Problém se zkopírovaným klíčem k Nexii

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Problém se zkopírovaným klíčem k Nexii

Příspěvek od Robin »

Zdar lidi tak mám tady další komplikaci s Nexií, která ovšem nepochází zod Nexie ale ode mne :) . Nedávno jsem ztratil 1 z origo klíčů od auta a nechali jsme si udělat náhradní. Asi předevčírem mi nešlo tím náhradním klíčem auto nastartovat, myslel jsem že je v nádrži zamrzlá voda. TAk jsem tam nalil nějaký lihový roztok a doplnil nádrž po víko. A ejhle, když jsem vzal origo klíč tak auto chytlo. To jsem si to ještě neuvědomil a zjistil jsem že ten problém spočívá v tom klíči až dneska kdy se celá situace (bez doplňování nádrže) opakovala. Je to zajímavé, klíčem jde vše odemknout a taky točí starter ale motor nechytne. Nevíte někdo jestli v tom klíči není imobilizér jako třeba ve Felicii? A kde bych tedy mohl dostat takový klíč se kterým auto nastartuju, ten co nefunguje stál 200K :( Víte-li poraďte.
Díky a zdar!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

No já si myslím, že jsi dal udělat klíč bez imobilizéru, ale v autě imobilizer máš instalován. Za 200,- se prostě klíč s tímto zařízením pořídit nedá.Bez imobilizeru to nenatočíš , ani kdyby jsi se postavil na uši. :roll: :roll: :roll: Jinak s ním jde udělat cokoliv, jen ne natočit motor.
Klíč ti udělají i s naprogramováním ,všude, kde dělají autoklíče. Počítej s cenou kolem 800 - 1000KČ.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Přesně jak říká Hynek a poznáš to úplně jednoduše. Na dveřích řidiče,respektive na skle je samolepka,která upozornuje,že automobil i rádio jsou chráněny. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

hmmmm tak to je solidní nářez :shock: - za klíč 1000 jo?tak to si ještě dobře rozmyslím jestli ho budu ještě dělat...Jinak díky za rady. A tak mnmě ještě napadlo - nedá se ten imobilizér nějak odstavit? Asi to bude docela složité bez "specielního náčiní" co? Klidně bych ho i vyřadil, Nexie se stejně nekradou :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Vše jde a když něco nejde, vždy se najde nějakej "blbec" :D . který neví, že to nejde a udělá to :lol: :lol: :lol:
Jak už psali kluci, klíč je s čipem, ten čip musí akceptovat řídící jednotka, takže potřebuješ klíč s čipem a pak doprogramovat ř.j. tak aby čip v klíči uznala za pravý a nastartovala...... Kterej chytrák ti dělal ten klíč za 200,- ??? to ti neřek o tom čipu???? fakt nechápu :roll: :roll: :roll: :roll: cena se tak obvykle pohybuje 800-1000,- za kus, a ten za 200,- je ti jenom k odemykání :roll: :roll: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

No takhle - ten klíč nechala zkopírovat mamka a nikdo jí o žádném čipu nic neřekl. Kopírovala ten klíč v nějaké firmě kde normálně dělají kopie jakýchkoliv kklíčů na počkání, tak to asi nevěděli :( :arrow: 200 v pr*eli.
Ta cena 1000za klíč mi přijde přemrštěná, zkusím tady v Brně se zeptat v Daewoo servisu co za to budou chtít ale asi to bude tak nějak, podle toho jaké s nima mám zkušenosti teda možná i víc...
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

Příspěvek od pik »

Klíč za 1000kč to je sice drahý ale na Renaulta stojí 4500 kč s přeprogramováním. :shock:
Aveo 5dveř.HB 1,2 r.v.2006.Závěs,zamykání zpátečky,podélníky.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Robin píše:No takhle - ten klíč nechala zkopírovat mamka a nikdo jí o žádném čipu nic neřekl. Kopírovala ten klíč v nějaké firmě kde normálně dělají kopie jakýchkoliv kklíčů na počkání, tak to asi nevěděli :( :arrow: 200 v pr*eli.
Ta cena 1000za klíč mi přijde přemrštěná, zkusím tady v Brně se zeptat v Daewoo servisu co za to budou chtít ale asi to bude tak nějak, podle toho jaké s nima mám zkušenosti teda možná i víc...
Nemusíš do servisu! Najdi si výrobnu autoklíčů. Já jsem si to nechal udělat v Hornbachu, byl i s naprogramováním a odzkoušením za 10 minut hotov a platil jsem 1020,- KČ
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já jsem zaplatil za zhotovení a načipování klíče 800 Kč v roce 2007 zde v Č. Lípě.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

Jak to tak sleduju tak ztráta klíče od auta je hodně ztrátová :D :D No nedá se svítit budu to muset nechat udělat bo když ztratim aj ty druhé tak to auto můžu shodit ze skály protože výměna zámků a všeho by snad byla dražší než auto samotné :P
Uživatelský avatar
ajofo
Příspěvky: 133
Registrován: sob pro 08, 2007 16:45
Bydliště: Moravský Svatý Ján

Příspěvek od ajofo »

Ja si myslim ze immo jde odpojit jen se musi rj projit nejakym proscanem cez kabel a hacknout immo.Neni to tak jednoduchi ale urcite to jde.Na tomhle foru se votom nedozvis ale na zahranicnejch jo.Ja osobne sem hacknul kvuli zlim cipum na klici nekolik aut novejsich nez je nexii a jde to i bez hacknuti.Staci google a trosku trpelivosti a neni problem.Ja mam espero jeste sem to delat nemusel ale napisu tak do tydne do sekce espero jak na to.Pak mne ale neukamenujte.Nejlepsi bude kdyz mi to admin dovoli?muzu?
Daewoo Espero, 1,5 DOHC 66 kw 147000 Km GLX CD.r.v.1997 resp.uvedene do prevadzky.
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

Určitě to sem dej myslím že to nikdo nezneužije a jestli jo nechť mu ruka upadne! :D Říkám to pořád - Daewa se nekradou :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já bych byl spíše proto, aby se uvedený návod posílal přes soukromou zprávu a pouze pro zde ověřené členy Daewoo fóra.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

:), gyus, vy ste ale optimisti :). ano, nemusime to corkarom servirovat ako na podnose, ale myslim, ze daleko viac veci by naucili oni nas ako opacne :)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Granko píše::), gyus, vy ste ale optimisti :). ano, nemusime to corkarom servirovat ako na podnose, ale myslim, ze daleko viac veci by naucili oni nas ako opacne :)
jasně, to máš pravdu, že by jsme se mohli u nich učit, ale máme tu smůlu, že na ně nemáme kontakt, aby nás to naučili. Zase na druhou stranu, značka Daewoo není pro ně zajímavá, pouze pokud by to bylo na objednávku.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“