osadenie prednych repro

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

mazesk
Příspěvky: 349
Registrován: pát bře 05, 2004 11:14
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

osadenie prednych repro

Příspěvek od mazesk »

:P tak, a chystam sa osadit predne repro do dveri. doteraz pouzivam 2xpioneer 160w (35w) na zadnom plate vyrobenom z drevotriesky, obtiahnutom... :D vyzera ako povodne (tvar) je krajsie, len je tazsie a neda sa zdvihat pomocou hydrauliky, robenom cca 2dni. mam to zapojene na blaupunkta 4x40 a plus subik (ten mam pozicany a doteraz neviem kolko ma watov)
predne repro mam zatial vypojene a neviem ake su tam "kolieska". chystam sa to rozobrat a osadit nove - pomozte so znackou - som ochotny dat max 2500,- a vyberam si medzi impulse, sinus live, hertz, gz. osadim ich do dreva ale zatial neviem, ci sa budem hrat aj s komplet tlmenim (tlmenie vijde +1500 navrch - noisekiller, bitumen..)

chem sa spytat na vas nazor, aku znacku odporucate, resp. mate vo svojich dverach, ci ste niekto nakomplet tlmili dvere a hlavne ako je to s tou kluckou, lebo chcem tam osadit 16cm. ;) ona sa ma vyhnut pomocou zehlicky alebo coho? :D :D postup od blue-a som si precital, mne s tym bude pomahat kamos, ktory si to robil na svojom aute (vpredu sinus live 16cm, 160w, 100w rms, zosik magnat 680w zatial zivy iba tie predne, v sept kupuje subik jbl, takze asi mu to bude trosku hrat :lol: dvere ma komplet vytlmene). vzadu zatial zostanu pioneer-y ale tie casom nahradim za 2 subiky namiesto nich, alebo spravim bednu... ono je to strasna nevyhoda, lebo vsetok zvuk sa trtka do zadneho okna a ked napr vzadu sedi babka a ja chcem pocut spravy, musim to dat trosku hlasnejsie a jej uz vzadu vstavaju vlasy dupkom :lol: tekze musim to zmenit..
neviem kedy sa zase dostanem na siet, preto budem odpisovat az cca za tyzden

ps: ten tuning je strasne nakladny :cry: :cry: :cry: :(
Obrázek

lanos 1,5; hatchback 5D; bez výbavy :-)

(stale som tu s vami, aj ked uz velim francuzovi :) )
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

No asi by som vymenil aj tie zadne pio potom :) S toho co si napisal asi Hertz ma teraz novu seriu Dietz a je zevraj podla odbornikov velmo dobra! Sinus tam urcite nedavaj to ti povie kazdy pozri toto http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=1468 su to 13cm ak chces tam dat 16cm tak to si neviem predstavit ako?? Ja tam mam sice Helix Blue, tie su super ale u nas sa velmi tazko zhanaju lebo ich nikto oficialne k nam nevozi.Len nerez ten tapacir a neohybaj klucku ako petrm lebo ako sam povedal je to najvacsia pi*ovina aku urobil!!!! Ked tak sa ich pokus dat na MDF kruzky ako mam ja a mohli by sa tam dostat aj 16cm!! Ale nevim naco spekulovat v nasich dverach skrataka nebude basovat ako si predstavijes ani 16cm tak naco si robit taketo problemy. Normalne tam supni ten Helix compo a do zadu toto http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=1464 tot je 16cm koax. do plata. U nas toto posledne repro stoji 1890sk tak si vies predsatvit za aku uzasnu cenu bude to predne compo.Kup od fukiho tappajomat (najdes ho na www.tuningklub.sk) a na noisekiller sa vyser.Dobre to polep a daj tam MDF kruzok a predok mas v richtigu!
Inak je to riadna somarina pustat zvuk len zo zadu! Chudera babuska :-)))) Predsa priorita je kvalitny predok a nie na opak. Takze tak Howgh
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
danyo
Příspěvky: 24
Registrován: ned pro 07, 2003 03:07
Bydliště: CR

repro

Příspěvek od danyo »

