je potrebné čerpadlo odpájať relátkom :idea: Tak sme to v tedy vyriešili ale bohužial už neviem presný postup ale asi tak to to relátko bolo dané na vodičovej strane pri lavej nohe pod ten plast na stlpiku a tam bol prerušený kábel (mám dojem že hnedý)a relátko bolo napojené na modrý ktorý otvára LPG ventil :idea: Tým bola záhada odstránená a od tej doby je klud :D No na viacerých vozoch sme to už potom nemaly takže asi je to fenomén Nubky no nie je to nič hrozné a náprava stojí do 3€(asi 100 sk) a trocha času :D
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Krtek »

Taky bych sondoval jakej máš LPG systém a jak jezdíš.... Nevěř tomu že benál to na plyn skoro nežere. Já mam v půměru spotřebu cca 8-9L plynu a kolem 1,2-1,5l benálu na 100 km. Takže jestli jezdíš couračky nebo často startuješ tak budeš mít i velkou spotřebu benálu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od seky »

Tak tento jav mam aj ja na Nubi II a tiež kolega na Fabii.Počas jazdy mi niekedy klesne ručička,ale keď auto odstavim a ráno pozriem ,tak zas ukazuje správne.Zistili sme ,že benzín vôbec nemizne, len pri kolobehu cez prepad je rozptyleny v celom systeme.Stačilo otvoriť nádrž ,aby sa dostal trochu dnu vzduch a ručička zas ukazovala spravne,príp. keď som dotankoval ,lebo som mal pocit ,že už je ho málo tak potom ukazovala oveľa viac.
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Rosch
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 18, 2009 21:13

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Rosch »

Ďakujem Vám všetkým za odpovede.

Ten benzín mizne aj pri dlhých jazdách - to zn. ak idem dlhú jazdu BA-KE a späť, tak vlastne použijem benzín len na naštartovanie pri zastávkach či už na tankovanie, alebo na občerstvenie. To znamená, že v takom režime jazdy, by mal benzín zostať bez zmeny. Mne to vychádza tak 0,8 l benzínu/100 km, a to sa mi zdá trochu dosť! Možno je to akceptovateľné pri veľkých zimách s prevádzkou po meste a častým štartovaním, ale aby mi to "bralo" benzín aj vtedy, keď ide auto len na plyn, sa mi zdá čudné. :oops:

To s tým "úkazom" poklesu ručičky benzínového palivomera a po zastavení sa jeho vrátenie späť, je tiež u môjho auta....len sa nevráti do tej polohy, kde by som predpokladal že sa má vrátiť. :D

Ak by som chcel riešiť to odpájacie relé, máte niekto nejakého autoelektrikára pri BA čo by to zvládol?

Ďakujem
Uživatelský avatar
Matias Lolop
Příspěvky: 46
Registrován: čtv led 03, 2008 23:55
Kontaktovat uživatele:

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Matias Lolop »

Ahojte, musím Vám povedať že aj mne to robí presne to isté čo aj tebe. Aj tá spotreba o ktorej hovoríš je presne taká istá.
Pravdupovediac som sa tomu veľmi nevenoval nakoľko som úplný automobilový laik. Pri ceste z LC do BA som sa aj ja čudoval že
ako je to možné že sa ručička ktoré signalizuje benzín v nádrži klesla asi o 2mm a to som išiel celý čas na plyn a bez prestávky a nebola
ani zima. Aj mňa by zaujímalo čo to môže spôsobovať.
Daewoo Nubira II 1.6 16V r2001 LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od -peha- »

No takto ono pokud by tam išli obydve média tak to nepojede lebo sa bude motor dusiť ale aby bola istota tak najlahšie tým relátkom odpojiť čerpadlo :idea: Je zaujímavé že sa to robí na Nubkách,jo neviem ale pokud má Nubi v motorovom priestore relátko na čerpadlo tak lahšie je to odpojiť tam :idea:
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od seky »

