dotaz

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mapory
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 27, 2007 10:21
Bydliště: Havířov

dotaz

Příspěvek od mapory »

Mám Matíze, r.v. 99 a v minulém roce jsem měl problém s tím že z ničeho nic mi motor přestal fungovat a nešlo nastartovat, oprava mě stála 7500,- Kč s tím že vyměnili snímač otáček a bylo to cca rok v poho. Opětovně se to objevilo zase po cca roku, a dnes mi zase řekli že je to imobilizér. Závada se projevuje tak že při jízdě se začne objevovat kontrolka motoru a po přidání plynu znasne. Po deseti munutách jsme nastartoval znova a bez potíží, závada se objevuje občas. Díky za odpovědi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

V tomhle ti neporadim ale vim o solidnim servisu tady ve FM je to byvaly DAEWOO servis a jsou velmi sikovni a ne drazi... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Tu ale vidime 2 problemy - jeden bol so startovanim (opt. snimac a imo), a druhy s kontrolkou motora pocas jazdy.

Preluskal si vsetky temy co tu su? Myslim ze sa riesila aj obcas svietiaca kontrolka za jazdy...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Příspěvek od sepo »

Tak toto som mal aj ja tiez mam 99 rocnik tiez zacalala svietit kontrolka SHECK a ked som mu pridal zacal sa dusit
Pozri rozdelovac tem moj bol riadne zaoxidovany a ked to budes mat rozobrate pozri na hlavu rozdelovaca ci z nej trci stredny uhlik na mojej netrcal ziadny...uz bol zodrati
Zbavil som sa tohto problemu az ked som vymenil cely rozdelovac tiez ni bolo treba menit opticky snimac ale nakolko cely rozdelovac bol o 1000 drahsi tak som ho vymenil cely no a zatial mam pokoj..
pozri na fotky v albume Rada77 tam najdes nejake fotky rozdelovaca ak by si to isiel rozoberat
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Mapory - kedze vymenu snimaca otacok robil servis, tak ich nezaujimal stav kontaktov vo viecku, bordel atd...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
mapory
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 27, 2007 10:21
Bydliště: Havířov

Příspěvek od mapory »

Rado77 píše:Mapory - kedze vymenu snimaca otacok robil servis, tak ich nezaujimal stav kontaktov vo viecku, bordel atd...


Ne jen snímač a dnes mi volali že je to imobilizer, takže si myslím že ani oni nevi co s tím
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Dobre, s vadnym imo auto nenastartuje. Pises ze "Závada se projevuje tak že při jízdě se začne objevovat kontrolka motoru a po přidání plynu zhasne". Takze imo nieje problem.

Tomu autu by sa zisla mala generalka - od vypucovania klapky, vycistenia EGR, cez kontrolu VN kablov, sviecok, filtra. A ak ani to nepomoze, tak sonda lambada alebo kat.

Koniec-koncov - v tom motore uz dokopy nic ine nieje, snad okrem systemu vstrekovania :)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
mapory
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 27, 2007 10:21
Bydliště: Havířov

Re: dotaz

Příspěvek od mapory »

po delší době jsem zde, závadu mi opravili výměnou celého rozdělovače, a auto jed, takže mě natáhli na prachy, těd si si dávám pozor a budu čekat na reklamaci. Mapory
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“