Nazdárek

Moderátor: Blue Lanos

frankensheep
Příspěvky: 13
Registrován: pát úno 20, 2009 14:40
Bydliště: Bratislava, SR

Nazdárek

Příspěvek od frankensheep »

zdravím všechny Matízáky :D
před týdnem jsem se stal majitelem tohoto super autíčka,tak jsem hodil oko na tohle forum a mát to tady super
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Tak Tě tady vítám mezi majitele a fandy vozů DAEWOO a ať se Ti tady líbí a auto ať slouží jen k Tvé spokojenosti! :lol: :lol: :lol:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Nazdaaaaar !

No jasne - dobra nalada a kopec informaciooooo :)

Inak fakt, velmi kvalitne forum toto, velmi technicky zdatny ludia su tu a ich rady. Ostatne fora co som pozeral sa nechytaju.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
miryn
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 23, 2009 09:09

Příspěvek od miryn »

Ahojky také Tě tu vítám,je to tu fakt super,když chceš tak si pokecáš ale hlavni všichni jsou tu skvělí a fakt pomůžou když je třeba.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Vítaj Bohůču
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Vitaj,škooda,že si to nestihol ešte do manínu,matízkarov nás tam bolo najviac. Ja osobne ne Matízka nedám dopustiť,je to rodinný mazlíček,nemám mačku ani psa :lol: :lol: :lol: ,ale moja polovička pomaly žiarli na Matízka :lol: :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
lukee
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 29, 2012 16:51
Bydliště: Kežmarok

Re: Nazdárek

Příspěvek od lukee »

Zdravím kolegovia :)

Vopred sa ospravedlňujem za dlhý príspevok, ale tak nedá mi to :)..
..začiatkom februára som sa stal hrdým majiteľom matízka r.98´ Po prebehnutí fóra, som sa
rozhodol podeliť sa s Vami o skúsenosti, ktoré som zatiaľ získal :) Takže, ako som spomínal
je to matízek r.98´ striebornej metalízy. Zvonka vyzerá byť trocha športovo ladený, má
fólie na zadných oknách a podľa mňa, trocha veľké krídlo navrchu. Ćo sa interiéru týka, tak
ten je ladený do modrej - modro blikajúce madlo prev. páky, vnút. kľučky dverí, lemovanie
panelu ovladania kurenia a modrý pásik po celej šírke palubovky..a samozrejme poťahy
sedačiek.

Keď sa mi dostal pod ruky, mal najazdených nejakých 164 tis. km. Teraz má presne
187,094,7 km :lol: . Moja prvá investícia išla do rozvodov (roztrhlo mi remeň),
takže toto ďalej rozpisovať hádam nemusím. Už popri tom, som dal vymeniť aj piestne krúžky,
pretože výkon nič moc a olej som dolieval takmer každy víkend. Chyba bola v tom, že (ako to
už sem na fóre bolo spomínané) piesty boli obalené spečeným olejom a kanáliky pod
stieracími krúžkami boli upchaté a zapečené. Moja druhá investícia - predná náprava. Naši
"šikovní" cestári vyfrézovali asi 2m úsek cesty a označenie "nerovnosť vozovky" a "30km"
postavili asi 3 metre pred tou dierou. Takže s autom, v ktorom sedelo 6 chlapov, pri rýchlosti
nejakých 80km/h bola náprava takmer bez šance. Takže matízek dostal nové ramená, čapy
riadenia a popritom uz aj silentbloky stabilizátora. Už som si myslel, že bude pokoj, ale ..
časom mi začal matízek akosi škubať. Vymenil som palivový filter a žiadna zmena.Vymenil
som lambda sondu, taktiež nič. Potom som zistil, že matízek škube preto, lebo mi prebíjal
kábel, ktorý ide z cievky..škubanie bolo stále horšie a behom 2-3 dní mi odišli ešte aj komplet
sviečky. Takže som nakoniec vymenil všetky káble od cievky až po sviečky, vrátane sviečok a
matízek ide ako šíp :)..a zdá sa mi, že je teraz živší ako vtedy, keď som ho dostal. Po takejto investícii mi matízek hádam ešte poslúži..(ťuk ťuk po dreve) :)

