Hluk z prevodovky / spojky (opakujem sa, ale...)

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondra.Bruzek
Příspěvky: 82
Registrován: čtv bře 26, 2009 09:32
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Hluk z prevodovky / spojky (opakujem sa, ale...)

Příspěvek od Ondra.Bruzek »

Taakže na úvod zdravím všetkých Daewoo kolegov a kolegyne ...som tu nový a priviedli ma sem... ako inak, problémy s mojim približovadlom. Takže k veci: z prevodovej skrine / spojkovej skrine Nexie sa ozýva výrazný mechanický hluk - pokiaľ je vyšľapnutý pedál spojky - je ticho. Okamžite ako začne spojka zaberať a roztočí sa hriadeľ prevodovky (pri zaradenom neutrále...), ozve sa aj rámus... pri bežnej jazde to samozrejme nepočuť, ale na voľnobeh je to zvonku dobre počuteľné. Sú dve možnosti - buď je to spojka, alebo prevodovka (pravdepodobnejšie). Ovládanie obidvoch je bezproblémové - spojka zaberá ako normálne a s radenie je takisto bezproblémov.... Ak má niekto podobné skúsenosti príp. vie o čo ide a čo s tým, budem vďačný za každú radu...

A ešte jedna otázka: ako sa dá vypustiť olej z prevodovky? Viem že sa to tu už riešilo, dokonca viackrát, ale nejak som z toho nebol múdry... Pokiaľ ja viem, tak najjednoduchší spôsob je zložiť kryt diferáku... ak ma niekto presvedčí, že sa mýlim, a dá sa to aj ľahšie, budem happy :D

Vďaka za každý podnet...
Daewoo Lanos 1.4 98
Reklama
 

mravco
Příspěvky: 37
Registrován: pon led 26, 2009 15:33

Příspěvek od mravco »

Olej z převodovky se vypouští tou vanou, přesně jak píšeš a ten rachot bude asi dělat přítlačné ložisko.
Uživatelský avatar
Ondra.Bruzek
Příspěvky: 82
Registrován: čtv bře 26, 2009 09:32
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra.Bruzek »

To Jindrich75: Dik za radu... ja nemám skúsenosti s iným autom s vymláteným spojkovým ložiskom :) ...ale na úvod zriešim ten olej - po 140 tis. tam bude určite riadny humus... hlavne som zvedavý či dôjde k nejakej zmene.. no a ak nepomože, tak hurá na spojku, ale to si sám netrúfam...
Daewoo Lanos 1.4 98
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Jindrich75 píše:Olej z převodovky se vypouští tou vanou, přesně jak píšeš a ten rachot bude asi dělat přítlačné ložisko.
Tak, tak. Ja by som len dodal, ze rovnako komplikovane sa tam ten olej aj nalieva (naj to ide striekackou, ale to uz tu bolo tiez) a este mozno to, ze dnes uz hodne aj malych dielni (servisov) je vybavena odsavackou oleja, takze by netrebalo nic demontovat a usetria sa koruny za tesnenie, nehovoriac o case.
mravco
Příspěvky: 37
Registrován: pon led 26, 2009 15:33

Příspěvek od mravco »

ferino28 píše:
Jindrich75 píše:Olej z převodovky se vypouští tou vanou, přesně jak píšeš a ten rachot bude asi dělat přítlačné ložisko.
Tak, tak. Ja by som len dodal, ze rovnako komplikovane sa tam ten olej aj nalieva (naj to ide striekackou, ale to uz tu bolo tiez) a este mozno to, ze dnes uz hodne aj malych dielni (servisov) je vybavena odsavackou oleja, takze by netrebalo nic demontovat a usetria sa koruny za tesnenie, nehovoriac o case.
Jenže z týhle převodovky olej nijak neodsaješ. Leda bys vytáhl poloosu, což je tak desetkrát víc práce, než s tou vanou. Jinak olej tam jde nalejt docela dobře přes odvzdušňovací šroub. Stačí tam dát třeba benzínovou hadičku a na ní nějakou menší nálevku.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“