Rozpadavajuci sa tapacir pod prednou kapotou

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Iggy
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 06, 2007 10:20
Bydliště: Bratislava

Rozpadavajuci sa tapacir pod prednou kapotou

Příspěvek od Iggy »

Zdravim vsetkych,

mam taky problem, o ktorom som este nepocul. Minule som otvoril kapotu na mojej Nubire (r.98) a videl som ako kusky tapaciru, ktory je upevneny z vnutornej strany na prednej kapoty (pravdepodobne ma funciu tepelnej a zvukovej izolacie), opadavaju priamo do motora. Vyzera to akoby to cele hnilo a zvlastne sa nafukovalo.

Mam z toho celkom neprijemny pocit, ci sa to nemoze vznietit alebo nieco podobne. :cry:

Neviete cim to moze byt? Je to vyrobene z nehorlaveho materialu?

Musim to dat cim skor vymenit alebo to nie je az taky problem?

Dakujem za akukolvek radu.

Igor
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mám pocit, že tvůj motorový prostor navštívila kuna..... tapecírung by měl být určitě nehořlavý, tepla si užije určitě dost. Oni ty potvory kuny někdy žerou i elektrické kabely, např synovi u Feldy překousaly kabel kontroly haldiny brzdovky....... :shock: :shock: a samo i nějaký ten tlumící material... :roll: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Já už to mám taky načnutý od nějakých zvířátek . Na zahradě v Turnově tam mám občas i stopy po hadicích od chladiče a vůbec kousky bláta , ale myslel jsem , že tam leze spíš kočka , v zimě za teplem.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Rodis
Příspěvky: 129
Registrován: pát bře 10, 2006 23:14
Bydliště: Nové Zámky, SR

Příspěvek od Rodis »

Z vlastnej skúsenosti s Toyotou AVENSIS, ktorá mala tiež ten tlmiaci tapacír a stalo sa mi presne to, čo napísal Richard. Otvoril som motorový priestor a všetko dotrhané ležalo na motore. Tak som to očistil a odvtedy sa jazdí bez tlmiacej vaty. Funkčnosť ani ostatné veci neboli narušené a má to funkciu max. tlmiť zvuk motora.... si myslím. Takže nič hrozné, keď to tam nie je...
NEXIA 16V, sedan, audio KENWOOD, fólie,červené podsvietenie palubovky,elektróny,-PREDANÁ
teraz Hyundai MATRIX 1,6 16V, 2009...

Keď môžem pomôžem, a keď nie, tak aspoň popletiem.
http://sharpei-fany.7x.cz/
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

mne to tiež zničila divočina asi myš alebo niečo podobne mam tam par dier :(
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Iggy
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 06, 2007 10:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Iggy »

Tak to ste ma potesili... :D v zivote by som si nemyslel, ze dake zvieracie potvorky vedia byt tak zakerne. Pocul som uz o vselicom v motorovom priestore ale, ze by tam zacali nieco zrat a nicit, tak to este zatial nie...

Dakujem za rady a hlavne mozne objasnenie tohto zazitku 8)

Pekny vikend. ;)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

O tomhle sla nedavno rec v sekci o Leganze (a bavili jsme se o tom s kolegama loni v Baldovci), a ja teda stale vazne a uprimne pochybuji o tom, ze KAZDOU Leganzu ozira nejaka kuna zevnitr! :twisted: V CR ziji jen 2 druhy - kuna lesni a kuna skalni - a opravdu jsem napr. v centru Prahy moc lesu a skal (a natoz kun) nezahledl... ;)

Takze spis zastavam teorii, ze jak ten tapecirung starne a vytahava se (coz je jiste nevyhnutelne, kdyz vlastne ta hadra visi neustale dolu z kapoty, kde ji drzi jen nekolik plastovych uchytek, a navic ty teploty od motoru tomu jiste taky neprospivaji), tak proste v nekterych castech dosedne na nejakou hranu v motorovem prostoru, ktere to pak casem rozedira vic a vic. Tezko mi taky nekdo obhaji, ze cim je auto starsi, tim to kunam chutna vic (navic je to pokazde na stejnem miste kapoty), protoze cim starsi auto, tim to byva rozedranejsi... 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

Dovolím se ti oponovat ...dokud jsem parkoval na dvoře kde se pohybuje pes a my ...celá rodina ... na tapecíru nic nebylo ..od té doby co jsem nechal týden auto v místním servisu kde pohyb ustane v šest hodin a nic tam zviřátka neruší....mám!! vykousanou!! díru přesně nad hlavou válců a to proto že si kuna lehne na vyhřátý plast a nožičkama se nudí a drbe tak dlouho až má z cupaniny pelech ....v jiných místech je tapec naprosto v pohodě ...to samé ma Hanzy ..a myslím že i spousta dalších :( :( :( :(
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jj kuny a kocky casto otevru kapotu a cumi na me kocka :D
Slamiku to nebude starim je to o tom kde parkujes a staci i jednou kdyz si nekde na vylete na horach na samote atd.
Stari si nedela na motoru hnizdo a netape vsude blato po motoru tapickama x krat jsem ho mel i zasrany od blata kdyz se ta potvora vystrachala nekde s pole jak bylo videt kde vetsinou parkuju ale od doby kdy mam rusicku tak max jen nakouklo a odeslo dle stop asi neladilo ousku :D
Jinak uvidime nejvic zacnou az se ochladi se chodit vyhrivat :D
Navic jsem mel i kabely od svicek jak zilekama prejete a to jsou ty jejich ostre drapy... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Ja ale nepopiram, ze mohou byt vesnicke vyjimky. ;) Ale proste se mi nezda, ze by treba Praha byla raj kun, protoze Goose to ma (jestli se spravne pamatuju) rozedrane azaz. No uvidime, budu odted hledat ty stopy tlapek na motoru, ale jelikoz jsem doted nezahledl nikdy ani zivou kunu, prevlada u me zatim stale pesimismus nad tim, ze se mi nejaka rozvaluje v aute... 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No tady u nás je vela takto poškodených aut no vetšinou sú to potkany a krysy :?
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Taky nedam ruku do ohne ze to byla kuna ale typuju podle ostri drapu a kocek mame kolem baraku porad plno a u ostatnich aut i litaji kazdou chvili po motoru i na me po otevreni kapoty na me cumela :D
Jinak Slamiku staci jak auto pouzivas k jezdeni (COZ U TEBE NEHROZI :lol: :lol: :lol: ) a nekam s nim zajedes i mimo mesto a nechas ho nekde pres noc tak staci i jen jedna a je hotovo je x pripadu jak pohledas na netu kde se to stava lidem o vikendu kdyz jsou na chalupe... ;)
Psal jsem uz to i v predchozim prizpevku tak pro tebe z vesnice opakovani :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No aby si sa nedivil šéfovi si urobil potkan hniezdo pod palubnou doskou v Passate a to bol šrumec dokonca mu prehrýzol kábel do zadného zapalovača a málem vyhorel no chytli sme ho tak že sme kúpili lepidlo na potkany a myši to sme na noc dali do auta a ráno tam bol a riadný macok,no a potom čistenie to bola fuška celá prístrojovka musela vom a nakolko to je comby tak ta potvora mala hniezdo aj vzadu pod plastama pri blatníku kam si ťahal ten tapec :D To len tak že potkan a myš sa dostanú aj tam že by človek neveril :D
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“