Aveo a bezpečnosť - euroncap

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
LuboCh
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 22, 2006 17:26
Bydliště: Trencin

Aveo a bezpečnosť - euroncap

Příspěvek od LuboCh »

Aveo (2006) na EURONCAP-e dosť pohorelo. Údajne s tým Chevrolet potom niečo urobil a autorizovaný predajca ma tiež presviedčal o tuhšej karoserii a kvalitnejších zvaroch. Ale bezpečnosť nie je len o tom, ale aj o deformačných zónach, odletujúcich plastoch v interiery po naraze atď. Neviete niekto ako je na tom sučasný 4 dverový model?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a bezpečnosť - euroncap

Příspěvek od Krtek »

nevěř tomu bude to stejný jako kdysi kalos. Taky mně kdejakej prodejce přesvědčoval ale nikdo nedokázal říct CO vůbec pro zlepšní bezpečnosti udělali. Myslim že nic. Stejně je to hlavně o náhodě.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Aveo a bezpečnosť - euroncap

Příspěvek od saamm »

Kupuješ auto abys boural nebo abys jezdil. Je to osud. Ale nevěř všemu co se píše. Taky jsem to četl. To není autě ale o lidech. Auta nezabijí, zabijí lidé . Proč? Protože jezdí jako lidé. Kdyby jezdily jako dobytek tak nebude tolik mrtvých a pomačkaných plechů. Dobytek ví co dělá ale člověk ne. Rozjet dokáže kde kdo ale ubrzdit to je ten um za volantem.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Aveo a bezpečnosť - euroncap

Příspěvek od Muco »

Samozrejme toto všetko-čo tu chlapi píšu je pravda,avšak musíš brať všetko trochu s rezervou-či už predajcov alebo testy.Ako píše "saamm" -že je to o ľuďoch ako jazdia...Ano,aj..Lenže bohužiaľ aj z toho dôvodu si kupujú autá s vyššiou bezpečnosťou,keby niekto do neho nabúral,aby mal väčšiu šancu z tej búračky vyviaznuť čo najmenej dolámaný.
Na druhej strane-ak sa spýtaš predajcu pri rozhodovaní sa o kúpe auta,už dopredu vieš aka bude jeho reakcia.Je to však pochopiteľné, keby povedal,že sa v podstate nič nezmenilo na novších modeloch,tak asi to auto nekúpiš a on ten predajca by bol pekný k...-veď by nič nepredal ;) ;)

A k tým výsledkom- každé auto má svoje "+" a "-",takže aj tak je to o zákazníkoch. Niekto ide po bezpečnosti z každej strany (napr.ak nemá aspoň auto 6 airbagov,tak sa na to ani nepozrie).
Sú však aj iní,ktorí kupujú autá podľa svojho "vkusu" .A aj tak už dnes majú všetky autá aspoň 2 airbagy..Je to skôr o vkuse.
U mňa to bolo tak 1/2 na 1/2- -konkrétne pri kúpe yarisa. Týmto však Aveo v žiadnom prípade nezhadzujem a ani nemám najmenší dôvod. Problémom po kúpe auta (Kalosa),som už psychicky nezvládol tie návštevy v servise- a nie len prístupom a "kvalitou" servisantov,ale aj "veľmi výhodným " miestom servisu( v prde... za mestom a vedľa dialnice ).
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
LuboCh
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 22, 2006 17:26
Bydliště: Trencin

Re: Aveo a bezpečnosť - euroncap

Příspěvek od LuboCh »

Vďaka za reakcie, musím s Vami len súhlasiť. Jazdím na Matíze a začína byť pre 3 ludí malé :) ale som spokojný a pači sa mi Aveo, tak ho zvažujem, keby som sa rozhodoval pre väčšie. Ja sa vždy snažím jazdiť normálne, aby som neohrozil seba ani druhých, ale ked si trtko na 5-kovom bavoráku dokazuje potenciu tým, že mňa a kolónu predo mnou obieha odpočívadlom vpravo, lebo protismer je plný, tak sú len dve možností - nejazdiť vôbec alebo kúpiť bezpečnejšie auto. Tak uvidim..... :D
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“