Pár otázek od čerstvého majitele Chevy Aveo

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

protecta.sk
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 28, 2009 00:07

Pár otázek od čerstvého majitele Chevy Aveo

Příspěvek od protecta.sk »

Zdravím všechny, pořídil jsem si A. 4dv 1.4 a zajímá mě následující:
1. Řeším mlhovky - originální stojí skoro 5000 a na cenu práce jsem se proto ani neptal, vzhledem k tomu, že velmi pěkné "noname" stojí 800. Zajímá mě jednak jestli je složité protáhnout dráty do palubky (na to místo vlevo vedle ovladače náklonu světel a druhak jestli mají přední mlhovky vlastní kontrolku.
2. Zabezpečení - líbí se mi Magicar 870SA. Je mi jasné, že 75% jeho funkcí nevyužiju, ale ten zbytek (mj. vzálený start, GPS/GSM) rozhodně ano. Neví někdo, jak je to se zárukou? Prodejce si nebyl jistý.
3. DO CZ - jsou v tom mechanické zámky, nebo serva? Mám verzi CZ bez DO na předních dveří
4. Světla pro denní svícení - řešil to někdo? Kam, kde vyvést...
5. Odpojení tlumení displeje rádia - je lepší vyvést přepínač, nebo to prostě nechat naplno permanentně?
6. Manuální klima mi sice bohatě stačí, ale našel jsem tohle: http://www.autoalarmy.cz/katalog/autodo ... mp-ii.html Má si tím někdo zkušenosti?
7. Parkovací asistent (nezbytný, přítelkyně neumí parkovat) - http://www.autoalarmy.cz/katalog/autodo ... s800v.html - nějaké protinávrhy?
8. A poslední - nevíte někdo o zámku převodovky, který by bylo možné ovládat dálkově?
Díky za odpovědi. :)
Reklama
 

jirka48
Příspěvky: 79
Registrován: pát led 30, 2009 08:31

Re: Pár otázek od čerstvého majitele Chevy Aveo

Příspěvek od jirka48 »

RemovedBrain píše:Zdravím všechny, pořídil jsem si A. 4dv 1.4 a zajímá mě následující:
1. Řeším mlhovky - originální stojí skoro 5000 a na cenu práce jsem se proto ani neptal, vzhledem k tomu, že velmi pěkné "noname" stojí 800. Zajímá mě jednak jestli je složité protáhnout dráty do palubky (na to místo vlevo vedle ovladače náklonu světel a druhak jestli mají přední mlhovky vlastní kontrolku.
2. Zabezpečení - líbí se mi Magicar 870SA. Je mi jasné, že 75% jeho funkcí nevyužiju, ale ten zbytek (mj. vzálený start, GPS/GSM) rozhodně ano. Neví někdo, jak je to se zárukou? Prodejce si nebyl jistý.
3. DO CZ - jsou v tom mechanické zámky, nebo serva? Mám verzi CZ bez DO na předních dveří
4. Světla pro denní svícení - řešil to někdo? Kam, kde vyvést...
5. Odpojení tlumení displeje rádia - je lepší vyvést přepínač, nebo to prostě nechat naplno permanentně?
6. Manuální klima mi sice bohatě stačí, ale našel jsem tohle: http://www.autoalarmy.cz/katalog/autodo ... mp-ii.html Má si tím někdo zkušenosti?
7. Parkovací asistent (nezbytný, přítelkyně neumí parkovat) - http://www.autoalarmy.cz/katalog/autodo ... s800v.html - nějaké protinávrhy?
8. A poslední - nevíte někdo o zámku převodovky, který by bylo možné ovládat dálkově?
Díky za odpovědi. :)
1. Mlhovky jsem měl ve výbavě (nebyl až takový velký cenový rozdíl). Určitě si dej pozor, protože když ti to nebude montovat servis Chevroletu, tak aby jsi nepřišel o záruku. Raději se zeptej v servisu.

6. Nemám s tím zkušenosti, ale určitě pak napiš, zda si dáš toto zařízení :)

7. Parkovací asistent - Dal jsem si přímo od chevroletu v servise jen zadní čidla. Ty přední mi nedoporučovali, protože Chevrolety mají vystouplé značky vepředu. A kdyby se tam daly ty přední parkovací čidla, tak by to mohlo pořád pípat.

Čidla jsem i tak přivítal, protože Aveo má mohutný zadek a malé okénko. Takže když je člověk zvyklý na Feldu, tak je to samozřejmě něco jiného a čidla využívám i já hlavně na těsné parkování ve městě.
8. Mám klasický defend lock a mě to stačí. Nevím, proč bych to měl mít dálkově ovládané. I tak se mi někdy stane, že zapomenu zamknout manuálně :) Natož dálkově.
protecta.sk
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 28, 2009 00:07

Příspěvek od protecta.sk »

2 saamm
Díky, pár poznámek - předinstalace mlhovek téměř není, jsou jen dráty od pojistkovky do palubky. Měnila by se páčka a dodělával zbytek. Vyšlo by to asi na 9000. Magicar mi v Ch. servisu neudělají, neznají ho, po poradě s právníkem do toho JDU u "neznačkového" servisu (včetně mlhovek). Světla neřeším, máš pravdu. EDITED: DO je součástí toho Magicaru, maximálně se doplní servo do dveří u řidiče, pokud tam není.

