zdochinanie motora

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
ajofo
Příspěvky: 133
Registrován: sob pro 08, 2007 16:45
Bydliště: Moravský Svatý Ján

zdochinanie motora

Příspěvek od ajofo »

Vo stvrtok a v piatok som isiel po nocnej mojim esperkom domov bola poriadna zima rano - 19 stupnov.No nez som prisiel domov tak po zahriati motora normalne zdochinal nedrzal otacky tak som rychlostou rozbehol motor trocha pridal a otacky uz drzali.Ale v piatok zdochinal dlho.No cez den vsetko islo tak ako ma moze mat mraz na to vliv?Neposkodim motor tym ze zaradim rychlost a rozbehnem bez nastartovania?dakujem!
Daewoo Espero, 1,5 DOHC 66 kw 147000 Km GLX CD.r.v.1997 resp.uvedene do prevadzky.
Reklama
 

lemonik
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:26

Příspěvek od lemonik »

Možno trepnem chujovinu, ale mne v Pontiacu /momentálne nevyužívanom/ zamrzol benzín v hadičkách. Stojí na zime opustený a keď som mu išiel trošku pretočiť motor tak nenaštartoval. Inokedy všetko OK a teraz ako sú tie hnusné tuhé zimy nenaskočí. Otáčať otáča, snaží sa, ale ani raz neodpáli. Benzínové čerpadlo ide po otočení kľúčika dlhšie ako je obvyklé, no do motora sa benzín nedostane :( Neviem, či je to možné aj u tvojho Esperka za jednu noc, ale ako riešenie by som to nevylúčil, keďže teraz nám to mrzne aj na -15 :roll: mne Espero našťastie nezdochíňa, ale ráno keď ho štartujem, tak sa mu častokrát moc nechce :?
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Příspěvek od vladimir fodor »

Espero neroztláčaj a nerozťahuj, preskočí rozvodovy remeň a maš postarané o poriadnu dávku práce a výdavkov navyše.prečo zháša,no to môže mať viacero pričin.Napiš či garážuješ von alebo v teplej garáži.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

No podla toho,ako to opisuješ,môže naozaj nejaká ta vodička byť v benzine. Ak si nikdy ešte nedával do benzinu napr. "velfobin"(alebo prípravok na tejto báze inej značky),tak rozhodne by som začal týmto systémom hladať poruchu -vylučovacou metodou - Vždy pred zimou -kedy máš min. množstvo benzinu v nádrži ,by sa mal pred natankovaním naliať nejaký štamprlík(podla návodu 1:xxxx) toho prípravku,ktorý ti veškerú kondenzovanú vodu (aj z letných období) "odparí". Skús teda najskôr toto.Choď hoci aj na benzinku a kup si to,nalej tam nejaké 1,5-1dcl (keď tam už asi budeš mať trochu viac vody) a dotankuj-aby sa to zamiešalo.Urob to ale cez deń aby sa ti prípadná zmrznuta voda roztopila.Stačí len malilinká gulôčka benzinu (alebo teda presnejšie vody) a už cez trubičky-alebo dízi-či ako sa tomu hovorí nepretlačí palivo.A ešte :keď tam dávaš benzin 95 okt. ,tak tam daj teraz 98.
To by si neveril,kolko vody sa ti nazbiera v benzine...
Asi pre 5 rokmi som mal Š-100. Tiež mi tak raz nenastartovala(nie preto,že to bola škodovka),ale preto ,že som mal miesto benzinu v čerpadle( v tom sitku) zamrznutú LEN vodu.Normálne som odšrauboval spodné sitko na čerpadle a v ňom bol iba ľad! Musel som trošku tu umelohmotnu "nádržku" v ruke zohriať a vyklepol som z neho celý obrovský kus ľadu-sitko bolo obalené hrubým ladom...

http://www.vitocom.cz/Velvana/velfobin.htm alebo tu o tom tiež diskutujú http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... 6389732266
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
ajofo
Příspěvky: 133
Registrován: sob pro 08, 2007 16:45
Bydliště: Moravský Svatý Ján

Příspěvek od ajofo »

Neparkujem v garazi len vonku.Teraz auto fici uplne normalne asi tam budem musiet nieco naliat.Ked pojdem tankovat urcite tam nieco do benzinu nalejem.Tie mrazi davaju zabrat na aute vsetkemu.Dakujem pani.
Daewoo Espero, 1,5 DOHC 66 kw 147000 Km GLX CD.r.v.1997 resp.uvedene do prevadzky.
Uživatelský avatar
mikimora120
Příspěvky: 15
Registrován: čtv led 15, 2009 09:44

Re:

Příspěvek od mikimora120 »

Nazdar,pozri sviecky,kamarat omylom natankoval 10l zmiesaneho benzinu do kosacky a sviecky boli cierne ako uhlie.Prejavovalo sa to tym ze ked sa stal napr. na stopke tak musel stale pridavat a niekedy to neslo ani nastartovat.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: zdochinanie motora

Příspěvek od palikx »

no samo ze muze byt voda a nizky tlak benzinu ale to by nejelo ani v otackach.
pokud jen volnobeh tak krokovy motorek.nema rad velkou zimu a pokud je uz pridreny nebo spinavy muze mit velmi pomalou odezvu a to je ono.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“