Lanos pre ženu

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Pavel.Z
Příspěvky: 17
Registrován: pon bře 30, 2009 23:05
Bydliště: Praha východ

Lanos pre ženu

Příspěvek od Pavel.Z »

Kúpil som včera žene starší Lanos - rv 2000. Aké máte s týmto autom vy - dlhodobí užívatelia - skúsenosti? Je to vhodné auto pre ženu, je dosť spoľahlivé a bezpečné? :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Ahoj, jak je to s bezpečností naštěstí netuším, bo by to asi bolelo ;)
Jinak spolehlivost je ok, rozhodoval jsem se mezi lanosem a Feldou a Lanos vyhrál kvůli pozinkované karoserii, silnějšímu motoru a mnohem lepší výbavě. Za 70k km, co jsem zatím najel se objevila jenom jedna závada a to špatné čidlo tlaku oleje. Jinak si myslím, že je to nezmar, mám najeto 150k km a ještě aspoň dalších 150k ho se mnou čeká. Výhodou je určitě cena náhradních dílů a špatná pověst - nekradou se :lol: Navíc sedan vypadá pro neznalé celkem luxusně, bohužel má ale menší díru do kufru oproti HB, a ještě ty blbý háky, na kterých to víko visí :cry:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ja mam lanosa uz cez 4 roky, zatial spokojnost, ziadna porucha. Ine naklady okrem servisnych prehliadok som nemal.

Co sa tyka bezpecnosti tak je to asi ako u ostatnych aut s toho obdobia. je to predsa len auto starsieho roku vyroby, cize technologicke novinky tam hladat nemozes.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

no tak pochybuju že by přestali u Lacettiho zinkovat kasli když jí "měl" Lanos pozinkovanou.... Ale nereznou to je fakt.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Pavel.Z
Příspěvky: 17
Registrován: pon bře 30, 2009 23:05
Bydliště: Praha východ

Lanos pre ženu

Příspěvek od Pavel.Z »

To samozrejme ani nehľadám žiadne technologické novinky, ja len či to fakt je spoľahlivé a nenáročné, ako pre ženu. No a s tou zinkovanou karosériou je to pravda, či nie? Je či nie je pozinkovaná?
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Je. Cela karoseria (ram a podvozok) je plne galvanicky pozinkovana. Niektore casti su navyse osetrene nejakym nanosom (impregnaciou) proti "prskancom" (predna kapota, prahy, blatniky), ci nanesenim plastu (podlaha, ...).
zdroj: Jak na to - Lanos
p.s.: Vlastna skusenost: zacali mi hrdzaviet prskance od kamienkov na streche, tesne nad celnym sklom. Tam to asi nebolo moc vyriesene. Prskance na prednej kapote, dverach a inde maju bielu farbu (asi ta impregnacia) a nehrdzaveju.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Pavel.Z
Příspěvky: 17
Registrován: pon bře 30, 2009 23:05
Bydliště: Praha východ

Lanos pre ženu

Příspěvek od Pavel.Z »

Tento istý jav má aj ten jej Lanos - nikde po hrdzi ani pamiatka, ale tesne nad čelným sklom už sa objavujú hrčky pod lakom. Ako si to ošetril ty, poraď mi, čo sa s tým dá robiť?
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

No, zatial to neriesim, nech si hrdzaveje :oops: Pokial ten plech prehrdzavie, auto uz asi ani nebude funkcne.
Pytal som sa, povedali mi, ze treba hrdzu a trochu laku naokolo oskrabat a staci prestreknut bezfarebnym lakom a isty cas to vydrzi. Problem je, ze tam zostanu svetle miesta (oskrabany plech) a ja mam modru metalizu a dost by to bolo vidiet. Ta hneda hrdza tam az tak nekrici :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Lanos
Příspěvky: 26
Registrován: ned pro 17, 2006 23:33

Příspěvek od Lanos »

