VYFUK rychlo a jednoduco

Moderátor: Blue Lanos

m31
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 02, 2008 23:32

VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od m31 »

Zdraj Daewaci,

chcel by som sa podelit o skusenost s vymenou vyfuku:

V nedelu sa mi rozlomila stredna cast vyfuk.systemu, tak som si na nete http://www.autovyfuky.sk/ponuka.html nasiel, presne diely vyfukoveho systemu, ktore som potreboval. Napisal som mail, ohladom tych dielov a kalkulacie ceny. Do, ani nie, 30minut som mal odpoved naspat.

V pondelok som si ich zavazne objednal.

V utorok uz boli u mna doma.

V stredu namontovane.

Cela tato sranda ma stala 2500 /2.a3.diel vyfuku, doprava, postovne/, namontovanie v servise asi 800 /neviem presne, robili mi aj ine veci/.
Cize cca 3300, kebyze si to dam urobit cele /ze mi oni dodaju tie casti/ tak ma to vyjde cez 7500sk.


Vsetkym vam odporucam AUTOVYFUKY.sk, jedna sa s nimi rychlo, prijemne...
Reklama
 

Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Příspěvek od vladimir fodor »

Fakt dobra kupa.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

gumenu zaves zadneho dielu dali dufam spravne, casto totiz vidavam espera s rurou proklate nizko :lol:
m31
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 02, 2008 23:32

Příspěvek od m31 »

podla mna to dobre nainstlovali, vsak to bol original daewoo servis, takze asi vedeli co robia... :) snad :)
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od kasma »

takze vyfuk odisiel aj mne, odhrzavel druhy diel za katalyzatorom a zaroven aj koncovy tlmic prehrdzavel, takze z polska
ma obidva diely stali 2300 sk, svojpomocne zalozene a ide super...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Laxi
Příspěvky: 38
Registrován: pon čer 25, 2007 13:33
Bydliště: Banska Bystrica, SR

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od Laxi »

Prosim porad, kde v Polsku si to zohnal. Myslim mesto a predajnu. Usetris mi cas na hladanie na Inete. Dakujem.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od palikx »

jo to neni problem sehnat vyfuk za takove penize
jenze obvykle ma pak auto jiny zvuk nebo po chvili zacne mit,jelikoz nemaji pricky uplne presne a samo je to spatny plech ktery vydrzi chvili.to je cena za levny vyfuk.obvykle cca 3 roky
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od kasma »

predajnu neveim, mal som to cez znameho dovezene...
Inak, mam to uz skoro 2 mesiace a rozdiel vo zvuku som si ziadny nevsimol a nabehal som nejakych 2000 km... /Ak nahodou dam vediet/
Inak toto bol vyfuk typovo priamo na espero, 1,5 l, 16v. Nevidel som ho zvnutra, ale ked som ho porovnaval so starym, bol na milimeter rovnaky aj druhy aj treti diel, aj dĺžka aj priemer, aj rovnako tvarovany /ved mozno ten stary bol tiez polsky ;-)/, tiez aj pri zakladani sadol ako prdelka na nocnik :lol:

P.s. AK vydrzi 3 roky budem rad, neviem co bude zajtra, nie za tri roky a pripadalo mi divne davat na auto vyfuk drahsi ako cele auto... :roll:
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od ppp »

Pred hodinkou som domenil vyfuk, nebolo to ani lahko ani rychlo, cisty cas netusim, ale cas straveny "pod autom" asi 5hodin.
Problemy:
1. skrutky, svine okrem jednej som vsetky musel poctivo odskrutkovat, nechceli sa ulomit, islo to pekne tazko aj ked som mal predny diel s katalyzatrom vonku.
2. spoj stredneho a zadneho tlmica bol ako privareny, takze som musel stredny tlmic odrezat, mal som strach aby som nefikol brzdovu rurku
3. novy vyfuk, polmostrov sice pasoval ale nie idealne, nie tak ako origo, ale o nic neklepe ani nevisi (velmi) a cena o viac nez polovicu nizsia je silny argument

Postup prace:
1. objednat vyfuk, predny diel z automediku, za neskutocnych necelych 1000Kc (polmostrow) plsu postovne 350Kc ale s tymto dielom prisli aj 4tlmice takze to postovne bolo vlastne zadara
2. stred a zadok kupit v bernolakove, mam to po ceste domov :) kus za 1200Sk (polmostrow)
3. tesnenie pod parohmi vyhrabat s bordelu v pivnici
4. tesnenia na katalyzatore vystruzlikat z klingeritu, nezda sa to ale aj ten najslabsi 150stupnovy ruzovy 3mm hruby to dokaze prezit a tesnit a este je aj po rokoch makky
5. dat opieskovat a pohlinikovat predny diel a zvary na oboch tlmicoch, potom pohlinikovane veci naspricovat sprejom na vyfuky (podla mna je to len jemnejsia striebrenka) a zvysok natriet zakladovkou
6. vyjst cumakom auta na najazdy
7. zhodit stary hrdzavy predny diel aj s katom
8. po marnych pokusoch o povolenie spoja tlmicov nasledovalo narezanie rurky a odlomenie, takze slo oba tlmice vytiahnut
9. opatrne bez obitia nasadit predny diel s novym tesnenim a starymi maticami a steftami (jeden vyliezol von :) )
10. nasadit stredny tlmic na gumene zavesy
11. naskrutkovat katalyzator. Kat (188tkm) je v celkom slusnom stave zvnutra, spredu je cierny a mierne asi vypaleny, ma tam ako keby kus keramiky odparenej takze to tvori ako keby miernu preliaceninu v mriezke, zozadu je ale biely. Ale zvonku cakam kedy prehrdzavie, keby som mal rurku tak ju dam miesto katu a s katom pobezim na pieskovanie a hlinikovanie.
12. po naskrutkovani katu 8.8 pozinkovanymi skrutkami najst v pivnici nerez material ktory tam uz rok lezi, zanadavat si a vykaslat sa nan
13. nastoknut zadny diel na stredny, pre istotu som namazal silikonovou pastou spoj snad to pojde o X rokov rozpojit, a zistit ze polmostrow nie je original a je trosku ujdeny ale dalo sa to napasovat tak aby o nic nebuchal a moc nevisel
14. pospajat objimku zadneho dielu, spoj oboch tlmicov a spravit z 3mm drotu rezervnu objimku zadneho tlmica na silentblok dorabany ktory volakedy drzal rurku co bola miesto zadneho tlmica ked som espero kupil
15. zliezt s autom z najazdov, odparkovat pri dome, zvonat vypalovany sprej na vyfuky, zamknut a vykaslat sa na cele auto :)

