Motor kape pocas jazdy.

Moderátor: Blue Lanos

rex
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 09, 2009 07:08

Motor kape pocas jazdy.

Příspěvek od rex »

Zdravim vsetkych.

Nedavno som si konecne spravil vodicak a kupil jazdenu leganzu. Vyse mesiaca bola v servise lebo som dal opravit kopu veci po predchadzajucom majitelovi (servis bol suchtavy tak preto im to tolko trvalo). V piatok som ju konecne dostal, nacapoval plnu nadrz a trochu si na nej pojazdil. Velmi skvele auticko to je. Velke, pohodlne, uplna parada :)

Cez vikend sme objavili 3 zavady.
Rucicka tachometra nahodne ukazuje a neukazuje, podla jej nalady :) To tipujeme na sensor alebo nejaku drobnost. Pri najhorsom sa vymeni cely tachometer a bude klud.
Druha vec je ze sem tam nechce nastartovat. Imobilizer sa nevypne takze asi v tom bude problem. Alebo bude problem vomne a blbo tocim klucom :)
Posledna najvaznejsia vec je ze to sem-tam zdochne pocas jazdy. Zasliapnem spojku a motor zdochne. Prvy predpoklad bol, ze bude chyba v medzikuse (medzi sedadlom a volantom :). Nakolko som cerstvy vodic tak to je mozne. Potom to soferoval kamarat co uz nieco odsoferoval a aj jemu sa to stalo takze v medzikuse chyba nebude. Zaujimave je ze to robi od jazdy k jazde. Cize nastartujem, prejdem trasu, zaparkujem, vypnem motor a celu cestu ide ako hodinky. Takto idem napriklad 5x a vsetko je ok. Potom zrazu celu jazdu to kape. Idem 80 a zrazu zdochne (po zasliapnuti spojky). Nakopnem to a potom zase. V sobotu som isiel asi 6x z bodu A do bodu B a len pocaj jednej jazdy to robilo. V nedelu to iste.
V pondelok som to dal do servisu (tentokrat do ineho) a som vazne zvedavy v com moze byt problem a ci to vobec najdu a opravia.

Je to leganza r.v. 97.

Som zvedavy co si o tom myslite a privitam vase nazory.
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tákže v prvom rade výtej :lol:

Ten tachometer-skus ho vybrať lebo môžu byť zaoxidované kontakty(je to hračka na palubke je 5x samorezka a ostatné je len nacvaknuté)

To štartovanie -no nie si prvý čo sa mu to stalo a môže to robiť imobilizér,spínačka(tam je to dosť časté) a lebo kontakty na štartéry.

A to zdochýnanie -já bych typoval krokový motorček (zašpinený)alebo čidlo otáčok.

Takže pri týchto problémoch je treba najprv vyčistiť čo sa dá no a keď to nepomôže tak buď výmena alebo servis(aj keď aj diagnostika sem tam pomôže)

Takže hurá do roboty :lol: ale neboj Legyna je jinak spolahlivé auto a súčiastky nie sú tak drahé takže hlavne nech Ti slúží a vela km :lol: :lol: :lol:
rex
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 09, 2009 07:08

Příspěvek od rex »

Diki moc za odpoved a za privitanie.

Tieto prve veci dam spravit servisu nech mam svaty pokoj na zaciatok :) Chvilu mi potrva kym ju prerobim na svoj obraz. Predsalen ju malo predomnou 5 majitelov. Da to trosku roboty ale i to malo co som na nej zatial odjazdil bolo super. Taky korejsky medved pohodlny :P

Ked sa servis ozve tak napisem co na to povedali :)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jiste nie každý je automechanik a tak než dačo pokaziť je lepšie to zveriť odborníkovi :D Ješte akú máš farbu a výbavu lebo 97 tu asi ani nemáme :lol:
rex
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 09, 2009 07:08

Příspěvek od rex »

-peha- píše:Jiste nie každý je automechanik a tak než dačo pokaziť je lepšie to zveriť odborníkovi :D Ješte akú máš farbu a výbavu lebo 97 tu asi ani nemáme :lol:
Je to modra metaliza podla technicaku. Momentalne je to modro spinava :) Este nebol cas to v klude umyt, ale chystam sa nato. Trochu navoskovat, vysamponovat a tak. Aspon okna som umyl cez vikend lebo cez ne nebolo skoro nic vidno.

Je to 2.0 DOHC 16V, vsetky okna v elektrike, central na dialkovom (asi dorabany), zrkadla v elektrike (ci aj vyhrievane netusim, ale to sa zisti casom), 2x airbag, abs, vyskovo nastavitelny volant, automaticka klima (na jar ju dam naplnit), hmlovky predne aj zadne, servo (to ja asi standart vybava :). Manualna prevodovka 5 stupnova... a to je asi vsetko co ma napadlo.