Cafte,

ja som do zadneho plata namontoval repro INFINITY (http://www.auto-hifi.cz/infinityrefreprocoax.html). Maximálny výkon 300 W, RMS výkon 100 W, frekvenčný rozsah 51 Hz - 20 kHz :P . Kúpil som to v NAY shope v BA za skvelú cenu cca 3000 SK to bolo vo vianočnej akcii. Počúval som aj iné repro, ale toto bolo jednoznačne zvukovo najlepšie, čisté výšky, hlboké basy 8) . Nepotrebujem subwoofer, lebo to dostatočne basuje aj bez neho. Do predných dverí chcem tiež dať rovnakú značku, ale v BA neviem kde ju predávajú...v NAY som to už nevidel :(
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Hlavně neřezej tapec jako já správně to Blu nazval jestli nemáš třídvéř tak bys je tam mohl dostat i tak pod něj na Mdf kroužku třídvéř má totiž jinak vodící lištu pro okno a mě se tam prostě nevešli navíc sou dost hluboký ty co mám já 8) .
Jinak nejlíp hraje pořádnej kufr Blu a s tím nic neuděláš takovej kombík je super předek se má podle mě jen přidávat právě aby na zadních sedačkách lidem nulítli hlavy a ty si přitom mohl poslouchat :lol:
mazesk
Příspěvky: 349
Registrován: pát bře 05, 2004 11:14
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

q

Příspěvek od mazesk »

ale ja tam musim dat pod to kruzky z dreva /mdf/ hadam to neprichytim len o ten plech :o tu teraz nejde o basy a doorboardy ja potrebujem pocut zvuk VPREDU a aby bolo pocut buc tac cink tresk aj von oknom. a ked budu dobre osadene, tak to bum tresk cink a tac musi byt pocut. zas nekupim si tam nejaky sh!t radsej nech to je dobre spravene a "nech uz je s tym pokoj" teraz si neviem predstavit dvere a ako je tam ta klucka, ja ich nechcem schovavat pod tapacir, a nedam robit elektricke okna... :cry: alebo sa mam zmierit s 13- kami? alebo je este ina moznost? :cry:
Obrázek

lanos 1,5; hatchback 5D; bez výbavy :-)

(stale som tu s vami, aj ked uz velim francuzovi :) )
mazesk
Příspěvky: 349
Registrován: pát bře 05, 2004 11:14
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

q

Příspěvek od mazesk »

blue, potreboval by som vidiet tvoje dvere este raz nazivo... :?
Obrázek

lanos 1,5; hatchback 5D; bez výbavy :-)

(stale som tu s vami, aj ked uz velim francuzovi :) )
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: q

Příspěvek od Blue Lanos »

mazesk píše:ale ja tam musim dat pod to kruzky z dreva /mdf/ hadam to neprichytim len o ten plech :o tu teraz nejde o basy a doorboardy ja potrebujem pocut zvuk VPREDU a aby bolo pocut buc tac cink tresk aj von oknom. a ked budu dobre osadene, tak to bum tresk cink a tac musi byt pocut. zas nekupim si tam nejaky sh!t radsej nech to je dobre spravene a "nech uz je s tym pokoj" teraz si neviem predstavit dvere a ako je tam ta klucka, ja ich nechcem schovavat pod tapacir, a nedam robit elektricke okna... :cry: alebo sa mam zmierit s 13- kami? alebo je este ina moznost? :cry:
Samozrejme, ze tu nikto nehovoril aby si ich sroboval na plech! Ty robis muziku pre rachot alebo pre kvalitu? Ja preto druhe.Neznamena, ze 16cm repra budu az natolko odlisne od 13cm! Hlavne tie co mas na mysli SL :roll: Kludne si vyrez tapec ale lanosove dvere nikdy nebudu basovat tak ako napr. Golfacke alebo Passatacke na to proste nemaju litraz :o Lepsia kvalitna 13ka ako shit 16cm 8) 8)


mazesk píše:blue, potreboval by som vidiet tvoje dvere este raz nazivo... Confused
No kludne sa mozes pozriet aj na svoje nic zvastne na mojich nie je vidiet ,ked je vsetko schovane a ja ich teda rozoberat nebudem ani nahodou :lol:
:lol:

Toto si videl?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Podla mna sa na nich nic nezmenilo okrem pridania vysky na ten trojuholnik :lol: :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

