Digitální Klimatizace

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

trix11
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 20, 2009 16:32

Digitální Klimatizace

Příspěvek od trix11 »

Vlastním automobil Chevrolet Aveo sedan 1.4 s digitální klimatizací (2007) Zhruba po 1hodině puštěné klimatizace dojde k zamrznutí výparníku,tak že ho
neprofoukne ani vzduch topení.Proto musím klimatizaci vypnout a počkat cca
5-min
než to rozmrzne a voda odteče.V servisu mi skontrolovali náplň a nezjistili žádnou závadu.
Máte s Tím někdo nějaké zkušenosti????? :roll:
Reklama
 

Jarda_
Příspěvky: 35
Registrován: sob led 17, 2009 12:05

Příspěvek od Jarda_ »

jedine vymenit auto za inu znacku
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Starou belu a ne menit auto,staci servis a nebo at se potrapi nekde bude problem...
Tomko neprud tady jooo s tou vymenou znacky joooo navic s tou nakupni taskou... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Moze tam byt vadny teplotny snimac ktory strazi min. teplotu vyparnika, ktora by nemala klesnut pod 18 stupnov. Potom uz je to zdraviu nebezpecne. Treba najst lepsi servis.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Jarda_
Příspěvky: 35
Registrován: sob led 17, 2009 12:05

Příspěvek od Jarda_ »

Hanzy píše:Starou belu a ne menit auto,staci servis a nebo at se potrapi nekde bude problem...
Tomko neprud tady jooo s tou vymenou znacky joooo navic s tou nakupni taskou... :D


len aby som ta neprekvapil s mojou nakupnou taskou a netrhol ta na krizovatke :lol:
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

netrhnes ho

Příspěvek od mzprx »

Yaris som skusal pred par tyzdnami a bolo z testovanych malych aut najlenivejsie... Plus samorozpadavajuci sa plast na dverach je tiez nic moc.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Porovnanie Yaris a este stary Matiz 1.0 ;)

http://auto.server.sk/---automobily-por ... d-je-12714

"Aj preto sme technicky vyspelejší motor 1.0 VVTi Toyoty už dopredu tipovali za víťaza v zrýchlení a elasticite, hoci veľa tiež naznačoval papierovo síce najslabší, ale v skutočnosti veľmi ostro reagujúci agregát Matiza. Práve ten sa stal nečakane najväčšou hviezdou dynamických meraní, keď ľahučkému Matizu nadelil o 0,6 s lepšie zrýchlenie z 0 na 100 km/h než dosiahol Yaris s vypiplaným litrovým motorom."
Naposledy upravil(a) Rastos dne čtv črc 17, 2008 10:35, celkem upraveno 1 x.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

tomko píše:
Hanzy píše:Starou belu a ne menit auto,staci servis a nebo at se potrapi nekde bude problem...
Tomko neprud tady jooo s tou vymenou znacky joooo navic s tou nakupni taskou... :D


len aby som ta neprekvapil s mojou nakupnou taskou a netrhol ta na krizovatke :lol:
To je otazka ale asi tot cele.... :D 0 az 100km rychle a dal??? :D
Hlavne bacha at te nesestreli cyklista a neprevrati a nezapomes si odepnout pas jak budes vystupovat a nejdes s tim jak s batohem.... :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
trix11
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 20, 2009 16:32

Příspěvek od trix11 »

Pánové auto zatím prodávat nebudu a ve čvrtek s ním jedu do Olomouckého servisu Chevrolet.Toš se okáže aké sů to machři. :PP:
E.xentry
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 26, 2007 21:35

Příspěvek od E.xentry »

Ahoj
Zajímalo by mě jakou máš u tohoto typu spotřebu benzínu. Mám ten samej taky s digi klimou a ve městě se blížim k desti litrum a v servisu furt tvrděj , že je vše OK, protože mi v průměru vychází spotřeba 9 l a to je i s jízdou mimo město. Zdá se mi to docela hodně. tak nevim. Myslel jsem když koupim 1,4 ku v plný palbě . že to v globále bude papat o něco míň neř 1,2 ka ,ale asi jsem se spletl . Kdyžtak odepiš na e-mail E.xentry@centrum.cz. Jo a předem díky za tvuj názor nebo zkušenosti
Jarda_
Příspěvky: 35
Registrován: sob led 17, 2009 12:05

Příspěvek od Jarda_ »

E.xentry píše:Ahoj
Zajímalo by mě jakou máš u tohoto typu spotřebu benzínu. Mám ten samej taky s digi klimou a ve městě se blížim k desti litrum a v servisu furt tvrděj , že je vše OK, protože mi v průměru vychází spotřeba 9 l a to je i s jízdou mimo město. Zdá se mi to docela hodně. tak nevim. Myslel jsem když koupim 1,4 ku v plný palbě . že to v globále bude papat o něco míň neř 1,2 ka ,ale asi jsem se spletl . Kdyžtak odepiš na e-mail E.xentry@centrum.cz. Jo a předem díky za tvuj názor nebo zkušenosti
no ale ste mi to dali...pokial sa jedna o yaris-spotreba 4,7l/100km, ale ja som mal napisli moje druhe auto a nemyslim si ze 240konovi tatos by mal nieco do cinenia s cyklistom a toboz s Aveom. Ozaj ma Aveo posilnovac, alebo nieco take ako stierace :?: :lol:

ps.: to porovnanie neviem kto robil ale porovnavali ram stary yaris a ak to nevies kukni sa na nete-tak tam uvidis ze yaris dostal ocenenie za najlepsi litrak za rok 2008
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

