Nubira 1 , r.v. 98 1.6 16V hatchback

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

lemon1
Příspěvky: 48
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:32

Nubira 1 , r.v. 98 1.6 16V hatchback

Příspěvek od lemon1 »

Ahoj kolegové , mám trošku problém se svou Nubirou , začaly mi kolabovat žárovky osvětlení přístrojové desky , stalo se mi to po po menší bouračce , už jsem dal dokupy osvětlení přepínačů topení , ventilátoru a klimy , mimochodem jsem použil červené návlečky , doporučuji!! ale mám problém s demontáži přístojovky...myslím panelu s otáčkoměrem atd...jsou tam dva šrouby zvrchu , ale i po jejich demontáži nejde ven...je to ještě nějak jinak zajištěno , třeba nějakým lepidlem??? máte někdo zkušenosti s tim jak jí vyndat ?? díky ahoj Radek
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

ahoj nicim tam nedrzi jen se musi od zhora opatrne uvolnit jako vypacit a pak uz jde vytahnout.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
lemon1
Příspěvky: 48
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:32

poděkování

Příspěvek od lemon1 »

Díky za radu , já to minule zkoušel a podařilo se mi ulomit jeden ten držák na šroubek , už si dám pozor:-) jinak já se zaregistroval teprve včera , nubi mám 4 měsice , předtímjsem měl R19 hatchback 1.8 , bylo to letadlo a na to jak byl stary byl bomba...ale nubi je nubi...zalíbila se mi kastle , koupil jsem , jizdni vlastnosti mi neprisli nejak extra , ale zvykl jsem si a jsem spokojeny , trosku me mrzi ze tak vrzou plasty...ale jinak jsem rad ze jsem koupil nubi , nedavno jsem mel maly crash a kdyz jsem to mel v servise u znameho pochvalil mi kastli , tlumice perovani , motor , no vcelku vsechno...po 150 tisicich super zprava:-) jinak tyto stranky jsou perfektní!!! jinak náááhodou knihu "JAK NA TO " Nubira v čestině...neviděli jste?...je možné ji koupit? stahl jsem si tu polskou verzi...ale Polstine nejak neholduju:-) diky Rado
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ahoj Rado, vítej u nás v klubu ;) Z ulomeného očka pro šroubek si nic nedělej, já ulomil oba :cry:
Každopádně po Knize Jak na to...Nubira jsem také pátral a nenašel jsem. Na Nubiru asi v češtině ani není. Bohužel :?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
lemon1
Příspěvky: 48
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:32

Příspěvek od lemon1 »

Ahoj , díky za info.-) no nevadí , tady je tolik lidí znalých této problematiky , že mi někdo určitě poradí:-)
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No jejda ;) Kdyžtak zkus Hledat, spousta věcí se tu už řešila, takže je tu určitě najdeš ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
lemon1
Příspěvky: 48
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:32

:-)

Příspěvek od lemon1 »

Díky zkoušel jsem se tam dostat , ale sekl jsem se tam a byl jsem rád , že jsem se pak dostal domů , už jsem myslel , že budu nocovat v autě:-) možná to bude tím , že jsem nesundal spodní kryt palubky jak říkáš:-)...takže vycvaknout jo:-) hmm jdu na to , kdybych se dlouho nevracel , tak vzkažte mý mámě , že nedojdu na Vánoce:-))
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

ok reknem ji to
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
lemon1
Příspěvky: 48
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:32

přístrojovka

Příspěvek od lemon1 »

Tak přístrojovku mám doma...ale výdup...jsou to dvě velké žárovky a jedna menší uprosted...a ta je hyn...takže po svátcích musím koupit tu menší...dík moc za radu...jinak jsem zlomil i to druhé očko na šroubek:-))
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no jsou krehke to je pravda ale nekdy se to povede.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

radoov, ak by sa dalo sprav aj dake foto ako to vyzera pocas prace, chystam sa asi tiez na to, len by ma zaujimalo ako si rozobral to osvetlenie kde je ventilator, a odhmlievanie zadneho skla atd
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
lemon1
Příspěvky: 48
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:32

práce

Příspěvek od lemon1 »

No myslím , že k tomu nejsou fotky třeba...stačí opravdu vycvaknout ten černý lem , pod ním uvidíš čtyří křížové šroubky , demontuješ , povytahneš celou jednotku , odpojíš konektor vpravo , vlevo je lanko , vycvakneš ho z očka , a uprostřed je několik barevných bužírek vedoucích do gumového věnce , musíš vytáhnout celý věnec , jsou tam 2 packy , nahoře a dole , jde to dobře , teď máš penel venku , rozšroubuješ ho a pak už vše vidíš , opatrně ať Ti něco nevypadne...jsou tam pružinky a plíšky , pamatuj si kam který patří , jsou tam myslím jen dva , já osobně si myslím , že spínače se jen tak nepoškodí...a navíc dva najednou...spíše to nějakým vnějším vlivem přišlo ke studenáku...stačí prohřát pájkou...uvidíš sám , jinak já už to mám v kupě tak to nebudu rozdělávat...ted mám venku přístrojovku , odešla mi tam žárovka...po svátcích to dám dokupy , hodně zdaru! :)
lemon1
Příspěvky: 48
Registrován: čtv dub 16, 2009 21:32

oprava

Příspěvek od lemon1 »

promin mensi chyba...az budes mit ten panel venku...tak ho nerozšroubuješ...nejsou tam šroubky , je to jen zacvaknute na několika packách:)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Příspěvek od kesko »

jak tak to tak citam tak to asi necham tak nech to nesvieti :) raz som absolvoval polovicu tejto procedury ale trvalo mi to asi tak 3/4 hodky a dost nervov :)
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“