Para (dym?) nad kapotou

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
morphic
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 10, 2008 00:51

Para (dym?) nad kapotou

Příspěvek od morphic »

Dnes pri ceste do práce sa mi po zjazde z dialnice a spomaleni kvoli kolone objavila po 5 min. jazdy v kolone nad kapotou para (alebo dym?). Vyzeralo to ze to neslo spod kapoty ale para pomaly stupala nad kapotou. Neviem ci to suviselo len so zrazanim sa kvapiek vody na kapote (vonku mrholilo a miestami prsalo) a kvoli vonkajsej teplote (boli len 3 stupne Celsia). Teplota oleja na ukazovateli bola v norme a motor mal normalny tah a zvuk a nebolo citit ziadny smrad zeby nieco horelo.

Stretli ste sa s tym niekto? Je normalne ze v chladnejsich dnoch sa moze vplyvom zahriatia kapoty počas jazdy nasledne zrazat para pri mrholeni, alebo ide o poruchu?

Zaujimave je, ze den pred tym som bol na povinnej servisnej prehliadke po roku (vymienali mi olej, filter a filet klimatizie). Dufam teda, ze mi nezbabrali auto :-)
Aveo Sedan 1,4 16V Platinum
Reklama
 

Mihalka255
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 21, 2009 10:37

Para

Příspěvek od Mihalka255 »

Klid, to si nevsimaj, odparuje sa ti len voda z teplej kapoty. ;)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Para (dym?) nad kapotou

Příspěvek od ladinek »

morphic píše:Dnes pri ceste do práce sa mi po zjazde z dialnice a spomaleni kvoli kolone objavila po 5 min. jazdy v kolone nad kapotou para (alebo dym?). Vyzeralo to ze to neslo spod kapoty ale para pomaly stupala nad kapotou. Neviem ci to suviselo len so zrazanim sa kvapiek vody na kapote (vonku mrholilo a miestami prsalo) a kvoli vonkajsej teplote (boli len 3 stupne Celsia). Teplota oleja na ukazovateli bola v norme a motor mal normalny tah a zvuk a nebolo citit ziadny smrad zeby nieco horelo.

Stretli ste sa s tym niekto? Je normalne ze v chladnejsich dnoch sa moze vplyvom zahriatia kapoty počas jazdy nasledne zrazat para pri mrholeni, alebo ide o poruchu?

Zaujimave je, ze den pred tym som bol na povinnej servisnej prehliadke po roku (vymienali mi olej, filter a filet klimatizie). Dufam teda, ze mi nezbabrali auto :-)

MOŽNÁ SI NAJEL HORKÝM VÝFUKEM DO KALUŽE A TO JE PAK HNED JESTLI TO NORMÁLNĚ NSDĚLÁ TAK BYCH TO NEŘEŠIL :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“