zadny bubon - zaseknuty

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

zadny bubon - zaseknuty

Příspěvek od bzukul »

zdravim. Tak uz mozno viem co robilo to cukanie pri brzdeni. Mozno to bude suvisiet s dnesnou udalostou. Vymenil som si vcera zimne gumy, dnes som presiel v meste par km prisiel som domov. A ked som chcel ist na chatu, vychadzam z dvora, auto samovolne zastavilo, aj ked islo dolu kopcom. Pridal som plyn a pocujem jak zadne koleso skrka o zem. Cuvol som naspet a zas to skrkalo. Jednoducho sa mi zasekli platnicky v zadnom lavom bubne. Chcel som to opravit lenze nevedel som ako sa ten bubon rozobera. Kedze vsetko bolo zahrdzavene a predosly majitel to vraj kazde leto rozoberal, lebo zadne platnicky robia do bubna zarez, ktory treba zosmirglovat, vydedukoval som ze co je zahrdzavene sa nerozobera. Skusal som to vypacit sosroubovakmi, lenze som tu vonkajsiu cast bubna zlomil. Tymto som vyriesil otazku ci by nebolo odveci kupit novy brzdovy bubon. Lenze aj tak sa mi ho nepodarilo dat dole, a tak sa vas pytam, ci nemate niekto skusenosti s rozobranim zadnych bubnov?
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

na nubire sa mi strhol ferodor a sa zaseklo medzi bubon a ten nosný plech . Pomohlo jemne buchanie kladivom cez drevený klacik rovnomerne po obvode a pootačane bubnom /ak ide vôbec pohnut/
ked nie hmmmm definitivne riešenie flexa a kupit nový bubon :(
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

ide s nim otacat, ale cim rychlejsie sa nim otaca, tym to ide tazsie. Inak s vyvinutim minimalnej sily to ide velmi velmi pomaly.

PS: http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... f824278802
neviete ci tento bubon predavaju uz aj s celym mechanizmom alebo tam treba vsetko dokupit? a je to len ta vrchna cast alebo ta zadna alebo obidve?
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

No bude to určitě samotný buben. A ono má Tico buben složený z více dílů??To snad néé :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
mravco
Příspěvky: 37
Registrován: pon led 26, 2009 15:33

Příspěvek od mravco »

Bouchat z boku, tahat a točit a točit a točit a nebo nejsou náhodou zezadu takové dva gumové špuntíky? Stačí vyndat a z druhé strany ten buben srazit nebo skrz ně zkusit trochu stáhnout pakny k sobě.
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

buchal som zboku, zozadu, tocit moc neslo. Ten spuntik som nasiel iba jeden, nevedel som na co je, tak som len tak dal dole tu gumicku a dal som ho naspatek. Ked to neslo von, dal som tam dva srobovaky a chcel som to vypacit. Aj tak sa to nepodarilo. A caz tie spuntiky mam tam strcit nejaky sroubovak a posparat sa tam s nim, alebo ako?
mravco
Příspěvky: 37
Registrován: pon led 26, 2009 15:33

Příspěvek od mravco »

marian152 píše:buchal som zboku, zozadu, tocit moc neslo. Ten spuntik som nasiel iba jeden, nevedel som na co je, tak som len tak dal dole tu gumicku a dal som ho naspatek. Ked to neslo von, dal som tam dva srobovaky a chcel som to vypacit. Aj tak sa to nepodarilo. A caz tie spuntiky mam tam strcit nejaky sroubovak a posparat sa tam s nim, alebo ako?
Měl by tam být ještě jeden naproti. Jestli je ten buben už odepsanej, tak bych tam strčil nějakou tyčku a normálně ho srazil, ale lepší je stáhnout ty pakny.
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

ten srob bol odvzdusnovaci srob. Na to som hned prisiel ked som sa na to lepsie kukol. Ja somar som zabudol odsrobovat v strede tu velku maticu so zarezmi pre tu malu zaistovaciu zapadku. Neviem ci som to sem uz pisal, ale z bubna som svojou nesikovnostou odlomil. Vid. fotky. Mozem s tym jazdit? nebude to vytvarat turbulencie? No a teraz k tomu co to vlastne brzdilo. Brzdenim vznikali drobne pilinky ktore sa usadzali na celom brzdovom mechanizme. Lenze teraz, neviem ako, spravila sa z piliniek lepkava kasa, ktora sa nalepila na bubon a tak znemoznovala pohyb. Bubon som vycistil, pre istotu som pozrel aj druhy. Ten bol v poriadku. Auticko teraz pri rozbiehani vobec sebou necuka, ako som pisal v jednej teme nedavno, brzdi rovnomerne, rychlosti sa radia ovela lahsie, auticko lepsie taha, je treba ovela menej plynu. Spokojnost nadovsetko akurat keby som z toho bubna neulomil.

Obrazky:
1. v dolnej casti jasne vidno odlomene kusky. Prilozil som ich tam len-tak.
Obrázek

2. Odlomene kusky som polozil do stredu bubna, a teraz jasne vidiet rozsah poskodenia a vsimnite si tie cierne usadeniny vnutri bubna.
Obrázek

3. Tu som odfotil brzdovy mechanizmus. Je tam vidiet tie pilinkove usadeniny. Su ciernej farby.
Obrázek
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

vcera sme to s kamosom privarili naspet, takze vyvazene to uz ako-tak je, dufam ze to neodleti niekde na pol ceste :-)

edit: uz su to dva tyzdne a este to neodpadlo :P
Odpovědět

Zpět na „TICO“