prvý krát

Moderátor: Blue Lanos

boboman
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 15, 2009 10:54

prvý krát

Příspěvek od boboman »

Ahojte ;) Tak to vyzerá ,že sa k rodinke Matizkovcov čoskoro pridám aj ja....bude to moje úplne prvé vlastné autíčko :) tak dúfam že ho nesklamem... 8) nejako tu máte mŕtvo :roll:
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Tak ta vitam Thera :)

Ono to tu obcas chodi v takych vlnach....chvilu tichsie, a potom sa to odrazu "rozparadi" :) Zda sa, ze v lete sa Matizkom mimoriadne darilo :) Len obcas nejkaky ten alternator, rozdelovac ci spojka :) Koniec-koncov je Matiz forum tak "mohutne", ze sa tu clovek dozvie hrozne vela z existujucich tem. Ked to porovnam s inymi forami, tak toto Matiz forum je fakt k veci, a je tu mnoho informacii.

Ved oni sa ozvu ;)

Dufam ze toto skvele auticko kupis. Aj moje to bolo prve; teda pred cca 11 rokmi som mal este zigulaka, ale toho kupil moj tatko, takze az Matizka povazujem za svoje prve vozidlo. To bola proste parada - mal som nejakych 21 a mal som svoje vlastne fungl nove auto :) A ti poviem, jazdilo to jak drak !
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
boboman
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 15, 2009 10:54

Příspěvek od boboman »

Aho Rado77...tak z toho vtedy nič nebolo...ale nevzdávam to...hoci ma okolie straší ,že teraz sa auto neoplatí kupovať..tak som zneistela....ale mne sa maťo hrozne páči a na to na čo ho ja mienim používať, je podla mňa idealne-obchody,robota.malú do škôlky....aj teraz mám jedného vo výhlade....ale vôbec sa v tom navyznám,,že na čo si dať pri kúpe pozor....poradíš? :idea:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ahoj,

s tou kupou je to zlozite. Je priam nutne, aby bol pri tebe clovek, co sa v autach obstojne vyzna. Nie teoretik, ale taky co vidi, pocuje, pozna. Je jasne, ze ak mam vaznejsi zaujem o konkretne auto, som zmiereny s najazdenymi kilometrami. Od toho sa odvija celkova zivotnost. Skusobna jazda by mala byt podmienkou pri kupe. Na co by som sa zameral ja je:

PRI STOJACOM VOZIDLE:
- motorovy priestor (ci niekde nieco netece, prip. co vyzera ovela cistejsie ako ostatne suciastky - to bolo menene). Dovod by mali vysvetlit, taktiez je fajn ak priznaju, ci bolo burane
- chod motora - mal by byt tichy, plynuly
- vyfuk, pridat na volnobehu a pocuvat zvonku, ci nieje diera dakde
- zohnut pod auto, pozriet stav vyfuku a celkovo ci to zdola nehrdzavie
- kuknut za kolesa stav kotucov (brzdy)

PRI IDUCOM AUTE:
- samozrejme vykon, ci ide svizne, alebo ledva dycha
- riadenie - ci dobre reaguje na volant - ci neje vola v riadeni
- z neutralu - vytocit kola na jednu stranu na max a skusit rozbeh, ci nebuchoce homokineticky klb (to iste potom na druhu stranu)
- pri jazde pustit volant na rovnej ceste, ci je OK geometria
- vsimat si zaroven hrboly na ceste, ci nebuchocu napravy
- brzdy - ci brzdia primerane, aspon raz zabrzdit prudko

Je idealne, ked su aspon peciatky v servisnej knizke z pravidelnych garanciek. Ostatne veci ako interier, rucna, funkcia vsetkych "cudlikov", to je jasna vec.

Takze urcite zobrat niekoho, kto sa vyzna. No a podla ceny a jedneho s druhym ten znalejsi clovek cca vie vyratat, ci bude treba dodatocne opravy a co to bude navyse stat.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Pro Thera:
Vítám na fóru Obrázek.
Pokud koupíte Matíze, záleží i za jaký peníz. Počet ujetých kilometrů rozhoduje o stavu auta a od toho by se měla odvíjet cena. Pokud si pročtete toto téma, myslím že je tu dost informací. Přeji dobrý výběr auta.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Este pozor na "tuningove" cacky ako spojlery, podsvietenia, imitacie. Je jasne ze taky vodic to auto pravdepodobne nesetril a drel ho co to dalo. Cest vynimkam.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Osobne bych daewoo nad 100t km nekoupil, pak uz se to vse sere.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Jako u většiny aut se musí nad 100 t spousta věcí vyměnit , nic neobvyklého .....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Presne tak je to u vsech stejne jen vyhoda ze na tyhle auta je o hodne levnejsi servis ja mam auto od 84000km origo ted mam necelych 160000km a citim ze spojka dojizdi ale uz ma narok a byl jsem na kozultaci v servisu a zrovna se tam valela jedna na octavku a rikal ze sranda za 17000kc a to odesla po 130000km nadavno jsem menil loziska na prednich kolech a rovnez par penez a to i oproti fobii kde se meni cele naboje byl jsem na testu tlumicu jestli je rovnou nevymenit a rovnez v super stavu takze nechapu kde pan Milosh na tohle chodi nebo uz ma vymeneno pul OPLU? Jinak jsem se ptal jak je to s motorem a jeho podobnosti s Oplem rekl ze Opel je kroti tomu co je z Ausralskeho Holdenu pekny smejd... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

milosh píše:Osobne bych daewoo nad 100t km nekoupil, pak uz se to vse sere.
Tak to můj Matiz se 127 kkm nejspíš nebude Daewoo :twisted: .
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Taky si tak říkám, co má náš webmaster proti Daewoo, že ho tak haní? :roll: Pokud se pravidelně staráš, tak autí jezdí a jezdí. Tak jako moje, které už má taky 115t km. 8)
Jsou řidiči a Řidiči!!! A jak tak pozoruju, tak mezi námi naštěstí převažují ti druzí, kteří se o autíčka starají.
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Jasně kluci, já mám 9 let nového Matíze 84000 km a je jako nový, vše originál, mimo brzd. destiček, baterie a pneu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Nejsem jediny komu se daewoo po 100t zacalo sr*t, a to jsem se o nej staral jak nejlepe jsem mohl.

ted mam na astre 99 tak pak dam vedet :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Jestli jsi ji kupoval u nás v bazaru tak buď klidnej, urkitě má víc než těch 99 :lol: .
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..nee Mildo ma Astru dotahnutu z DE...

To Thera
pri kupe si hned odloz aspon 10t bokom...
to je na prepis poistky a "nutne male opravy"...

ono je pravda ze auto pri cca 100tkm uz bude potrebovat co to poservisovat,
teda brzdy, tlmice, napravy, ...ale treba to brat ako spotrebny material,
to su suciastky co sa opotrebuvavaju beznou prevadzkou..

inac podla mojho nazoru, sa nicoho moc bat nemusish, su to nenarocne auticka..
a dost spolahlive...
(napr. VW bolo kdesi v testoch dooobre hlboko.. 1-HONDA, 2-TOYOTA, 3-MAZDA, 4- OPEL, 7-CHEVROLET, !@-VW)
(treba brat v uvahu predaje modelov, a statistyku oprav za rok 2007-2008)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“