Názory druhých na Daewoo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Názory druhých na Daewoo

Příspěvek od Radmont »

ked niekomu poviem ze mam daewoo, tak kazdy reaguje na to s tym, ze si mysli aky je to srot. dobre, nech si mysli, ale ked to vidi na vlastne oci, tak je potom prekvapeny a to nehovorim o tom ked ho zveziem. to uz je koniec pochybnostiam.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

ja se tim vubec nezabyvam, kdyz jsem ho kupoval ja, tak mi tolik lidi rikalo at to nekupuju ze to je nekvalitni a jako důvod uváděli, že je to "korejské"(tak to je mi panecku ale hodne vazny problem :lol: ), ale kdyz jsem se poptal lidi co s nimi jezdi, nikdo nerekl, ze by mel nejake problemy(ptal jsem se zejmena na zavady a pouchy) a ze 250tis ujetych km je prakticky zaruceno bez vaznych potizi a poruch, a je mi taky jasne, ze kdyby s tim spokojeni nebyli, tak ho davno nemaji. Kazdy auto potrebuje udrzbu a do kazdeho se musi nacpat ta nejaka koruna a nevim o autu, ktere by zadnou poruchu nemelo, to myslim vsechny znacky ne jen ty "korejský" 8) :lol: :lol: :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ja ked som kupil auto vsetci mi hovorili preco som si kupil taky crep. ale ked som potom isiel s nimi niekam na aute tak sa cidovali ake je to vzadu oproti fabii priestranne a apohodlene. a jazdne vlastnosti to ani nehovorim. sa im ten korejsky ´´crep´´ zapacil 8)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Hmm

Příspěvek od vado »

Ja som chcel povoodne kupit oktavku. Ale ked som do nej na autosalone sadol, tak ma to preslo. Som totiz takej opicoidnej postavy (dlhe ruky a nohy) a nepomestil som sa tam, hlavne na zadne sedadlo. Tesne vedla Skodovky bola expozicia Daewoo, stal tam Lanos. Vyskusal som, kupil som.
Vela ludi hovorilo, ze je to nanic auto. Aj bolo - po 1800 km mu v ramci zaruky vymenili polomotor. Zralo to olej, ked to v servise rozobrali, zistili, ze priemer valcov je o dost vacsi, ako priemer piestov :D . A neskor, tiez este v ramci zaruky, mu presutruzili predne kotuce - trcohu sa pokrivili od tepla, ale ze vraj je to uplne bezna vec. A viac uz nic, a to ma 63000, ziadna chyba, nic. Nedavno som bol na povinnej technickej a nemusel som dat ziadny uplatok :). Technik nenasiel ani jednu chybu. :lol: Ja som s nim spokojny, je zive, celkom normalna spotreba (v meste 7.5-7.8 bez klimy, 8.2 s klimou, na dalekych trasach pod 7), je zive (1600/16V SX), pohodlne. A poznam dost ludi, ktori maju Lanos a nedaju na neho dopustit.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ka som kedysi Daewoo akosi neinklinoval. pacili sa mi skor auta ako Honda, Peugeot, Nissan a Toyota.

Ked som si chcel kupit staru opjazdenu Skodu 130, som dost rozmyslal lebo boli dost drahe a bracho ma S-130 a rodicia maju S-120LS. Kupa Skodovky ma presla potom ako som videl tie neustale problemy a kazovost. holt uz to nieje nove auto.

A potom prisla taka nahoda ze som nemohol vahat a kupil som Daewoo Lanos 5 HB. Ake to je velke auto som zistil az na dovolenke. tolka batozina co sa tam vosla to sa az rozum zastavoval. a hlavne je dost miesta pre tych co sedia vzadu.

Dost velkou nevyhodou je hlavne kvalita plastov. tie sa velmi lahko poskrabu. ale ked si clovek dava pozor tak je to v pohode.

