Zpoplatnění dálníc pro všechna vozidla

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Zpoplatnění dálníc pro všechna vozidla

Příspěvek od Ivoš »

Zajímal by mě názor vás ostatních na tuto problematiku. Osobně si myslím, že pro lidi, kteří dálnici pravidelně nevyužívají (max 5x za rok) by to mohl být přínos. Pokud by to fungovalo tak, že by měl řidič tu přenosnou jednotku pod sklem a platil by pouze skutečné využití dálnice. Třeba my máme známku na celý rok a dálnici jsme zatím využili asi 6x (tam i zpět = jedna cesta). Takže za nějakou taxu např. 10 Kč/km + nákup přístroje např. za 500 Kč by to nebylo špatný a troufám si říct, že řada lidí by využila raději dálnici. ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Reklama
 

phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

10KC/km ??? preboha, sak kamiony tusim platia 5 KC/km :lol:
ty by si dal 4000KC za spiatocnu cestu Brno-Praha? :(
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Ano, přijde mi spravedlivé, aby se dálnice zpoplatňovaly výkonově a ne časově...a ty elektonické krabičky by měly být volně přenosné...ovšem kdo dojíždí do práce každý den po dálnici se z toho pravděpodobně posere...:D

...mně osobně je to ale jedno, protože za D1 v současném stavu nejsem ochoten platit ani korunu a ostatní dálnice bych stejně nevyužil...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

pokec

Příspěvek od Serpico »

...no Ivoš 10 Kč za km to je úlet...pro srovnání 5 Kč / km phalanx kamiony, dle Řebíčka to má v průměru odpovídat tisícikoruně / ročně, nakonec stát ušetří za tisk a distribuci...ale jde o to, aby to nakonec odpovídalo průměrně najetým km za rok, aby to prostě nebylo výrazné zpoplatnění za km pro osobní automobily ( a ty nakonec níčí ty naše dálnice nejméně, když už D1 rozjezdily přeložení tiráci, přes naše uzemí přejíždeli s maximální zátěží na jednu nápravu a mnohdy ji o hodně překračovali, nebyla kontrola ) a nakonec všichni víme jak D1 na tom je...) vono je to taky o nákladech za co mi postavíme 2km ve Finsku postaví 10km...tak si vyberte, v polsku na pár kilometrech mají mýtný brány a platí fest...
Ale jinak mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Me se tohle moc libi...ja vyuzivam dalnici tak 3x do roka...a kdyby byl takovy system tak bych ji vyuzival vice...nejlepsi by bylo kdyby to nebylo na km ale na dny...proste chci jet dneska nekam a musim po dalnici tak si zaplatim jeden den...treba 50 nebo 100 kc...ceny pisu jen informativni...nemam pro tohle zadnej odhad... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Je legrace, jak jste mě chytli za slovo - cenu. Napsal jsem NAPŘ!!! Nemám páru kolik to stojí pro kamiony...cena je orientační...
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

No a proto jsem na sel vychcane a napsal jsem,ze ta cena je informativni a ze nemam odhad... :lol: :lol: :lol: Jsem na to moc zvedav...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Kluci,ale od příštího roku už známky být nemají. Bude el.krabička za 1000kč na rok a bude anonymní,tudíž přenosná. Akorát chudák ten,kdo ji zapomene v autě. :(
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Jenže pořád se bude platit za čas a ne za km...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Kessler píše:Jenže pořád se bude platit za čas a ne za km...
Ale koupíš jednu a může jezdit ve třech autech!
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No právě, to mi přijde jako děsná hovadina...ve Franci nebo Chorvatsku platíš za úsek mýtné...Ve Francii to mají soukromníci a taky ty dálnice vypadají skvěle. Nebo kdyby aspoň zavedli třeba jednodenní známku....každopádně tu krabičku asi koupíme, ale je to jen droboučkej krůček...dejme tomu, že bude přenosná, ale furt pro člověka, který využije dálnici párkrát do roka nic neřeší. :roll: :roll:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Jedno vim jistě: pravice je u nás levicovější než komunisti. Z toho vyplývá že POKAŽDÝ jde jen o to aby se nažral stát a vojebal koho může. Žádný snižování daní, liberalizace, nic takovýho nikdy nebude. Prostě další krok jak krást, brát a vojebávat.
Akorát chtěj ty zmrdi zase odvést pozornost od jinejch věcí.. proč si nepoložej otázku: jakej je rozdíl mezi náma a německem že tam maji dálnice zadarmo a s neomezenou rychlostí? Přitom v lepšim stavu, s míň bouračkama a doprava tam funguje... kurva proč ???? Sem se zas nas... prostě tyhle otázky si klást a řešit nikdo nebude, jenom nás zas budou vokrádat, vojebávat a buzerovat jak to jenom jde.
Napadlo někoho proč ZATIM neni na každý tý kravině od kapsche kamera a radar na osobáky ? Je to národní průser tak tuhle zhovadilost nemůžou zavést hned. Ale věřte mi, za pár let to tu máme.. když už to tu stojí.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Je zbytecny tady srovnavat Nemecko,Francii atd...my NEJSME civilizovany a vyspely stat...jsme jen banda zlodeju a podvodniku...to ze by dalnice vlastnili soukromnici je taky blbost...skoupili by to ty nejvetsi vychcanci a okradli by nas jeste vic nez stat... :evil: :evil: :evil: Proste tady to nikdy lepsi nebude...a kdyz se tu nekdo pokusi udelat lepsi tak to seredne odsere... :cry: :cry:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

ja se nerozciluju sou staty kde je hurz :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

No uz se nam zacina pomalu rikat bananova republika...a bohuzel se tem bananovym republikam zacina blizit...misto toho abychom se blizili vyspelim zemim... :evil: :evil: :evil:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Odpovědět

Zpět na „POKEC“