Ethanol

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Radši bych to nedával... 85 určitě neznamená oktanový číslo ale procenta lihu nebo benzínu, teď ti nevim jestli to je 85% benálu nebo 85% lihu. Často na to můžou jezdit z výroby nebo s drobnejma úpravama severský auta, tam to je hodně rozšířený. Ale Mates (a vůbec jakýkoliv auto) bez nějakejch úprav asi těžko.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Nazdar,

vygooglil som info, ze aj motor na to konstrukcne musi byt stavany. Jeto zrejme ako plyn a benzin, tu je tiez samostatna nadrz okrem benzinu na etanol. Od r. 2005 sa v europe zacali predavat tieto vozitka, ktore mozu etanol tankovat:

Ford Focus, Focus C-MAX
Saab 9-5
Volvo S40, V50

Takze neviem, ako by sa to chovalo na normal motore naliate v benzinovej nadrzi.... Ale teraz ma napadlo, ze ked je to etanol, tak je skoda to davat do auta, ale radsej vypit ! :)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Miloš
Příspěvky: 102
Registrován: pon zář 06, 2004 10:34
Bydliště: chomutov

Příspěvek od Miloš »

Přidávání lihu do autobenzínu je rozjeté, každý z nás už tankuje s každým litrem až do pěti procent lihu do své nádrže.
To jsou mé informace přímo z jedné rafinerie :)
New Spark LS 2011 oranž.metla 1000km :-))[
Uživatelský avatar
Rumcajz
Příspěvky: 329
Registrován: ned zář 25, 2005 18:22
Bydliště: Martin, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rumcajz »

každopádne by som to nelial v žiadnom prípade do auta, ktoré nie je na to stavané..
.. keďže je tam lieh - treba upravovať palivovú sústavu a všetko ktomu.. bo je to agresívne a žere to všetko... skoro ako moja MV6ka v meste :?
Espero 2.0l na 1.5l TP,, 15" elektróny, new music, new sanie, new výfuk, new vačka z 1.8...
Espero 2.0l na 1.5l TP, LPG (legal), ABS, klíma, airbag, akože drevo, modré,..(koža, vyhr.sedadlá) .. PREDANÉ 68tis
Espero 2.0l na 1.5l TP full výbava, ... PREDANÉ 75tis
Omega MV6 ... no coment ...
Jiří Havelec
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 17, 2009 11:55

Re: Ethanol

Příspěvek od Jiří Havelec »

pajin píše:Při poslední návštěvě benzinové pumpy mě zarazil stojan s nápisem ethanol 85 za dost přijatelných 25,90 Kč/l. Při dotazu mi bylo sděleno, že je to benzin s lihem a snad by se to mohlo používat i v autech s hliníkovou hlavou. Nevíte, jak na tom Matiz je. Nezkoušel už tohle někdo nalít do něčeho? Otázkou také je, zda zřejmě oktanové číslo 85 bude snesitelné.

Vlastním Matize r.v.1999 mám v něm nový motor a ten má najeto 30 000 km a už týden jezdím na E-85 a jsem spokojený.Samozřejmě jsem si sám namontoval řídící jednotku od firmy automedik.
Později až najedu více kilometrů tak se s váma podělím o spotřebě a o dalších podrobnostech.
http://www.automedik.cz/palivo-prestavby-e85.html
http://www.flexcar.cz/konverzni-kit-ethanol-e85-4-valec
Zatím jsem spokojený,Matez startuje na první pokus,s výfuku je cítit jenom lehce benzín.Před rokem jsem zkusil namíchat E 85 a Natural
v poměru 1-1 a z výfuku se linul smrad alkoholu spotřeba stoupla o 3 l. a teť skoro nic není cítit,ale ještě v nádrži není čistý E 85.
Zítra jedu na demonstraci do Prahy a potom natankuji zase plnou nádrž.
Spotřeba na E 85 je 6,58 L.S s toho po Praze asi 5o km a ostatní po okreskách.Takže spotřeba stoupla o 1 litr.
4 válec multi point injection 4900,- kč s DPH
Aje to od firmy Automedik
Tato jednotka má tepelné čidlo,které se přidělá na spodní hadici od chladiče,takže se řídí podle teploty automaticky.
Jsem naprosto spokojen a ještě jsem dal nové svíčky a vzduchový filtr,palivový filtr budu měnit až najedu 1000km.Zatím mám najeto 350km.U benzínky ONO Kolaje cena 24,90.Pokusím přidat pár fotek.Nejde mi to,píše to, že soubor je moc velký.
Naposledy upravil(a) Jiří Havelec dne sob dub 28, 2012 18:02, celkem upraveno 8 x.
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Ethanol

