Lambda sonda

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Ľuboš
Příspěvky: 19
Registrován: pon zář 12, 2005 18:56
Bydliště: Ružomberok

Lambda sonda

Příspěvek od Ľuboš »

Možno že poslúži tento príspevok ostatný kalosákom.
V iných príspevkoch som písal že sa mi po piatich rokoch ako mám Kalosa rozsvietil na prístrojovke "check". Nasledovala cesta do servisu na diagnostiku a tam mi povedali že je chybná lambda sonda. Keď že ju nemali v servise v Žiline a auto som potreboval tak ako som na aute prišiel do servisu tak som z neho odyšiel aj domou. U nás v Ružomberku som zohnal novú sondu a chcel som si to dať v servise v Ružomberku vymeniť. Prve čo sa ma spýtali či som bol na kontrole emisí. Keď že som nebol v servise v Žiline kde mi robili diagnostiku na emisiách a uspokojili sa s tým čo ukázala diagnostika absolvoval som ešte pred výmenou lambdy emisie. Na moje prekvapenie na emisnej kontrole zistili že emisie môjho auta sú absolutne v poriadku a vylúčili chybnú lambda sondu. Ubezpečovali ma že ak by bola chybná tak sa to v prvom rade odrazý na kontrole emisií.
Preto všetkým odporúčam komu v servise povedali že diagnostika motora ukázala pokazenú lambda sondu skôr ako si ju dáte za niekoľko tisíc vymeniť dajte si skontrolovať emisie motora. Ušetríte. Ja som momentálne prerobil a musím pátrať ďalej prečo vlastne ten check svieti. :oops:
Kalos 1,4 sedan r. v 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

:D protoze ti odesla lambda sonda :D
no jelikoz mas kalose mas tam lambdy 2
jedna je vyhrivana a pomerne casto se stava ze to vyhrivani odejde a vyhodi chybu.jelikoz cast sondy co meri spaliny chodi na emisich nic nepoznas.
a jeste jedna vec lambda nemusi byt uplne spatna jen se zadrhava a obcas vyhodi chybu.to na emisich nemusi byt vubec poznat jelikoz v tu chvili treba funguje.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „KALOS“