Par poznatkov zo stareho vyfuku:
1. stredny diel bol v pohode ale ked som uz mal novy diel tak som ho vymenil, navyse som musel staremu upilit rurku, stary diel mal asi 2,5 roka, z toho 1.5 jazdil raz za dva alebo 3 tyzdne BA->PP
2. zadny diel mal dieru (dovod vymenu vyfuku) v dekli pri naprave, teda vprednom dekli. Vlastne mal odhnity zvar ktorym bola privarena rurka v dekli. Este som ho neotvoril, ale podla vsetkeho to prehnilo zvonku, zadny dekel je tiez pekne nacaty zvonku a nie zvnutra ako pisu tu:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... k&start=15
zadny diel mal 3roky a obal bol zvonku uplne nadherny, len v jednom rozku to bublalo hrdzou
3. zakladovka prezila na oboch tlmicoch akurat na rurkach, ktore su horuce nie. Rurky vsak neodhnili, prezili boli pohlinikovane. Akurat zvary ktore neboli nijako osetrene sa nechutne lupaju od hrdze. Predpokladam, ze by prezila aj vrchna farba. Na rurkach prezila zakladovka asi 30cm za strednym dielom ale len na miestach kam nenarazali horuce plyny, na vonkajsich ohyboch bola fuc.
4. predny diel netusim ci je povodny ale bol cely hrdzavy a vlnovec mal uz niekde dierku, fucala z neho para hned po starte, aj ked myslim, ze to bude skor niekde vo zvare, kedze vlnovce byvaju z nerezu a opletenie nenesie znamky hrdze. Myslim ze po vymene vlnovca a pohlinikovani by mohol este sluzit kopu rokov, najma ked je kvalitnejsi nez polmostrow. Polmostrov je totiz zvarany na prirube zvonku, teda tam kde by radi dosadli matice, lenze neorigo (origo su na 14tku kluc, neorigo 17) dosadny na zvar. Original zvody su zvarane zvnutra a zvonku su len vystuzene rurkami.

Tot asi vsjo :).
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od vladimir fodor »

Teraz už len dúfať že vydrží aspoň 100 000km bez nehody.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od ppp »

no to dufam, so starym vyfukom som sa tolko nebabral a vydrzal 60tkm. :D
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od Slam »

Znám jednodušší a rychlejší způsoby. Kdysi před více jak 10 lety jsme měli Forda Scorpio a zákon schválnosti tomu chtěl, že výfuk odešel vždy, když jsme byli stovky km od domova na dovolené. Zde jsou ta jednoduchá a rychlá řešení:

1. odpadl koncový díl výfuku (ta roura až za tlumičem) - v železárství koupit plátek plechu, stočit ho a zarazit do tlumiče.

2. rupla roura zhruba uprostřed auta - v nejbližším JZD sehnat kus kovové trubky vhodného pruměru nasadit ji do rozpojeného místa výfuku a uprostřed omotat drátem, aby nevypadla. Dřevo se nedoporučuje, po pár stech metrech shoří.

Vím, že jsou to drastické metody, ale jako provizorní okamžité řešení to opravdu fungovalo a vydrželo celou dovolenou včetně cesty domů... :mrgreen:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od ozzman »

Nevie niekto rozmer šteftu (priemer, dlžka, stúpanie závitu) do výfukových zvodov na Espero 1.5 dvojtrubkové prevedenie? Chýba mi jeden šteft :?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od ppp »

stefty su rovnake ako na jednorurkovej verzii
priemer 10mm, stupanie 1.25mm, dlzka priblizne 40mm (10mm kazda z prirub a 10mm matica a este ostane cca 10mm na pripadnu poistnu maticu, aspon ja ich mam, lebo sa mi potvory povolovali a par som ich uz stratil)
momentalne ziaden volny steft nemam ale mam este par skrutiek, ktorymi som ich chcel nahradit ak by zavity neprezili
dokonca som chcel pouzit nerez, akurat som nezohnal s jemnym stupanim, takze by som zavit prevrtal vrtakom. Akurat nerez treba kvalitnejsiu, pretoze obycajna A2-70 po par tyzdnoch scervena ako paradajka.
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: VYFUK rychlo a jednoduco

Příspěvek od ozzman »

tak dnes sa robil ten výfuk a aby som to dal na pravú mieru - kúpil som šteft v autodieloch, kde z katalógu vybral šteft aký tam bol predpísaný. Keď som ho skúšal nakrútiť do zvodov, tak nešiel, poneváč stúpanie závitu tam je štandardné (1.5) a nie 1.25. Muselo sa improvizovať, t.j. M10 skrutka do zvodu a flexou sa spílila hlavička. ;)
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“