Co sa tyka spotreby chodim na nom kazdy den do roboty parny tyzden 4-5 ludi a neparny 1-3 ludia. Priemerna spotreba mi vychadza pod 7l /100 km. Teraz mi Blue hovoril aby som vyskusal jazdit max 90 - 100 a netocit motor viac ako 3000 ot/min. a mam vyskusat aka bude spotreba.

Normalne najazdim na plnu nadrz (tankujem vzdy benzin Shell V-Power 95 42,33 l za 1600 Sk) a najzdim od 580 do 630 km. Som zvedavy kolko najazdim sposobom ala dochodca.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Hmm

Příspěvek od Blue Lanos »

vado píše:Ja som chcel povoodne kupit oktavku. Ale ked som do nej na autosalone sadol, tak ma to preslo. Som totiz takej opicoidnej postavy (dlhe ruky a nohy) a nepomestil som sa tam, hlavne na zadne sedadlo. Tesne vedla Skodovky bola expozicia Daewoo, stal tam Lanos. Vyskusal som, kupil som.
Vela ludi hovorilo, ze je to nanic auto. Aj bolo - po 1800 km mu v ramci zaruky vymenili polomotor. Zralo to olej, ked to v servise rozobrali, zistili, ze priemer valcov je o dost vacsi, ako priemer piestov :D . A neskor, tiez este v ramci zaruky, mu presutruzili predne kotuce - trcohu sa pokrivili od tepla, ale ze vraj je to uplne bezna vec. A viac uz nic, a to ma 63000, ziadna chyba, nic. Nedavno som bol na povinnej technickej a nemusel som dat ziadny uplatok :). Technik nenasiel ani jednu chybu. :lol: Ja som s nim spokojny, je zive, celkom normalna spotreba (v meste 7.5-7.8 bez klimy, 8.2 s klimou, na dalekych trasach pod 7), je zive (1600/16V SX), pohodlne. A poznam dost ludi, ktori maju Lanos a nedaju na neho dopustit.

Tak to je super ze ta vsetky nemile veci postihli aspon v zaruke! Mnr menili v zaruke akurat oba obmedzovace na zadnych dverach lebo tie prve rocniky ich mali kovove a po case to zacalo neprijemne skrkat tak som povedal aby mi ich vymenili za tie nove cierne. No a odvtedy je pokoj na a po zaruke som si ja vymenil dalsie dva predne. Ale podla tych chyb co pises sa asi jednalo o chybu ludskeho faktora nie?? (tie valce myslim)
Ja som bol uz na druhej STK a neplatil som do vrecka ani vindru!! Ani by som im nikdy nic nedal!!!

Je pravda, ze to afto ma rado dlhe trasy lebo potom sa da jazdit aj na 6,2 litra :)
Aj ja poznam par takych ludi... napriklad ja :lol: :lol: :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

eMKa Slovensko píše:ka som kedysi Daewoo akosi neinklinoval. pacili sa mi skor auta ako Honda, Peugeot, Nissan a Toyota.

Ked som si chcel kupit staru opjazdenu Skodu 130, som dost rozmyslal lebo boli dost drahe a bracho ma S-130 a rodicia maju S-120LS. Kupa Skodovky ma presla potom ako som videl tie neustale problemy a kazovost. holt uz to nieje nove auto.

A potom prisla taka nahoda ze som nemohol vahat a kupil som Daewoo Lanos 5 HB. Ake to je velke auto som zistil az na dovolenke. tolka batozina co sa tam vosla to sa az rozum zastavoval. a hlavne je dost miesta pre tych co sedia vzadu.

Dost velkou nevyhodou je hlavne kvalita plastov. tie sa velmi lahko poskrabu. ale ked si clovek dava pozor tak je to v pohode.

Co sa tyka spotreby chodim na nom kazdy den do roboty parny tyzden 4-5 ludi a neparny 1-3 ludia. Priemerna spotreba mi vychadza pod 7l /100 km. Teraz mi Blue hovoril aby som vyskusal jazdit max 90 - 100 a netocit motor viac ako 3000 ot/min. a mam vyskusat aka bude spotreba.

