smerovky zrazu vypli, svetlo, radio, hodiny tiez

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
m31
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 02, 2008 23:32

smerovky zrazu vypli, svetlo, radio, hodiny tiez

Příspěvek od m31 »

ahojte, vcera som isiel z BA do TN na fest, ked som tam vecera dorazil vsimol som si, ze mi nesvieti hore svetlo, neskor uz i hodiny zmizli, nechal som to tak, ked som sa vecer vratil, tak som skusil radio, uz ani to neslo... a na druhy den rano som sa vybral spat domov, na dialnici pri pustteni smerovky zrazu prestala blikat na palubovke, tak v dobrej viere, ze to iba neukazuje, ale ide, som odbocil na odpocivadlo a zistil som, ze nejde...

neviete mi poradit, co to moze byt a ako sa da riesit. dakuejm pekne za Vas cas.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tohle vypadá na pojistku, nebo nějaký blbý kostřící bod
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
m31
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 02, 2008 23:32

Příspěvek od m31 »

dakujem, pohral som sa s nimi a chyba bola tam. :) thx
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Nieco podobne sa mi stalo tiez, pocas jazdy mi vyplo smerovky /motor normalne siel/, resetlo mi cas, potom aj autoradio /ako ked sa odpoji baterka/. Zastal som na krajnici opat som nastartoval a potom vsetko ok. Potom sa mi to stalo este asi dva krat, ze mi resetlo hodiny a radio, ale vobec nic som nemenil, nedotlacal, nekontroloval, kedze to zacalo vsetko fungovat a ide to v poriadku uz dlhsiu dobu :D
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
m31
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 02, 2008 23:32

Příspěvek od m31 »

kasma píše:Nieco podobne sa mi stalo tiez, pocas jazdy mi vyplo smerovky /motor normalne siel/, resetlo mi cas, potom aj autoradio /ako ked sa odpoji baterka/. Zastal som na krajnici opat som nastartoval a potom vsetko ok. Potom sa mi to stalo este asi dva krat, ze mi resetlo hodiny a radio, ale vobec nic som nemenil, nedotlacal, nekontroloval, kedze to zacalo vsetko fungovat a ide to v poriadku uz dlhsiu dobu :D
skus sa kuknut na tie poistky - bo mne menili v servise radio - a dali mi tam poistku 10A a mala tam byt 20A - alebo tak nejak...
Kiko
Příspěvky: 110
Registrován: pát bře 25, 2005 15:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Kiko »

m31 píše:dakujem, pohral som sa s nimi a chyba bola tam. :) thx
A kde že bola chýba?
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Problem vyrieseny... vcera sa to stalo znova...
no skontroloval som kontakt na baterke a zistil som ze ten kruzok, ktory je na kontakte baterky bol sice dotiahnuty na doraz ale ten kolik na baterke ma vydraty kanalik od toho kruzku, takze som to podlozil plieskom a znovu dotiahol...
...a svoju ulohu v tom zohrali aj poistky...no lenze ako...vizualne boli vsetky tie poistky dobre, az nato, ze jedna mala rozpaleny plast a drotik bol ok... ale vymenil som ju. potom mi zacalo fungovat radio aj smerovky ale blbol alarm, tak som pre istotu vymenil aj tu /aj ked vyzerala byt ok/ a nakoniec bol hacik v tom, ze mi nefungoval central a tam bola dalsia poistka, ktora vyzerala byt ok ale asi nebola, takze vymenil som 3 poistky a tiez som mal na radio namiesto 20-tky poistky len 10-tku. A vlastne problem je v tom, ze radio ma asi 2 alebo tri positky a vsetko to nejako na seba nadvazuje... central+alarm+sirena+radio+smerovky= chaos, ale teraz uz dufam ok :D Treba len riadne pozriet na scheme, ktora poistka kde ma byt a na co vsetko je.
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“