A stierače sú načo? Jáj no má 2+1 a kojota prepáč toyota má koľko?
Škoda Roomster TSI
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

tomko píše:
E.xentry píše: no ale ste mi to dali...pokial sa jedna o yaris-spotreba 4,7l/100km, ale ja som mal napisli moje druhe auto a nemyslim si ze 240konovi tatos by mal nieco do cinenia s cyklistom a toboz s Aveom. Ozaj ma Aveo posilnovac, alebo nieco take ako stierace :?: :lol:

ps.: to porovnanie neviem kto robil ale porovnavali ram stary yaris a ak to nevies kukni sa na nete-tak tam uvidis ze yaris dostal ocenenie za najlepsi litrak za rok 2008
Hele Tomko, nedělej tu ze sebe Joudu. Nic ve zlým, ale ten motor v Toyotě taky není žádná extra raketa. Máme ve firmě C1. Najezdil jsem s ním asi 10 000. Na svůj objem jede velmi pěkně - tacho i 170. Na druhou stranu má dost dlouhé kvalty na ten výkon. Takže 0-100 dělá za necelých 14 sekund. Na takhle malé auto velmi pěkný údaj. Nicméně, žádný trhač asfaltu to není. A interiér s budíky uprostřed a ovladači pod sebou se mi u Yarisu moc nelíbí. Z venku pěkný, uvnitř nic moc. A vytahovat v debatě o klimatizaci 240ti koňové auto? Trochu mimo mísu.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: netrhnes ho

Příspěvek od Muco »

mzprx píše:Yaris som skusal pred par tyzdnami a bolo z testovanych malych aut najlenivejsie... Plus samorozpadavajuci sa plast na dverach je tiez nic moc.

Prepáčte,nie je to k téme,ale...
-pridám sa aj ja (ked už ste sa rozkecali).nechcem tomka sa zastávať,ale má pravdu(robí si len srandu-a tá musí byť) .No musím niekomu z vás trochen oponovať. Keď som ho kupoval,bol som si vedomý,že je to 1.0 troj valec a budem sa musiet zmierit s jej koníkmi a aj akceleráciou hlavne v križovatkách...
Ale na moje počudovanie,je to vážny dráčik .Vraj je to díky tomu motoru s VVTi (má to 1.0-51kW a fabia HTP 1.2-47kW).Niekedy -ak idem z roboty domov,tak samozrejme zoberiem zo pár ludí.Asi traja u nás majú fabiu HTP a sami tvrdia,že sú prekvapení,akú silu ma ten motorček.Prehovarali ma pred kupou,aby som to nekupoval,lebo tam nič nedám,ale keď som s ním prišiel do roboty,tak boli fakt prekvapení...Sama o sebe je kapitola pri otáčaní sa.To auto sa otočí skoro na mieste(trochu som to prehnal-ale len trochu. ;) )

Nepíšem preto,že sám mam yrisa,len "citujem" ludí,ktorí to hovorili -pred mojim xichtom a oni naozaj povedia,čo si myslia-bez ostychu... nejaké tie testy.. tie mi môžu byť ukradnuté-viete velmi dobre,ako sa tie testy robia poctivo,ak na jednej stránke napíšu tak a na inej prečítaš pravý opak :? :?

Čo ma však teší je to, že ak si do toho sadnú ludia,tak prvé čo povedia-..."boha,kolko tu je priestoru..."-nechvalim to preto,že ju mám ja a nerobím žiadnu reklamu-nič by som z toho aj tak nemal.Okrem toho-mne to stačí...na takých malých ludí - ako som ja (175cm).
Ta spotreba je samozrejme známa vec-Do Nitry a nazad = necelých -230km= necelých 10 litrov. Boli sme traja ludia(etše nejaké tie tašky a 10ročného krpca vzadu) ,zapnutá klima,na dialniciach 130km/h a mimo 100-vkou...To je vše...

Bol som spokojný s Kalosíkom(ale viete,že som ho predal hlavne koli "profesionalnym "servisantom...)

Ak by boli k svetu,tak ho ešte určite mám

Treba si prečítať stránky na danú značku v tej onej triede a môžete sa baviť o nákupných košíkoch ;) ;) ;)

napr. pred včerom som kupil trochu väčší vysavač. mal som "naložený " kufor a pozerám-do pi....kua co teraz s tím...ale napadlo ma,že môžem ešte posunuť zadné sedačky dopredu-tak som tu ménšiu posunul (nie sklopil!!) a hele...keinen problem (a v zadu bolo miesta aj na nohy) :lol: :lol: :lol:
Ideš na dlhšiu trasu,chceš si pospať a sedíš vzadu?Sklop si operadlo a zdriemni si ...
No ruku na srdce-páni,ktoré z malých aut má také vymoženisti :) :)
A ako spomínajú v reklame-"malý velký yaris"...Väčšinou to s reklamou trochu prehaňajú,ale v túto reklamu velmi ani neskreslili.

VŠETKO MYSLIM V DOBROM :P :P :P :P :P

SORRY!!!! Trochu som sa "rozkecal"-ale nedám dopustiť ani na KALOS ;) ;) ;)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Čau, můj přízpěvek nebyl myšlen jako hanění toho motoru. Jak říkám, najezdil jsem s ním cca 10 000km. Loni v říjnu a listopadu zhruba 6500. Jel jsem cca 10x trasu Praha - Uherský Brod a zpět. Ten motor mne velmi mile překvapil. Maximálka okolo 170 a na první tři kvalty velmi dobrá akcelerace. Ani není moc poznat dle zvuku, že se jedná o tříválec. Akorát je třeba si uvědomit, že ten motor má své hranice a při naložení rapidně vzrůstá jeho lenost.
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“