central-nahradne dialkove

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

central-nahradne dialkove

Příspěvek od tarale »

Zdravim Vas.
Mam mali problem, nefunguje mi nahradne dlialkove od centralu. Jedno mi ide, to co pouzivam, ale mam aj nahradny kluc z dialk. a to mi nejde. Myslel som ze je v nom zla baterka, tu som uz kupil novu a nepomohlo.
Netreba to druhe dialkove nejako nakodovat? Alebo co mam stym urobit, nejako ho velmi nepouzivam, len mam strach ked mi odijte to co pouzivam. Co potom? Vie mi niekto poradit.

Diki Hugo
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to Hugo boos prostě to nemáš na druhým " načtené ", přečti si návod, pokud ho máš...jinak musíš načíst, lze obyčejně načíst 3 DO a te´d jde o to co před tebou, už někdo ztratil a znovu načet, nevím...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Příspěvek od tarale »

Ako to mam nacitat, pozeral som navod a nenasiel som to tam, mrknem, este raz.

Hugo
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Příspěvek od tarale »

V tom navode co mam to tam vobec nieje, vieto nieokto ako sa to robi, velmi pekne dakujem za radu.
Mam, len ten klasicky navod k obsluhe a tam to nieje.

Hugo
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

mozno by bolo dobre napisat, co za central to mas... napr. na jablotrone si mozes (nove) ovladace pridavat sam, meta vyzaduje nakodovanie v servise... fungoval ti ten ovladac niekedy?
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Příspěvek od tarale »

Auto mam tyzden, ked som to kupil tak to neslo, majitel od ktoreho som to kupoval mi povedal, ze je tam asi slaba baterka, tu som kupil ale nepomohlo to. Skusim zistit, aku to tam mam znacku, ale mam pocit, ze to bude origilal mamontovane od vyrobcu. Ked zistim znacku tak sa ozvem. Diki Hugo
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Příspěvek od tarale »

Zdravim, uz som zistil, ako sa vola to dialkove ATV freedom, to nan nom pise.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Hugobosss píše:Auto mam tyzden, ked som to kupil tak to neslo, majitel od ktoreho som to kupoval mi povedal, ze je tam asi slaba baterka, tu som kupil ale nepomohlo to. Skusim zistit, aku to tam mam znacku, ale mam pocit, ze to bude origilal mamontovane od vyrobcu. Ked zistim znacku tak sa ozvem. Diki Hugo
Stoupni si k autu a zmačkni tlačítka společně. Myslím otevření,zavření dohromady. Ta jednotka si ten ovladač musí znovu načíst.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

hmm, asi sa bude vyzadovat este aj nieco ine, to by potom kazdy mohol prist a nechat si nacitat svoj ovladac :)).
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Granko píše:hmm, asi sa bude vyzadovat este aj nieco ine, to by potom kazdy mohol prist a nechat si nacitat svoj ovladac :)).
Granko,ale každý ovladač nemá stejnou frekvenci. :roll:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

to je ok, ale ak by nebolo treba spravit este cosi (napr. zapnut zapalovanie, stlacit nejaky button a pod.) ako by si rozoznal tvoj novy ovladac od zlodejovho noveho ovladaca? :)
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Příspěvek od tarale »

No skusim, nast to tlacidlo, Diki
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

mno skus tento postup, alebo nieco podobne... (tento postup plati pre Opel Vectra B)

Obrázek


U alarmu light-security je postup takyto:
- system musi byt deaktivovany
- zapalovanie vozidla zapnite a vypnite 7x Pri 7. zopnuti nechajte klucik v zapnutej polohe.
- po 3sek. bliknu smerovky vozidla 2x
- zatlacte lave (velke) tlacidlo na dialkovom ovladaci, ktory chcete naprogramovat do pamate alrmu
- parkovacie svetla bliknu 4x na potvrdenie ze alrm prijal novy ovladac
- vypnite zapalovanie vozidla na ukoncenie sekvencie programovacej procedury
- na celkove ukoncenie programovania vypnite zapalovanie a zatvorte dvere vozidla

TAKZE... najlepsie je ze najdes papiere od svojho alarmu... lebo je dost moznosti ako naprogramovat novy ovladac, ale trafit sa to je uz tazsie :lol:


nemas nahodou nieco taketo???
Obrázek alebo Obrázek

Ak mas naozaj freedom ale hoc aj inu verziu ako tieto fotky, chod na tuto stranku: http://www.caralarm.com/manuals.asp a tam mas na vyber moznosti alarmov freedom ( v strede na pravo ).... vyber si ktory mas ty a potom sa ti zobrazi pdf subor... je tam aj navod ako naprogramovat novy ovladac... :lol:
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to Petře, já jsem na rozdíl od tebe mizernej elektrikář a nerad čtu návody ale u jablotronu, když se to vypíná tak se musí zapnout zapalování a skrytý vypínač a pak znovu zapnout a načíst DO...jinak s Jablotronem jsem spokojený - jednou už jsem to tady psal - 5letá záruka a i po... náš výrobek nemá chybu - závadu, tak mi udělali - zkontrolovali relé na otvírání a zdarma a tak mám dvě...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

U Nubiry to funguje tak, že se strčí klíček do zapalování, otočí se do pozice 1 (nebo Start...nejsem si jist) a pak se stisknou obě tlačítka dohromady....pak by to mělo fungovat...ale závada je jednoznačně na nesynchronizaci ovladače a centrálu. Právě vždycky, když se koupí nová baterka, tak se to musí udělat.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“