SPOJKA surne!!!

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Tomas T.
Příspěvky: 53
Registrován: čtv lis 06, 2003 11:23
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

SPOJKA surne!!!

Příspěvek od Tomas T. »

Ahojte nexiaci. Vcera sa mi po 190 tisicovom provoze mojej nexie stala nepekna vec. Spojka bola uz opotrebovana a klasicky ako to na nexiach byva sa mi utrhlo to tiahlo v prevodovke. A tak sa chcem opytat ci to ide vymenit lebo ak si dobre pamatam niekto z vas to skusal zavarat a tak neviem preco ci je to nevymenitelne alebo v snahe usetrit. A este co vsetko mam kupit viem ze treba LAMELU MEKANO a LOZISKO a to tiahlo s vidlickou popripade a to je vsetko nie???? Poradte DAKUJEMMMM!
Tomy
Daewoo Nexia GLX 2000 - 2006
Mazda 6 2006 - 2009
Chevrolet Corvette 2009 - ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Jestli je to ta samá závada, co se stala Pecovi, tak to stačilo svařit a funguje jako nová...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

Myslim, že ne. Peca ji nechal dělat celou novou, protože to nešlo zavařit.
A udělat to přišlo levněji.
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Obrázek

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

no a v textu je, že ji nechal dělat celou novou. akorát to teď nemůžu najít :?
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
Uživatelský avatar
Tomas T.
Příspěvky: 53
Registrován: čtv lis 06, 2003 11:23
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas T. »

Pocujte ludia nieco strasneeeeee!!! Tak vec sa ma takto. Znicoho nic som zrazu nemohol zaradit ziaden prevodovy stupen pedal sa spraval akoby bol na gumicke len tak sa dal naslapat ale ziaden efekt. Na prevodovke to vyzeralo akoby bola spojka vysliapnuta cize valcek bol vysunuty. Ak som ho rucne stlacil co slo lahucko pedal opat reagoval a vysunul valcek aj s tym tiahlom na prevodovke. Takze som usudil: Valcek dobry tiahlo sa hybe ale efekt to nema spojka je stale nevysliapnuta a rychlost sa za nastartovaneho motora neda zaradit. Myslel som si ze sa zlomila vidlicka ktora tlaci lozisko na mekano a preto sa tiahlo volne pohybuje ale spojkova lamela a mekano nereaguju. Rozobral som to ale na moje prekvapenie vidlicke a tiahlu nic nieje!!!!!! Lozisko je funkcne aj mekano vyzera schopne, lamela je sice zoslahana skoro k nitom ale predsa nemohlo to odist len tak bez toho aby mi predtym smykala spojka alebo cosi take. Viete niekto skuseny ako napr. PETRM urcit diagnozu???? Moze sa dat mekano nejako pretlacit ked je uz opotrebovane alebo co??? Podotykam auto ma 190 tisic a spojka je povodna.(cize lamela ma byt zla)
Tomy
Daewoo Nexia GLX 2000 - 2006
Mazda 6 2006 - 2009
Chevrolet Corvette 2009 - ?
olin

spojka

Příspěvek od olin »

měl jsem stejný problém,vklidu šly rychlosti zařadit,po nastartování né,byl to spojkový váleček,ten u spojky/jinak jsou dva/,nebo ho nejdřív odvzdušni a uvidíš
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No nevidím a nemůžu si to vyzkoušet ale podle toho co popisuješ by mohla být prasklá ta vypínací tyčka co popisuje Pepe a Ivan na té fotce a někdy se stane že to praskne ale vlastně se to jen protočí v tom sváru a nikde nic není vidět a drží to jako by se nic nestalo
Uživatelský avatar
Tomas T.
Příspěvky: 53
Registrován: čtv lis 06, 2003 11:23
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas T. »

Petrm: Trafil si do cierneho. Stalo sa presne ako pises. Ale este jedna vec ma trapi vymenil som celu spojku so vsetkym co k tomu patri ale to tiahlo stale nemam tak ako je na tej foto hore, ze je uplne pri valceku mam ho asi 3cm od valceka.Moze to tak byt?? Spojka nesmyka a po vyslapnuti sa radi bez skrkania a ide uplne lahucko.
Tomy
Daewoo Nexia GLX 2000 - 2006
Mazda 6 2006 - 2009
Chevrolet Corvette 2009 - ?
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo nějaká vůle mezi válečkem a pákou by mela být oni si to asi přivařili moc blízko ;) Já sem rád že si tu aspoň někdo všiml kdo je tady nejchytřejší :lol: :lol: :lol: :oops: ;)
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

petrm píše:Jo nějaká vůle mezi válečkem a pákou by mela být oni si to asi přivařili moc blízko ;) Já sem rád že si tu aspoň někdo všiml kdo je tady nejchytřejší :lol: :lol: :lol: :oops: ;)
A kdo to je ? Jak se to pozná ? :lol:
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No přece já :) :) :lol: :lol:
DAVIDONDRUJ
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 03, 2004 21:07

Příspěvek od DAVIDONDRUJ »

CHLAPI, TAKY MI TROCHU BLBNE SPOJKA. JE MĚKKÁ A PŘI ŘAZENÍ CÍTÍM ZUBY.KAP. JSEM VYMĚNIL,OVZDUŠNIL A TY ZUBY CÍTÍM FURT. NAJETO 55.000KM !!! SNAD JE TO NORMÁLNÍ. :?
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak v 55 000 to moc normální není ale chtělo by to vyzkoušet někým kdo má skušenosti 8) aby řekl co je " normální "
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

DAVIDONDRUJ píše:CHLAPI, TAKY MI TROCHU BLBNE SPOJKA. JE MĚKKÁ A PŘI ŘAZENÍ CÍTÍM ZUBY.KAP. JSEM VYMĚNIL,OVZDUŠNIL A TY ZUBY CÍTÍM FURT. NAJETO 55.000KM !!! SNAD JE TO NORMÁLNÍ. :?
Jen jestli to má opravdu najeto 55 000 km. :cry:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“