Potřebuji pomoct! Nejede mi Tico a nevím proč...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
pigim
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 13, 2009 19:05

Potřebuji pomoct! Nejede mi Tico a nevím proč...

Příspěvek od pigim »

Dobrý den! Zdědil jsem tico po babičce. Je to SX rok 1998 a má najeto jenom 35 tisíc, takže docela vůňe! Ale babička bohužel už s nim nemohla jezdit, takže poslední asi 4 roky se s nim vůbec nejelo. Ale naštěstí bylo celou dobu v garáži na chalupě. Teď jsme ho s otcem chěli znovu zprovoznit, ale nák to nejede. Nejdřív to ani neškytlo, vždycky jsme nabili baterku, ale měla málo šťávy na nastartování. Tak jsme pořídili novou baterku, pomohlo to, ale pořád to nejede. Už se nám to daří nastartovat, ale kdyžse to pokusíme protůrovat, tak to chcípne. Benzínu je tam asi půl nádrže. Vůbec nemám ponětí, co s tim je a bohužel je to v garáži na chalupě, kde žádnýho mechanika neznáme, auto je pořád přihlášený na babičku, která zemřela, papírysou někde zašantročený, nemá to tachnickou a povinné ručení taky ne, takže by se hodilo, aby to jelo, abysme to mohli ňák pořešit. Já s Ticama nemám zkušenost, ale nevíte náhodou někdo čim to může být, třeba jestli se vám to někomu taky nestalo? Byl bych vám hrozně vděčnej za rady!
Reklama
 

Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji pomoct! Nejede mi Tico a nevím proč...

Příspěvek od 99 »

To vypadá na ucpaný palivový filtr anebo ucpaný krburátor, či zanešené svíčky. Nechcete ho prodat? Tico s 35 000km bych bral. :))
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

kedze to 4 roky nejelo...
tak by som este vymenil aj olej v motore...

potom nastartovval, a nehal kludne hodinku bezat na volnobehu..
az to teda vydrzi ist aspon na volnobeh..

potom pozret ci neni "rosypany" vzduchovy filter...a pod..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
mravco
Příspěvky: 37
Registrován: pon led 26, 2009 15:33

Příspěvek od mravco »

Po čtyřech letech bych to prostě odhadoval na zvětralej benzín.
pigim
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 13, 2009 19:05

Re: Potřebuji pomoct! Nejede mi Tico a nevím proč...

Příspěvek od pigim »

Pepino_99 píše:To vypadá na ucpaný palivový filtr anebo ucpaný krburátor, či zanešené svíčky. Nechcete ho prodat? Tico s 35 000km bych bral. :))
Tyjo prodat vůbec!!! ;) To bych byl blázen... Já s nim stejně zatim jezdit nebudu. Je mi 15, takže až za tři roky, ale zatim s tim budou jezdit bratři... I kdyby sme ho měli mít jen do města, tak je to úplně super! A nevíte náhodou o ňákym servisu na Tica poblíž Rakovníka (tam máme tu chalupu), nebo případně v Praze, v nejhorším bysme to sem dotahli...
pigim
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 13, 2009 19:05

Příspěvek od pigim »

Jindrich75 píše:Po čtyřech letech bych to prostě odhadoval na zvětralej benzín.
To je taky možnost no! Dá se ňák vypustit? Je na spodu nádrže nákej ventil, nebo tak?
mravco
Příspěvky: 37
Registrován: pon led 26, 2009 15:33

Příspěvek od mravco »

Mattles píše:
Jindrich75 píše:Po čtyřech letech bych to prostě odhadoval na zvětralej benzín.
To je taky možnost no! Dá se ňák vypustit? Je na spodu nádrže nákej ventil, nebo tak?
To nevím, nemám Tico, jen vím, že benzín zvětrá a to mnohem. Dá se říct, že po dvou letech je už skoro nepoužitelnej. To už bych ho ani nemíchal s novým. Jestli ale můžu poradit, tak nejjednodušší způsob, jak vypustit nádrž, je odpojit hadičku od čerpadla a vytáhnout to čerpadlem.
Odpovědět

Zpět na „TICO“