Zimní pneu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
pes691
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 02, 2009 22:01

Zimní pneu

Příspěvek od pes691 »

Kupoval som nové pneu na zimu rozmery 165/70 R13 na Kalosa. Keďže podľa výsledkov testov najlepšie v tomto rozmere dopadol Dunlop SP Winter response, siahol som po tomto modele. Trochu som sa však po montáži vyľakal, kedže nemám skúsenosti so značením pneu OUTSIDE INSIDE, nevedel som či mi predali správne pneu. Preto pridávám túto tému, snáď vám bude nápomocná. Prikladám odpovede pneuservisov.

OTÁZKA:
Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu. Zakoupil jsem pneu Dunlop winter response. Pneu jsou asymetrické a dostal jsem 4 stejné pneu, t.z. není rozdíl v pravé a levé pneu, jsou označeny jenom outside inside. Nemají také směr rotace.
V servisu mi je namontovali ale teď si nejsem jist jestli je to správně. Na fotografiích z netu jsou středové lamely nohor, při obrácení na druhé straně pak jdou dolů.
Je to tak spávně, nebo mi prodali špatní pneu.
Přikládám obrázky



ODPOVĚDI:
Dobrý den,
nebojte se pneumatiky jsou správné, a obuty jsou dle obrázků také správně.
Jedná se o asymetrickou pneumatiku, která počítá s tou samou pneumatikou na druhé straně vozidla při naklánění v zatáčkách.
Na bočnicích pneumatik je uveden nápis "OUTSIDE" (venkovní strana).
Je důležité aby na všech pneumatikách byl tento nápis venku vozidla a byl vidět.
Pneumatiky se nevyrábějí ve variantách Levá a Pravá.
Takže nemusíte mít strach a pokud můžete přečíst na všech 4 pneumatikách nápis "OUTSIDE" je vše v pořádku.

Dobrý den,
na nasazení asymetrických pneumatik je potřeba dávat pozor jakým nápisem se pneu nasazují. Na asymetrických pneumatikách
bývá i směrová šipka, která určuje směr otáčení pneu. Pokud na pneumatice tako šipka není, nasazení se provádí podle nápisů
OUTSIDE a INSIDE.
Pneumatiky musí být nasazeny nápisem OUTSIDE (ven) a INSIDE (divnitř).

Dobrý den,
ano je to správně. U tohoto typu jde vždy levá strana "proti směru". Nemusíte mít žádný strach, horší by bylo kdyby Vám v pneuservise nedodrželi outside a inside. Strana outside je zpevněná!

Dobrý den,
u Dunlop SP Winter Response musíte zachovat pouze vnitřní a vnější stranu pneumatiky.
Na jedné stravě vozidla jsou pneumatiky jako kdyby proti směru, ale opravdu je tomu tak.
Pokud by se jednalo o pravou/levou, tak by musely být označena right/left.
Což ale není tento případ.

Dobrý den,
asymetrické pneumatiky jsou všechny stejné a nejsou směrové, důležité je pouze dodržet outside a inside tj. pokud máte na Vašem voze namontovány všechny pneumatiky tak, že na nich vidíte outside, je vše v pořádku.

Dobrý den,
pokud vám v servise nasadili pneumatiky správně - označením OUT ven z blatníku, pak je vše v pořádku. Výrobce garantuje jízdní vlastnosti právě při tomto použití i když to vypadá jakoby byly naopak.
Obrázek
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „KALOS“