Normalne najazdim na plnu nadrz (tankujem vzdy benzin Shell V-Power 95 42,33 l za 1600 Sk) a najzdim od 580 do 630 km. Som zvedavy kolko najazdim sposobom ala dochodca.

Veru veru nielen na plasty treba davat zvyseny pozor. Som strasne zvedavy kolko to hodi km mojim sposobom :) :)

Este si zabudol napisat, ze si bol pod mojim dlhorocnym daewoo vplyvom tak ti ani nic ine moc nezostavalo :lol: :lol: 8)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmm

Příspěvek od vado »

Blue Lanos píše: Tak to je super ze ta vsetky nemile veci postihli aspon v zaruke! Mnr menili v zaruke akurat oba obmedzovace na zadnych dverach lebo tie prve rocniky ich mali kovove a po case to zacalo neprijemne skrkat tak som povedal aby mi ich vymenili za tie nove cierne. No a odvtedy je pokoj na a po zaruke som si ja vymenil dalsie dva predne. Ale podla tych chyb co pises sa asi jednalo o chybu ludskeho faktora nie?? (tie valce myslim)
Ja som bol uz na druhej STK a neplatil som do vrecka ani vindru!! Ani by som im nikdy nic nedal!!!

Je pravda, ze to afto ma rado dlhe trasy lebo potom sa da jazdit aj na 6,2 litra :)
Aj ja poznam par takych ludi... napriklad ja :lol: :lol: :lol:
Ze vraj to bola vyrobna chyba, asi si manik viac vina po obede vypil a dal do vrtacky vaecsi vrtak. Aspon tak mi to vysvetlovali. :?
Ale hned prvu chybu som mal na druhy den po kupeni. Otvoril som predne okno, sklo sa skovalo do dveri a uz nevyliezlo. Tak mi hned vymenili elektromechanizmus v dverach. Jo, a este mi asi trikrat vymenili imobilizer. Stavalo sa mi, ze odmietol nastartovat - tvrdil, ze nemam "ten spravny kluc". Tak dva krat mi vymenili riadiacu jednotku imobilizera a raz snimac (ten kruzok, co je okolo spinacej skrinky). A vsetko v zaruke :D
Potom som si musel prestriekat naraznik, lebo som zaparkoval pred stlpom, zaradil spiatocku, pridal plyn, pustil spojku. A ono to bola, potvora, jednotka, nie spiatocka (treti den po kupeni, este som nemal ten cit, ze ako vysoko potiahnut tiahlo pre spiatocku). Urobilo to bum. Mali ste vidiet tvar mojez manzelky :!:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Myslis, ze aj ta spiatocka bola sposobena vinom??? :lol: :lol: :lol: Hlavne by som chcel vidiet tvar nejakeho nahodneho okolo iduceho :shock: To muselo vyzerat dost komicky. Neposmievam sa len sa to snazim predstavit :oops:
Co mas za vyrobu lanosa? Polsky? Lebo co popisujes tak zavad si mal habadej :roll:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Blue Lanos píše:Myslis, ze aj ta spiatocka bola sposobena vinom??? :lol: :lol: :lol: Hlavne by som chcel vidiet tvar nejakeho nahodneho okolo iduceho :shock: To muselo vyzerat dost komicky. Neposmievam sa len sa to snazim predstavit :oops:
Co mas za vyrobu lanosa? Polsky? Lebo co popisujes tak zavad si mal habadej :roll:
Nie, spiatocka s vinom nesuvisela a ziadny nahodny chodec sa tam vtedy - nastastie - nevyskytoval. Ono rachot to bol dost velky, lebo som stal na kopci, cumakom dolu kopcom, tak som pridal viac plynu a prudsie pustil spojku, aby som sa pohol dozadu, hore do kopca. :lol: Stlp to vydrzal, naraznik tiez, len tam ostala trochu vypuklina, ako sa zdeformoval. Tak som to miesto vytmelil a prestriekal. :D
Ja mam original Korejska vyroba, nikto ho nechcel (ze vraj kvoli vybave, v tom case ludia este moc auto s klimou nechceli), je rok vyroby 98, ja som ho kupil v 2000. A okolo toho bol cely roman:
Manzelka mi povedala - kup si co chces, nech to ma akukolvek vybavu, len to musi byt modra metaliza.
Tak som siel na autosalon, pozadoval som lannos sx s abs, modra metaliza. Povedali - no problem. O den mi zavolali, ze modra metaliza SX a s ABS nie je, ci by som nechcel bez ABS. Ked som chcel vediet, kolko by trvala dodavka presne toho, co som pozadoval, tak povedali, ze asi mesiac, ale uz by som nemal veltrznu (ci autosalonnu ?) zlavu. Tak som suhlasil. Dalsi den, ze auto sice je, ale ze sice nema abs, ale namiesto toho ma klimu, ktora stoji presne tolko, co abs a teda na vyslednu cenu to nema vplyv. Tak som sice neochotne, ale suhlasil (to som este nevedel, ako dobre som urobil, klimu som ocenil, ked som siel na dovolenku po trase Rakusko - Benatky - Francuzska riviera - Lyon - Svajciarsko - Nemecko - Cechy - Bratislava v auguste, ked na oblohe po cely cas nebol ani kusok mraku :D ). A na dalsi den, ze je to modra metaliza, bez abs, s klimou, ale rocnik 98. Tak som vahal, ale ked mi povedali, ze mi daju 10% zlavu z ceny, tak manzelka suhlasila okamzite (ja som sa nestihol ani nadychnut na odpoved :lol: ).
A tak som Lanos SX, metaliza s klimou, po zapocitani vystavnej zlavy, zlavy na palivo (tusim na 5000 km, taka nejaka akcia bola), zlavy za zrusenie svokrovej starej dychavicnej skoda 100-vky dostal za 336tisic (katalogova cena v tejto vybave 415tisic) aj so zabudovanym radiom ako darcek :D
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Nemas ty nahodou moju farbu??? :) Je to sedan? Posli foto ak sa da :oops: No vidis ake akcie ti porobili. My sme platili 344tis za 1,5ku tiez s AC :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

