Krásné shledání

Moderátor: Blue Lanos

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Krásné shledání

Příspěvek od Ondras »

Po dvou letech mě navštívil a pár dní mě bude zase vozit. Za odměnu mu udělám potřebnou údržbu a STK, aby mohl zase na 2 roky na těžkou službu na jih.

Jinak po dvou letech brázdění srbských silnic je v nečekaně dobrém stavu. Hlavně o podvozek jsem si dělal starosti, ale vše v cajku. Měnit se budou jen načlé čepy řízení.

Obrázek
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Reklama
 

Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krásné shledání

Příspěvek od 99 »

Ty jsi svého Matesa pustil do světa, čím jsi ho nahradil? Vždyť to byl nej Mates v ČR. :o :)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ondrášku čo si čakal veď si ho dal preč v perfektnom stave takže dva roky sa na nem neukážú no a stále je to frája :lol: :lol: :lol:

Pepino veď sa jukni vedla Maťulky tam stojí také šikmoočko no a to je Ondráškovo nové Daewoo :twisted: :lol: :lol: :lol:
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krásné shledání

Příspěvek od Ondras »

Pepino_99 píše:Ty jsi svého Matesa pustil do světa, čím jsi ho nahradil? Vždyť to byl nej Mates v ČR. :o :)
Jo pustil, už před dvěmi lety. Jak píše peha, Civic vedle je náhradník :D.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krásné shledání

Příspěvek od 99 »

Ondras píše:
Pepino_99 píše:Ty jsi svého Matesa pustil do světa, čím jsi ho nahradil? Vždyť to byl nej Mates v ČR. :o :)
Jo pustil, už před dvěmi lety. Jak píše peha, Civic vedle je náhradník :D.
Kdybych to byl věděl, že jde do světa, tak bych ho hned vzal. :D
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Já jsem ho prodával dost dlouho, asi 4 měsíce. Nikdo ho nechtěl v upravné podobě, tak jsem ho přestavěl zpět do série. Některé díly jezdí i v autech lidí tady na foru. Nakonec šel skoro do rodiny.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 99 »

A jaká byla vyvolávací cena, není-li to tajné? :)
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Pepino_99 píše:A jaká byla vyvolávací cena, není-li to tajné? :)
Se vším všudy jsem pochtíval tuším 100k, po odstrojení 70k. Docela dost, ale nakonec po prodeji všeho to necelé 100k udělalo.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Já také rád vzpomínám na svá předešlá auta (4), ale již jsem je nikdy neviděl.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Aj mne ostali iba fotky :( A aj to prevazne len tie z oprav :(
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krásné shledání

Příspěvek od Ondras »

A je zpět! Po třech letech nelehké služby v Srbsku se zrzavý Matízek vrátil ke mně. Resp. ke švagorvé, která ho od bráchy dostala k narozeninám. Na to, co si na službě vytrpěl je ve velmi dobrém stavu. Má najeto 170kkm a pěkně přede. Jede výrazně lépe než bráchův Matiz II (M150), tlumiče Kayaba montované někdy ve 110kkm (zadní) a 120kkm (přední) fungují perfektně, veškeré zavěšení (předek měněn ve 120kkm, zadek půvdoní) OK. Vyměnili jsme komplet výfuk vyjma svodů a katalyzátorů. Stálo to vč. práce 1800Kč. V tomhle je Matiz prostě zlatý. To auto funguje zadarmo. Tento týden se ještě budou měnit zatuhlé válečky zadních brzd a motorový olej a fitr a do jara je vystaráno. Na jaro dostane dopředu nové kotouče, desky a ložiska a domontuje se centrál, na který jsem se za celou dobu nezmohl :D. Od roku 1998 se na autě z mechaniky měnil jen spotřební materiál, do motoru ani převodovky se nesáhlo. Co se týče koroze, tak podvozek je dlouhodobě ošetřen gumovým nátěrem a prospívá mu to. Loni v létě se musely měnit prahy. Levý zadní lem uhnívá pod lakem, ale to se bude řešit až po totálním vyhnití. Auto už není žádný showcar, ale denodenní vozítko. Jsem rád, že mi teď bude zase nablízku a věřím, že bez potíží překoná 200kkm.

ObrázekObrázek
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Krásné shledání

Příspěvek od -peha- »

Júúúj akú má krásnú mašličku -i -i -i je to stále fešáčik :lol: Jo ondrášku ješte má bielú palubku,lebo to bolo velmi nádherné :D
Vojta

Re: Krásné shledání

Příspěvek od Vojta »

Snad se ukáže i na nějakém srazu - třeba i bez mašličky :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Krásné shledání

Příspěvek od Krtek »

zatlačuju slzu v oku, fňuk
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Krásné shledání

Příspěvek od alvin »

Ja občas vídavam naše bývalé Tikadlo,ale k tomu má skôr citový vzťah žena,jej slúžilo 5 rokov,mne len rok
375610_1_x.jpg
375610_1_x.jpg (58.95 KiB) Zobrazeno 2394 x
Hyundai GETZ ostal v rodine,má ho môj otec,ale vždy som sa tešil,ke´d som vídal môj bývalý SEAT,lenže v r.2007 ho predal ten nasledujúci majiteľ ,čo ho kúpil odo mňa do Sniny,tak už nemám správy o ňom,Opel boj predaný v r.2005 do Bošian,myslím,že v pohode slúži novému majiteľovi ale ostatné z tých áut,ktoré som tu spomínal už nie su v celku na svete,možno niektoré komponenty z nich ešte jazdia,či na niečo iné slúžia. o trabante,našich prvom aute,nemám žiadnu stopu,,28.6.1977 ho kúpil z bazáru nejaký pán z TO,odvtedy ani zmienka,ale silne pochybujem,že by ešte jazdil,už by mal ten trabík 39 rokov,výrobnu linku v Zwickau opustil v máji 1970 8)
tu sú fotky všetkých spomenutých vozidiel v tomto príspevku.
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=42&t=15074
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“