Spojka kompresora klimatizacie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Spojka kompresora klimatizacie

Příspěvek od SK »

ćisto teoreticka otazka, pri vymene klinoveho remena pohonu kompresoru klimatizacie som remen prestriekol silikonovym olejom....ale som si neuvedomil, ze sa silikon moze dostat do spojky kompresora, teraz ked zapnem klimu....alebo skor ak ju elektronika odpoji pri zatazi motora a znova zopne tak spojka strasne piska (kviiili).........pokusal som sa to vystriekat wapkou tak to pomohlo ale stale to obcas zakvili.

otazka znie.....da sa spojka demontovat bez toho aby som musel vypustat chladivo?? aby som ju odmastil.......pripadne po demontazi da sa zakupit ako diel?? alebo len komplet kompresor??
Reklama
 

Uživatelský avatar
ajofo
Příspěvky: 133
Registrován: sob pro 08, 2007 16:45
Bydliště: Moravský Svatý Ján

Příspěvek od ajofo »

Niesom v tomto skuseny ale urcite nie!pozri manual tam to je nakreslene treba tam vela naradia takze urcite si to prv pozri.Ja som tam nastriekal wd ale furt piskalo tak som musel doladit ten novy remen potom to prestalo.
Daewoo Espero, 1,5 DOHC 66 kw 147000 Km GLX CD.r.v.1997 resp.uvedene do prevadzky.
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

pozor nepiska REMEN!!! piska samotna spojka kompresora.......proste smyka sa zelezo po zeleze, cize zvuk podobny tomu ak piskaju brzdove dosticky ale 100x intenzivnejsi :lol:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“