A ZE VRAJ bLUE JA SAMA OCHOTA :lol: :lol: :lol:
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

eMKa Slovensko píše:A ZE VRAJ bLUE JA SAMA OCHOTA :lol: :lol: :lol:
Co mas furt s tym Caps Lockom :twisted: Sa ti zasekol? :shock: :lol:
Co za ochotu tu spominas vsak pisem len pravdu, ze mam dvere uplne rovnake :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Ale nechceš je zase rozebrat :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Oooo to neee :o Vsak tu na foto je vsetko pekne vidiet alebo nie? :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
richiprofi
Příspěvky: 760
Registrován: stř lis 12, 2003 15:29
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od richiprofi »

maze: ja by som ti aj poradil...ale ziadne repro v tej cene nie su dobre :oops: ja som zameral svoju hudbu na SQ, to znamena....cena kazdeho komponentu ide rapidne hore....aj ked je to dost problem najst kvalitne 10cm kompo....co sa tyka tej MDF, co si tam supal...sme sa o tom s chalanmi bavili...pokial nechavas 10cm a nedavas 13cm..moze tam ostat povodny plastovy podklad, len ho treba utesnit silikonoma PUR penou....a co sa tyka toho vytlmenia dveri, nemas to najlepsie...odstranil si mozny akusticky skrat, ale ten repro ti hrat dobre nebude....
mazesk
Příspěvky: 349
Registrován: pát bře 05, 2004 11:14
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

q

Příspěvek od mazesk »

no takze: :) dielo skazy je hotove uz od minulej stredy. teraz neviem ci som ohluchol, alebo som nieco do..bal (radio, repro) ale zvuk je fantasticky!
nakoniec som kupil impulse 400w ( :lol: ) 6,5comp v akcii za 2990,- 200w RMS. (ja viem, ze je to na tuto dobu vela, ale mozno bude za par "rokov" zosik) robili sme to 2 dni, aj to este neboli dokoncene klucky (dnes uz su)
klucky su skratene cca o 1/3, funguju normalne, len o malinko tazsie. (zas kupovat nejake original kratsie z tuningu (500,-kus) na to nemam peniaze). co sa tyka zvuku: som sklamany, ze to nehuci vonku a ze sa za mnou ludia neobzeraju :D :lol: ale co sa tyka zvuku vo vnutri pri zavretych oknach... to je lahodne!!! myslim, ze v tomto smere som neurobil zle 8) . okrem cca 17cm dier vo dverach. vyhybky su umiestnene takisto na tapacire, vysky su pod trojuholnikom spatakov. volume na radiu mam do 80, pocuvam to na 50 a uz s nimi myka a tlacia sa von :D
fotky budu zajtra, az by som nejake 2 sem dal - to mi musi pomoct "moderator" :D
aha, dvere su vytlmene, bitumen, ans pena, trochu noisekillera (samozrejme, ze pri vyssej hlasitosti strpaju), 2x drevo pod kazdym, silikon, kable.

kedze som sa toto leto moc vyhadzal z penazi a zarobok bol za cele leto 0,-sk, nateraz som skoncil, uz nemam ani na tu kvapku benzinu :( ale planujem do konca roka 2005 kupit kolesa (nieco na styl ake ma blue, ale s tensimi cipmi :D ), ale to je este velmi daleko... dovtedy budem este stale behat na 175/70 r13 bez puklic... a netunit!
Obrázek

lanos 1,5; hatchback 5D; bez výbavy :-)

(stale som tu s vami, aj ked uz velim francuzovi :) )
mazesk
Příspěvky: 349
Registrován: pát bře 05, 2004 11:14
Bydliště: nitra
Kontaktovat uživatele:

q

Příspěvek od mazesk »

este k tomu strpaniu - to by tie dvere vazne museli byt z gumy, ony viac strpaju vnutri ako vonku...

este k tomu ohluchnutiu - asi som si za tych par hodin uz navykol na celkom iny zvuk ked mi pioneery na 50 uz isli od..bat hlavu, na tychto to tak nie je... tu hraju na volume 50 pekne. horsie je to potom od 60 vyssie :? mne sa za posledne 2 dni zda ako by to radio a repraky slabsie hrali. ze som tam nemohol nic odpalit???

este otazocka - kolko sa asi maju "zahorovat" repraky?
Obrázek

lanos 1,5; hatchback 5D; bez výbavy :-)

(stale som tu s vami, aj ked uz velim francuzovi :) )
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

No hraju asi preto tichsie ze su menej citlive a potrebuju zozik :roll: Inak preco si ich nedal pod ten tapec? Ja by som ho nerezal teda :cry: :twisted: Keby si tam bol dal 13 pekne cisto pod tapec a dobru tubu do kufra tak ani nepotrebujes aby ti strpali cele dvere ;) Basi sa siria vsesmerovo a uz len emkova o malinko vacsia tuba ako moja hra lepsie v 5dv afte ako sedane. Tzn. ze by si urcite pocul bysy pekne aj pri nizsej urovne hlasitosti :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „LANOS“