Ked to servis opravi a umyjem to, tak spravim aj nejake to foto.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Dobrý takže CDX :lol: :lol: :lol: Jo ono všetko majú Legy vo výbave akorád že jedna má to a druhá ono :lol: ani jedna asi nieje rovnaká ale všeobecne máme dobrú výbavu :lol:
Uživatelský avatar
dominik
Příspěvky: 34
Registrován: čtv kvě 25, 2006 10:58
Bydliště: Praha-Řepy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dominik »

Ale mame 97 :lol: :lol: :lol:

Ziadny predosly majite ;) ;) ked neratam ze ju kupoval otec a par rokov ju mam uz ja :D :D
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1997)
BMW 318d (2007)
rex
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 09, 2009 07:08

Příspěvek od rex »

Prave mi volali zo servisu ze si pre legynu mozem prist. Cena 3550 SK. Hned ako stym dofrcim domov tak napisem co robili a co menili :)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

djneo píše:Taky korejsky medved pohodlny :P
To neni zcela presne, vzhledove ma Leganza vzdalene koreny v Jaguaru a mechanicky to je zase spis Opel riznuty Holdenem. "Pravym" korejskym medvedem je pouze a jedine model Chairman (at uz pod znackou Daewoo nebo spis SsangYong). 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
rex
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 09, 2009 07:08

Příspěvek od rex »

Slam píše:
djneo píše:Taky korejsky medved pohodlny :P
To neni zcela presne, vzhledove ma Leganza vzdalene koreny v Jaguaru a mechanicky to je zase spis Opel riznuty Holdenem. "Pravym" korejskym medvedem je pouze a jedine model Chairman (at uz pod znackou Daewoo nebo spis SsangYong). 8)
To je pravda. Ja som skor myslel nieco velke, chlpate a makke (nie zrovna mercedes) :P

Otestovali mi motor, skontrolovali elektriku, povozili sa na tom a vymenili mi snimac (sensor) na ten tachometer. Co sa toho zdochynania tyka tak podla nich bola vadna cievka imobilizera a vymenili ju. Takze by to malo slapat jak hodinky teraz. Za tu cenu (ak to naozaj fixli) to vazne nieje zle.

Mozem sa vozit a vozit a vozit... a skocit niekam kde mi zistia v akm je stave voda v chladici. Nakolko som to kupoval a fakt neviem co tam je a v zime aby mi to zamrzlo, to zabavne nebude :)

PS: Pri servise boli hned aj chlapici od skiel tak som si nechal opravit dva dlabance po kamenoch na celnom skle. 800SK je fer cena a mali to za 40 minut hotove.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No tak bravo :lol: Jo okno opravovali aj mne za 1000 sk ale mal som tam aj prasklinu takže som bol rád že to tak dobre zrobili :lol: Jo s tou vodou takto -vôbec to nemeraj ale vypusť to a nalej novú to ťa vyjde na 500 sk ale budeš mať klud :idea:
rex
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 09, 2009 07:08

Příspěvek od rex »

-peha- píše:No tak bravo :lol: Jo okno opravovali aj mne za 1000 sk ale mal som tam aj prasklinu takže som bol rád že to tak dobre zrobili :lol: Jo s tou vodou takto -vôbec to nemeraj ale vypusť to a nalej novú to ťa vyjde na 500 sk ale budeš mať klud :idea:
To ma vobec nenapadlo. Dobry napad.

Dnes som na tom siel do prace a zatial to vyzera dobre. Som zvedavy aku budem mat spotrebu pri mojom zatial nie moc dobrom jazdeni. Zatial som najazdil okolo 280km a mam este cez pol nadrze benzinu.
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

djneo píše:Zatial som najazdil okolo 280km a mam este cez pol nadrze benzinu.
Neboj, ta rucicka bude v druhe polovine ukazatele klesat mnohem rychleji... :)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
rex
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 09, 2009 07:08

Příspěvek od rex »

Slam píše:
djneo píše:Zatial som najazdil okolo 280km a mam este cez pol nadrze benzinu.
Neboj, ta rucicka bude v druhe polovine ukazatele klesat mnohem rychleji... :)
A vies ze si mal pravdu? :) Nenazrane auto :P

EDIT: Moje druhe tankovanie a spotreba vysla 10.3l/100km. Docela dobre.
Uživatelský avatar
dnalor
Příspěvky: 93
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:56

Příspěvek od dnalor »

djneo: čo ti povedali v tom servise? Ja mám ten isty problem so zapalovaním a s tým zhasínaním motora.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“