A budúcnosť?..Tak chcelo by to ešte vymeniť tesnenia na predných dverách, mozno tlmiče,
komplet výfuk, predný nárazník, možno aj zadný, ale hlavne - začína mi kvitnúť nad zadnými blatníkmi, trochu aj prahy sú chytené a spodok predných dverí zvnútra..takže asi toto bude moja najbližšia investícia...už keď som sa tak rozbehol :)...a potom také detaily ako vnútorné podsvietenie palubovky, hudba a taak..hodím neskôr aj nejaké foto..tak snáď toľko :)
Naposledy upravil(a) lukee dne pát lis 30, 2012 15:14, celkem upraveno 1 x.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Nazdárek

Příspěvek od kesko »

Celkom pekne si sa rozpísal. Tak tu teda vítaj a nech ti to vydrží čo najdlhšie, a ako hovorieval kolega Topol, ,,ať námjezdí a nezlobí ,, .
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazdárek

Příspěvek od Docent II. »

Doprčic, to jsem ti mohl prodat toho svýho (teď stojí chudák malej u bráchy a nikdo ho nechce :cry: ), tam bys nějaký rozvody měnit nemusel... BTW kolik jsi za něj dal?
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
lukee
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 29, 2012 16:51
Bydliště: Kežmarok

Re: Nazdárek

Příspěvek od lukee »

Docent II. píše:Doprčic, to jsem ti mohl prodat toho svýho (teď stojí chudák malej u bráchy a nikdo ho nechce :cry: ), tam bys nějaký rozvody měnit nemusel... BTW kolik jsi za něj dal?
..nooo, fígeľ je v tom, že som ho dostal vlastne zadara 8) Segra sa ho chcela zbaviť, lebo si kúpila Pandu, vraj či ho nechcem...ani som nevahal :lol: ...a ten tvoj je na súčiastky, alebo ešte je pojazdný? lebo pár vecí by sa mi mozno zišlo :) ..a Chevy master - diiky ;)
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Nazdárek

Příspěvek od PETO »

:lol: No nazdar , vítam ťa tu tiež , Matiza poznám nebol som si moc istý , ale ked si spomol sestričku a že vymenila Pandičku za Maťka tak som si istý . Sestra pracuje v popradskej pobočke VšZP , alebo niekde v okolici však . S tým zadným krídlom nebud taký skromný rovno napíš že je to WRC-čkové krídlo tu na fore ho asi nemal nik , ale kolegovia z Poľska ich mali dosť . -i ;)
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
lukee
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 29, 2012 16:51
Bydliště: Kežmarok

Re: Nazdárek

Příspěvek od lukee »

Uživatelský avatar
lukee
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 29, 2012 16:51
Bydliště: Kežmarok

Re: Nazdárek

Příspěvek od lukee »

PETO píše::lol: No nazdar , vítam ťa tu tiež , Matiza poznám nebol som si moc istý , ale ked si spomol sestričku a že vymenila Pandičku za Maťka tak som si istý . Sestra pracuje v popradskej pobočke VšZP , alebo niekde v okolici však . S tým zadným krídlom nebud taký skromný rovno napíš že je to WRC-čkové krídlo tu na fore ho asi nemal nik , ale kolegovia z Poľska ich mali dosť . -i ;)
..nie niee..sestra pracuje síce v Poprade, ale nie v VšZP ..:)...ináč, doložil som foto, tak tam to krídlo uvidíš ..ja sa do nich veľmi nevyznám :D
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Nazdárek

Příspěvek od PETO »



:D No vidíš si to ty , ešte raz vitaj medzi nami . -i
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nazdárek

Příspěvek od pejee »

to je správný tuning :lol:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“