přepínač recirkulace vzduchu a vzhřívání zadního skla

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

přepínač recirkulace vzduchu a vzhřívání zadního skla

Příspěvek od Pepino_99 »

Mám nubiru 1,6/1998 nevín jestli mi fungujou přepínače recirkulace vzduchu a vyhřívání zadního skla.Při zmáčknutí se nerozsvítí kontrolka,pojistky jsou v pořádku.Co s tím, prosím o radu.
Tico - it's fun!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Když zapneš větrák na IV a přepneš na vnitřní okruh uslyšíš změnu hluku, pokud je to furt stejné a hluk proudícího vzduchu se nemění je něco špatně, klapky jsou ovládané podtlakem, při otáčení voličem proudění vzduchu by měl být slyšet jakoby zasyčení... tedy tam podtlak je a funguje to.... zásobník podtlaku je v motoru před spolujezcem (Taková černá plastová krabice (25x5) a vedou do ní dvě hadičky. Pod ním je filtr klimy. No a když se ti zapotí okno a zapneš topení okno se odmlží, spolu se zadním oknem se vyhřívají i zpětná zrcátka, tak na ně šáhnou a pokud jsou teplé tak to funguje....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepino_99 »

Takový jako by to zasyčení při otáčení knoflíkem je slyšet, :) jinak když pustím větrák na čtyřku tak je slyšet od spolujezdce hroznej rachot. Zkusím sundat ten kastlík a mtknout se na tu klapku. Ty žárovky se daj nějak vymněnit, myslím jestli se k nim dá dostat. :cry:
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepino_99 »

megajvr píše:Žárovky se samozřejmě vyměnit dají. A to tak, že otevřeš popelník-dáš ho bokem a v otevřené mezeře je/jsou vrut nebo dva(vyšroubovat)! Pokud máš ve výbavě?! pod rádiem držák nápojů, tak ho vysuň a pevně chyť oběma rukama!!!!! Opatrně, ale silně potáhni a vytáhneš celý rámeček pod kterým jsou další šroubky. Odšrobuj celý panel ovládání topení, opatrně vysuň ven a nic neodpojuj. Otoč ho a zezadu je přístup na všechny žárovky. :lol:
Pokud se pletu nebo jsem něco pozapoměl, tak mě chlapi opravte!!!
Rámeček jsem venku mněl,mněnil jsem rádio, na ten panel se mně nenapadlo podívat zezadu. ;) Viděl jsem tam ty klipsny a tak se radši zeptám.
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Klapka recirkulace vzduchu

Příspěvek od Pepino_99 »

Tak jsem se dneska odhodlal sundat kastlík, abych se podíval jestli mi přepíná ta klapka na vnitřní recirkulace. Ani se nehne. Něco o voze je to moje první Daewoo, Nubira 1.6/1998 SX, bez klimy.Teď ty problémy:
1. při stisknutí přepínače recirkulace se nerozsvítí kontrolka na přepínači (zjistil jsem že je tam ledka)
2. to samé vyhřívání zadního skla
3. jak je ta klapka ovládána :cry:
ovládač rozvodu vzduchu funguje i regulace teplý/studený
4. při zapnutí ventilátoru na 3 rachot, na 4 ještě větší- že by ložiska ventilátoru.
Tico - it's fun!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Klapka je ovládaná podtlakem zasobník podtlaku je před spolujezdcem v motoru, taková černá plastová krabice (cca 30x8 cm) s dvouma hadičkama. Mrkni, jestli někde není někde vytažená hadička podtlaku, nebo zlomená ...

Myslím, že NUbi bez klimy nemá filtr vstupního vzduchu, tak jestliti něco do větráku nespadlo??? Jinak samo to můžou bejt ložiska, ev. uhlíky
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Trochu to upřesním. Mám auto bez klimy, ale filtr tam je.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

už to částečně funguje

Příspěvek od Pepino_99 »

Tak kontrolky na tlačítkách už svítí,byl to vakl na konektoru.Už sem taky přišel na ten rachot ventilátoru, vyndal jsem z něj takový plastový táhlo a tak už taky vím proč mi nechodí ta klapka. :cry: Jak se ta klapka dá demontovat(potřebuju na ní přilepit to táhlo)?
Tico - it's fun!
mirek52
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 05, 2009 15:08

Re: přepínač recirkulace vzduchu a vzhřívání zadního skla

Příspěvek od mirek52 »

Mám podobný problém: Nubira kombi 1,6 2000 po stisku tlačítka na topení zrcátek a zadního skla se nerozsvítí kontrolka (dříve se rozsvítila občas 8) ). Podsvícení tlačítka funguje, obě žárovky jsou OK. Po překlenování hřejí zrcátka i zadní sklo. Zkoušel jsem na vrakáči vyměnít tlačítko za jiné (2 pokusy, nové stojí cca 250,- Kč), ale nepomohlo to. Študovali jsme i schemata, bez výsledku. Můžete mi něco poradit? Dík.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: přepínač recirkulace vzduchu a vzhřívání zadního skla

Příspěvek od ppp »

Tladitko je len obycajne tlacidlo ale niekde pod palubovkou by mal byt casovy spinac ktory po stlaceni tlacidla necha vyhrievat zadne okno a vonkajsie spatne zrkadla cca 10minut alebo do opatovneho stlacenia tladicla vyhrievania zadneho skla. Mozno je vadny. Alebo prepalena nejaka poistka.
mirek52
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 05, 2009 15:08

Re: přepínač recirkulace vzduchu a vzhřívání zadního skla

Příspěvek od mirek52 »

Děkuji, nevíte náhodou, jak ten časový spínač vapadá a kde je umístěn? Ze schematu to moc nepoznám (polsky - 10-minutowy wyłącznik czasowy) :?
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“