Příspěvek od Robert08 »

Tak to jste si koupil tento http://www.autoethanol.cz/autoethanol/7 ... O-JEDNOTCE a 2000 jste si připlatil za krabičku a nálepku s češtinou.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Jiří Havelec
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 17, 2009 11:55

Re: Ethanol

Příspěvek od Jiří Havelec »

Jiří Havelec píše:
pajin píše:Při poslední návštěvě benzinové pumpy mě zarazil stojan s nápisem ethanol 85 za dost přijatelných 25,90 Kč/l. Při dotazu mi bylo sděleno, že je to benzin s lihem a snad by se to mohlo používat i v autech s hliníkovou hlavou. Nevíte, jak na tom Matiz je. Nezkoušel už tohle někdo nalít do něčeho? Otázkou také je, zda zřejmě oktanové číslo 85 bude snesitelné.
Naposledy upravil(a) Jiří Havelec dne pon dub 30, 2012 19:13, celkem upraveno 1 x.
Jiří Havelec
Příspěvky: 8
Registrován: sob říj 17, 2009 11:55

Re: Ethanol

Příspěvek od Jiří Havelec »

[quote="pajin"]Při poslední návštěvě benzinové pumpy mě zarazil stojan s nápisem ethanol 85 za dost přijatelných 25,90 Kč/l. Při dotazu mi bylo sděleno, že je to benzin s lihem a snad by se to mohlo používat i v autech s hliníkovou hlavou. Nevíte, jak na tom Matiz je. Nezkoušel už tohle někdo nalít do něčeho? Otázkou také je, zda zřejmě oktanové číslo 85 bude snesitelné.

E 85 znamená 85% lihu a 15% Naturalu 95
Naposledy upravil(a) Jiří Havelec dne pon dub 30, 2012 19:15, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Ethanol

Příspěvek od mzprx »

Necituj sam seba, pouzi tlacitko "upravit" a zmaz z prispevku tie zbytocne citacie.
Ked uz musis citovat, pouzi len tu cast, na ktoru reagujes.
Na odpoved na prispevok sa pouziva tlacitko "odpovedet"
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Robert Znojmo
Příspěvky: 67
Registrován: stř říj 27, 2004 19:03
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol

Příspěvek od Robert Znojmo »

Zdravím vás po delší době, tak sem začal dávat do matesa Ethanol E-85. dávám to 1:1s naturalem 95 a sem zatím spokojen.uvidímě,někde sem četl že kvuli tomu že ethanol má vyšší oktanové číslo tuším 101 by se měl míchat s naturalem 91,
Uživatelský avatar
Robert Znojmo
Příspěvky: 67
Registrován: stř říj 27, 2004 19:03
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol

Příspěvek od Robert Znojmo »

Zdravím, tak po zkušenostech s mixem ethanolu s benzínem sem si objednal přestavbovou sadu, která umožní jízdu na čistý ethanol. zkušenosti napíši.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol

Příspěvek od conpet »

Vůni zdar kolego :PP:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Robert Znojmo
Příspěvky: 67
Registrován: stř říj 27, 2004 19:03
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol

Příspěvek od Robert Znojmo »

conpet píše:Vůni zdar kolego :PP:
díky až namontuju uvidím. jaké máš zkušenosti ty?
Uživatelský avatar
kalos26
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 22, 2012 22:35
Bydliště: Břeclav

Re: Ethanol

Příspěvek od kalos26 »

Já už jezdím na ethanol více jak půl roku. Celá přestavba mě vyšla na 8000kč a díky vyššímu oktanovému číslu (105) je auto i živější oproti benzínu který má pouze (95 a 98) Spotřebu mám takřka stejnou tudíž na jedné nádrži ušetřím až 600kč. Sečteno podtrženo naprostá spokojenost :-)
Chevrolet Cruze 1.8 16V 104KW/141K
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol

Příspěvek od conpet »

Já přestavbu nemám, míchám na 20L E85 - 5L benzínu aby to líp startovalo. Na čistej to sice taky nastartuju ale čím je větší zima, tím to dýl trvá. Tak s mixem na podruhý. Spotřeba + 1 až 2 litry beru za 23.50,- na onu. Na krátký trasy to není dobrý.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“