2 myška
Rovněž díky. Určitě dám vědět s "auto" klima, jen nevím, kam to prsknu. Na dveře? Parkasistenta chci i dopředu, ale dám na radu a vezmu šestisenzor, dva dopředu na strany, zbytek dozadu. U DL jsem samozřejmě myslel, že při zamčení auta zamkne sám převodovku v kterékoliv pozici.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Removed: k bodu 8)....dobrej foor, ještě si nech udělat dálkový ovládání auta jako Knight Rider :lol: :lol: :lol: Promiň, ale tohle mě pobavilo :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

No,máš tých požiadaviek požehnane :lol: :lol: :lol:
Ale v pohode.Ak máš nejaké prachy navyše...
Rozhodne by som sa však popýtal na toto všetko servisu,ktoré "úpravy" môžeš robiť na aute a v ktorých firmách,aby si neprišiel o záruku...
No a k tomu poslednému bodu- ja by som to neriešil-Avea chvala bohu nekradnú. ;) ;) (aspoň som ešte o tom nikde nečítal)
Ale keď budeš mať takéto úpravy porobené,môžeš zlodejov nalákať práve kvôli tímto úpravám. Tak takéto Aveo len-tak tu nednájdeš ;) ;)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Mihalka255
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 21, 2009 10:37

Dotaz

Příspěvek od Mihalka255 »

Viem ze sa to tu niekde uz urcite preberalo, ale mam dotaz: Ma Aveo pozinkovanu karoseriu? U nas sypu riadne sutre na cestu mimo mesta (tatransky narodny park), vmeste sol a to ako bude auto vyzerat na jar si ani nechcem predstavit... :roll:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Myslím si, že Aveo snad má...Nubira pokud vím tak pozink má, tak proč by nemělo mít Aveo. Laespoň takhle bych si to zdůvodnil logicky. ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
jozotitus
Příspěvky: 52
Registrován: úte dub 21, 2009 17:31
Bydliště: Velky Biel

Příspěvek od jozotitus »

Dálkovej START-SUPER!!!!! :lol: :lol: :lol: Šéf si to kdysi nechal namontovat na Volvo 70.Přijel do práce,nechal tam dvojku a šel do kanclu...Pak z okna machroval jaká je to vychytávka :D Taky,že jo :D Auto chytlo,ujelo 15m,přeskočilo 15cm patník,přejelo výstavní růže a načadilo přímo do zdi :D Pohled na šéfa nezapomenu do konce života :shock: :D :D ....A na autě jen spz smuchlaná jak kus papíru a nárazník,který zajel po nárazu o 15 čísel se vrátil do původní polohy jako by nic.... :shock: Jenže to bylo Volvo....Aby ti pak z toho Avea nezůstalo něco jako mu z té značky :D
Lajos 1,5 8v 66kv trochen poupravovany
Upravy: predny bumper, zadny bumper, prahy, kola 16" ,sport sedacky, svetlomety predne, interier, sport volant atd....
FOTO: http://www.tuning.sk/?nav=auta-tunerov&auto=2547
jozotitus
Příspěvky: 52
Registrován: úte dub 21, 2009 17:31
Bydliště: Velky Biel

Příspěvek od jozotitus »

Hlavně na to nikdy nezapomenout :D Mu to taky vtloukali do hlavy,ale..... :D
Lajos 1,5 8v 66kv trochen poupravovany
Upravy: predny bumper, zadny bumper, prahy, kola 16" ,sport sedacky, svetlomety predne, interier, sport volant atd....
FOTO: http://www.tuning.sk/?nav=auta-tunerov&auto=2547
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Dotaz

Příspěvek od Rastos »

AVEO 1,2 píše:Ma Aveo pozinkovanu karoseriu?
Veeeelmi pochybujem. Protikorozna uprava ano, akesi "namorenie", a asi aj celkom ucinne. Ale pozink to zrejme nebude.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Dotaz

Příspěvek od Muco »

AVEO 1,2 píše:Viem ze sa to tu niekde uz urcite preberalo, ale mam dotaz: Ma Aveo pozinkovanu karoseriu? U nas sypu riadne sutre na cestu mimo mesta (tatransky narodny park), vmeste sol a to ako bude auto vyzerat na jar si ani nechcem predstavit... :roll:
Kalos či Aveo to by malo byť na spracovaní karoserii to isté...tu je to :

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=11117

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=8403

A čo sa týka toho dialkového startovania,...je to dobrá "služba" pánovi,ale ako píšeš.."treba mať zatiahnutú ručnú brzdu!" A v tom by som v zime tak trochu videl problém. Nie raz sa stalo hoci komu,že ak zatiahol ručnú brzdu pri mrazivých stupňoch ,veľmi lahko môžu primrznúť čeluste a môžeš ísť do ...Ja osobne nechávam len (ak som na rovinke na parkovisku čelom k obrubníku,)zaradenú trojku ;)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ono už kdysi táta nebo v autoškole nám říkali, že v zimě je nejlepší na ruční brzdu zapomenout. Já nechávám v létě i v zimě zařazenou jedničku. Ať jsem na rovince nebo v kopci a zatím to vychází ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“