Jeden čas som to mal aj ja odpojené,ale po tom čo som tu čítal ,že vraj sa môžu poškodiť vstrekovače a tiež som sa pýtal kolegu,čo mi montoval LPG,tak povedal že nemusí to byť odpájané, tak som to zrušil. Tiež povedal,že to neriešil ešte ani v jednej montáži.Predtým mal na svojich autach LPG v Ticu,Nexii,Lege a teraz ma Evandu a nedaval to nikde.Ja som to riešil takto:
Přílohy
odpojenie LPG_SK.JPG
odpojenie LPG_SK.JPG (61.98 KiB) Zobrazeno 3772 x
odpojenie LPG_schema.JPG
odpojenie LPG_schema.JPG (31.32 KiB) Zobrazeno 3771 x
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od koniQ »

hmm sranda nikdy som si toto nevsimal zeby mi mizlo BA95 ked jazdim na LPG takze ale naposledy som tankoval benzin asi 10.12.2008 a dnes je 26.1.2009 :lol: ja vacsinou LPG ale pokukam co to robi u mna :)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Krtek »

Rosch píše:Ďakujem Vám všetkým za odpovede.

Ten benzín mizne aj pri dlhých jazdách - to zn. ak idem dlhú jazdu BA-KE a späť, tak vlastne použijem benzín len na naštartovanie pri zastávkach či už na tankovanie, alebo na občerstvenie. To znamená, že v takom režime jazdy, by mal benzín zostať bez zmeny. Mne to vychádza tak 0,8 l benzínu/100 km, a to sa mi zdá trochu dosť! Možno je to akceptovateľné pri veľkých zimách s prevádzkou po meste a častým štartovaním, ale aby mi to "bralo" benzín aj vtedy, keď ide auto len na plyn, sa mi zdá čudné. :oops:

To s tým "úkazom" poklesu ručičky benzínového palivomera a po zastavení sa jeho vrátenie späť, je tiež u môjho auta....len sa nevráti do tej polohy, kde by som predpokladal že sa má vrátiť. :D

Ak by som chcel riešiť to odpájacie relé, máte niekto nejakého autoelektrikára pri BA čo by to zvládol?

Ďakujem
Tak to máš celkem dobrou spotřebu benálu. Já když jezdíval kdysi JENOm dlouhý trasy. tj 50km jedna cesta tak sem ěml průměr benálu kolem 0,4-0,6L/100. pod to se myslim nedá dostat. Aktuálně mi to dsot stoupá páč při těch couračkách a zimních stratech mam průměr někde kolem 1,4-1,8L/100. Benál sem bral naposled někdy před vánocema, najle sem necelejch 100 km a už je půlka nádrže zase fuč.
Holt nevěř tomu že u sekvenčního vstřikování ušetříš kdoví jakej balík.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
novacan
Příspěvky: 29
Registrován: čtv led 22, 2009 14:04

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od novacan »

Pri prepnutí na LPG je potrebné odpojiť čerpadlo benzínu,tak ako navrhuje "peha".Nič iné ti nepomôže a tak to aj má byť.Keď ideš na LPG tak načo má isť čerpadlo? Stretol som sa s názorom montážníkov LPG,že je dobré mať čerpadlo v chode preto,aby sa obmývali vstreky.To ale nie je treba pokial štartuješ na benzín a aj keď nie, tak sa tomu nič nestane,5 ročná skúsenosť.
Rosch
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 18, 2009 21:13

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Rosch »

Všetkým ďakujem za odpovede.

Skúsim to zapojiť podľa zverejnenej schémy a potom uvidíme. Dúfam, že odpojením palivového čerpadla ma "neodpojí" riadiaca jednotka...nemôže to vyhodnotiť ako nejakú závadu a blokovať elektroniku motora?

Ešte raz - veľká vďaka.
Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od maros26 »

caute pani mne taktiez mizne benzin ale bude to tym startovanim a vyslo mi to zhuba okolo 0,6 litra na sto kilacov teraz cez zimu. :)
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od maledivy1967 »

Návod na odpájanie čerpadla pri jazde na LPG:

Kup si rozpinacie relatko.
Napajanie relatka napoj na LPG cievku co mas v motorovom priestore.
Najdi si rele palivoveho cerpadla, niekde pri vodicovych nohach,
no a hlavne kontakty daj do serie s hlavnymi kontaktmi palivoveho relatka.

Kto to zrealizuje nech napíše ako to funguje.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: "Miznutie" benzínu pri prevádzke na LPG....

Příspěvek od Richard »

Já jsem tohle řešil a vyřešil u své Nubi 2,0 a vše jsem nacpal do pojistkový skříňky co je v motorovým prostoru, ale je to asi 3 roky, tak si nepamatuju jak to je zapojený, ale mohl bych to někde vyhledat poradil mi Peha a poslal i schéma jak na to....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“