eMKa Slovensko píše: Co sa tyka spotreby chodim na nom kazdy den do roboty parny tyzden 4-5 ludi a neparny 1-3 ludia. Priemerna spotreba mi vychadza pod 7l /100 km. Teraz mi Blue hovoril aby som vyskusal jazdit max 90 - 100 a netocit motor viac ako 3000 ot/min. a mam vyskusat aka bude spotreba.

Normalne najazdim na plnu nadrz (tankujem vzdy benzin Shell V-Power 95 42,33 l za 1600 Sk) a najzdim od 580 do 630 km. Som zvedavy kolko najazdim sposobom ala dochodca.


Hele Emkasi jak to počítáš tu spotřebu to nedojíždíš nádrž do prázdna protože já sem zrovna tankoval a na plnou nádrž začala se mi rozsvěcet kontrolka a na tachometru sem měl 724 Km a spotřeba vyšla 6,8 ;)
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

jemu jeste kontrolka nesvitila :o
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No mě se taky sotva rozsvítila :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Blue Lanos píše:Nemas ty nahodou moju farbu??? :) Je to sedan? Posli foto ak sa da :oops: No vidis ake akcie ti porobili. My sme platili 344tis za 1,5ku tiez s AC :oops:
Farba ma kod (tusim, nie som si isty, ale overim) 27U. Po tom stlpokarambole som si nechal namiesat farbu podla originalnej receptury Daewoo, ale uz si naozaj nepamatam to cislo. :?
Fotku este len musim spravit, ale urcite poslem.
Odpovědět

Zpět na „POKEC“