Takže ohledně zmiňované rzi. Mám teď rok 2002 takže téměř bez problémů,ale ještě před půl rokem jsem měl rok 1997 a tam rezlo už skoro vše .Prvně lemy všech dveří pak mi prorezlá nádrž z venku v rohu potom jsem zjistil že mám zhnilé a pod barvou silou vůle ještě držící prahy.A když mi praskla trubka od brzd tak šlo za dva dny pryč.ALE koupil jsem si stejné akorát o dost novější a perfektní výbava.Podle mě je to dosti bezpečné a hlavě celkem levné auto+výborná cena případných náhradních dílů.Jinak každé auto má své problémy buď větší nebo menší,ale má,
Pavel.Z
Příspěvky: 17
Registrován: pon bře 30, 2009 23:05
Bydliště: Praha východ

Lanos pre ženu

Příspěvek od Pavel.Z »

A zo skúseností - kolko tak asi žerie tá 1,3-ka?
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ninja3 »

Mně papá asi 9 litrů LPG a 7,5 litru benzínu
Ovšem na benzín skoro nejezdím :-))
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Pavel.Z
Příspěvky: 17
Registrován: pon bře 30, 2009 23:05
Bydliště: Praha východ

Lanos pre ženu

Příspěvek od Pavel.Z »

A ako to máš ty u teba s hrdzou ninja? Máš približne rovnako staré auto a rád by som vedel, či to už čoskoro hrozí aj mne,alebo či mám na hrdzu ešte čas myslieť?
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od Darrio »

Tak nas Lanos je rok vyroby 1998, prvy majitel s nim vraj parkoval v garazi a v zime 3 roky nejazdil. Kupili sme ho ako 7 rocne bez korozie. Dnes na karoserii nje je ani bodka hrdze. Auto od kedy ho mame je pravidelne raz rocne navoskovane. Na prednej kapote je zopar oprskancov od kamienkov, no ziaden nehrdzaveje....je to osetrene tou korekcnou ceruzkou od Turtle WAX a nic nevidno (zelena metaliza). Lemy blatnikov su ako nove. Zatial je naznak hrdze len na prahoch zospodu tam kde sa dava hever....aj to len take kusky cca 1x1 cm na 3 miestach....ziadne odlupovanie hrdze, puchire a pod...len orandzova farba.
Takze musim pochvalit protikoroznu ochranu.
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
Uživatelský avatar
mona75
Příspěvky: 28
Registrován: sob pro 08, 2007 18:15
Bydliště: Varnsdorf, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mona75 »

. . .tak abych řekla i něco za nás slabé pohlaví :twisted: . . .
jsem majitelkou Lanose z r.97 od loňského roku. . .autí je pro ženu jak dělané - pěkná nákupní taška ;)
. . .zatím mi byly vyměněny baterie ( za tu starou původní ), kulové čepy a minulý měsíc motorek ostřikovače . . .
jinak k tomu rezivění - na bočních dveřích mám oprýskaný lak od létajících kamínků a opravdu pod tím je vidět bílá plocha, která nerezaví - auto parkuju venku - kus rezivého plechu jsem měla nad zadním světlem, ale to se přelakovalo po tom co mi bylo autí nabouráno a pojišťovna toho dotyčného mi zaplatila vyklepání a nalakování :lol: . . .
daewoo lanos 1.4, r.1997, hatchback, pacific blue ..........moje první autí na mé první km s čerstvým řidičákem.......... :-)
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

rez

Příspěvek od ninja3 »

Stejná zkušenost. Rez není vůbec nikde!!! První rok jsem auto asi 1x ročně leštil tempem, ale to vždy pomohlo jen na měsíc nebo dva, a vzhledem k tomu, že auto stojí na ulici, tak jsem se na to vybodnul. Výsledek je, že na autě jsou drobné kosmetické vady jako že sem tam se o to někdo opře, nebo kamínky atd. Nicméně všude, kde je to odřené je to pod odřeným lakem bílé a ani po dvou letech oděrků, tyto oděrky nereznou a jsou stále bílé!!!! To je úplně super. Takže s protikorozní ochranou naprostá spokojenost!
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Odpovědět

Zpět na „LANOS“