Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

branislav11
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 15, 2009 11:07
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od branislav11 »

Ahoj Drazí Nubiristi :-)

Jsem zde úplně nový a hned k Vám mám velikou prosbu !!
Vlastním vozidlo Daewoo Nubira 1,6 16V r.v.97
Při dosažení otáček 3500 ot.min. motor nechce reagovat a má houpavý chod a je to jako by ho někdo zadusil. Svíčky a kabely jsou vyměněny.
Doposavaď s vozidlem nebyly žádné problémy a vždy jen běžná údržba.
Byla by nějaká šikovná rada čím to je způsobeno??? Čidlo na vzduch,nebo snímač otáček?!??

Děkuji za odpovědi :shock:
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

možno čerpaqdlo nestiha :?: ine ma nenapadá
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Simone má asi recht, samo když potřebuješ hopsa, musíš dát víc ovsa :D pokud čerpadlo nemá tlak, těžko dosáhneš maximální výkon. Možná bych i zkouknul filtr paliva, někdy může být problém v něm, např u dieslu když ti parafín v zimě ucpe filtr, motor na volnoběh jde a do otáček už ne......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jasne zacit palivem respektive tlakem paliva.
a jeste se koukni na podtlakove hadicky co vedou do sani.je tam klapka ktera se kolem 3000 otacek preklapi.pokud se nepreklopi muze to ztratit vykon.pri pohledu ze predu v pravo na sacim potrubi.
pa
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
david1
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 13, 2009 16:26

Příspěvek od david1 »

mne pomohlo na pár minút odpojiť baterku... reset ECU jednotky.....
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Presne toto isté to robilo aj mne, motor sa pri cca 3300 - 3500 otáčkach akoby zadusil a ďalej sa nedal vytočiť a pri akceleráci obl taký trhavý chod. Po výmene snímača otáčok ide ako nový... ;-))))
A robilo mi to len na benzín...
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
branislav11
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 15, 2009 11:07
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od branislav11 »

Podtlak i palivo vše oki. Ten snímač otáček...možná.... Poněvadž motor jde při prudkém sešlápnutí na pendrek a při jemném sešlápnutí plynu jde na maximální točky. Ještě na to jednou juknem s kolegou a snad se to vyřeší..
Zatím díky za rady zkusíme ten snímač otáček zatim čauves :-)
MlMirek
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 24, 2009 18:41
Bydliště: Strážovice u Kyjova

Re: Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od MlMirek »

Kolegáčkové, já Vás zdravím, hlavně Pehu. Můj problém cukání Nubiry 1 na benzín( na plynu to nedělalo nic) vyřešil dnes po urputném boji elektrikář vymazáním adaptivních parametrů v Texe. Sám tomu nevěřil, ale motor běží jako nový. Jen hleděl, že doba otevírání vstřiku je 1,1 ms, což považoval za málo - ale to by byl dotaz spíše pro Palikxe. Co vy na to?
MlMirek
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 24, 2009 18:41
Bydliště: Strážovice u Kyjova

Re: Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od MlMirek »

Mimochodem PRODÁM senzor podtlaku sání - MAp od fy. Hella - nový nepoužitý. Prostě starý byl v pořádku. Cena - 1540,- Kč. Když tak písnite do soukromých a nechte číslo, ozvu se.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od palikx »

MlMirek píše:Kolegáčkové, já Vás zdravím, hlavně Pehu. Můj problém cukání Nubiry 1 na benzín( na plynu to nedělalo nic) vyřešil dnes po urputném boji elektrikář vymazáním adaptivních parametrů v Texe. Sám tomu nevěřil, ale motor běží jako nový. Jen hleděl, že doba otevírání vstřiku je 1,1 ms, což považoval za málo - ale to by byl dotaz spíše pro Palikxe. Co vy na to?
no 1,1 ms neni moc.studeny ma 3,5ms teply ma okolo 1,8.
teoreticky je ale mozne vsecko.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Brabi
Příspěvky: 20
Registrován: ned lis 11, 2007 13:49

Re: Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od Brabi »

si myslim, ze je zbytecny to resit... je to jizni korea a kvalita odpovida cene :lol: a stejne az na to prijdes, tak se ti vysere zas neco uplne jinyho a takhle to bude porad dokola... Daewoo sem mel jiz 3x a vic uz ne... kup si neco z koncernu VW a mas vystarano - nahradnich dilu jak sracek a hlavne... potrebovat je moc nebudes ;) zdar
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od phalanx »

Snaha o flame? :?
Keby si obhajoval aspon nejaku rozumnu znacku tak by sa bolo aspon o com hadat, ale takto? :shock:
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od Ivoš »

Brabi píše:si myslim, ze je zbytecny to resit... je to jizni korea a kvalita odpovida cene :lol: a stejne az na to prijdes, tak se ti vysere zas neco uplne jinyho a takhle to bude porad dokola... Daewoo sem mel jiz 3x a vic uz ne... kup si neco z koncernu VW a mas vystarano - nahradnich dilu jak sracek a hlavne... potrebovat je moc nebudes ;) zdar
Jasně, z VW group se mi líbí Seat...ale když bych se crátil k dílům....jak mi vysvětlíš, že za 8 let (koupena jako nová) Nubira Combi 1,6 byla v servisu jen kvůli garančkám, rozbitému zrcátku a na výměně rozvodů a oleje? Já myslím, že to co říkáš je trošku mimo ;) :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
novacan
Příspěvky: 29
Registrován: čtv led 22, 2009 14:04

Re: Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od novacan »

Ivoš má pravdu,ja mám Nubiru 11 rokov r.výroby 1997 a v servise ešte nebola na opravu niečoho čo sa pokazilo.Dodnes beží bez chyby a spoľahllivo ešte je tam aj pôvodna baterka.Vzhľadom na to ,že sa cesty tak nesolia ,ako v minulosti je úplne bez korozie,hoci nemá pozinkovanú karoseriu.Ochrana spodku je dokonalá.Čo ma trochu hnevá je spotreba jej priemer je 8,5l/100km benzínu.Poznám aj VW a je pravda,že sú to dokonalé autá na túto dobu,ale aj ich cena je neporovnateľná.Takže z toho vyplýva ,že každý si má kúpiť svoje auto podľa toho čo od neho očakáva.
Brabi
Příspěvky: 20
Registrován: ned lis 11, 2007 13:49

Re: Daewoo Nubira 1,6 16V Problém v otáčkách

Příspěvek od Brabi »

Tak to jsou kousky vhodné k výstavě, já měl pod rukou 3 nubiry na opravu, takže můj názor je objektivnější ( si myslím ) a hlavně když budem mluvit o motorech, nemaj výkon, ani krouťák, žerou jak svině, (já sem se s nexií gtx nedostal pod 8l/100km s normalní jizdou) a v této nexii jsem i boural, nebyla to žádná extra nehoda, součtová rychlost zhruba 40 km/h a 3 měsíce jsem probdil v posteli v nemocnici, tak si každej sám udělá obrázek o celkovosti této značky... Nejsem žádnej maxi fanda do VW ( sám mám hondu ), ale při mé práci prostě vidím, každé mouchy aut a taky jak vypadaj po kolizích. A položim-li si otázku : Mám ušetřit 30 000 nebo život svůj a své rodiny, tak prostě evropské značky vyhrajou na plné čáře a pak ještě takové bonusy, jako že to třebe 4,5l a nejsou s tím žádné problemy...

Nechť každý rozhodne sám...
Zamčeno

Zpět na „NUBIRA“