zase ty brzdy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
YGY
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 26, 2007 23:02
Bydliště: mlada boleslav

zase ty brzdy

Příspěvek od YGY »

v sobotu jsem daval nove brzdove desticky a pri rozdelani predni brzdy jsem zjistil, ze mam prirezly pistek u brzdice. takze jsem ho musel vytahnout a trochu obrousit. ale ted jsou na tom stopy jak po rzi, tak po smirglu. takze mam obavy, jestli to nebude prosakovat. nevite nekdo kde sehnat samotny pist, popripade i nove gumicky. nechce se mi kupovat cely brzdic. taky mi od te doby porad sviti ABS :evil:
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no samozrejme se pistek s gumickou da koupit novy to neni problem.ale to abs je divne zalezi co jsi tam presne delal jestli si nejak neposkodil kabel nebo cidlo.a pokud jsi mel pistek venku musi se odvzdusnit abs pres diagnostiku.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak tak jestliže si to takto rozobral tak musíš do servisu alebo k dakomu čo vie robiť diagnostiku lebo Ti bude ABS svietiť stále ;) No asi to mal zarezlí a tak vytlačil piestik tlakom no a pri tom sa mu to zavzdušnilo ale to nie je velký problém horší je ten brzdič lebo pokud je chytený piestik tak ako vyzerá vnútro no poprípade trocha ho prebrús ale piestik a prachovku novú a až potom si nechaj opraviť to ABS jo a fakt sa pozri či si neodtrhol káblik :D
YGY
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 26, 2007 23:02
Bydliště: mlada boleslav

Příspěvek od YGY »

dekuju moc za rady. zkusim tedy zavolat do autodilu krc, jestli tam maji pistek a gumicky a pak zajedu na diagnostiku. jinak brzdic uvnitr byl ok a jako takovy sel celkem dobre sundat, takze neprdpokladam, ze bych cidlo, ci kabel nejak poskodil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No aj mna napadlo že kamarád si sám vymenil kvapalinu a potom mu svietilo ABS takže aj keď si 99% vecí na aute robím sám tak výmenu kvapaliny som zveril servisu :lol: :lol: :lol:
YGY
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 26, 2007 23:02
Bydliště: mlada boleslav

Příspěvek od YGY »

no a to je ten rozdil mezi daewoo zacatecnikem a daewoo masterem :D :D :D jeste jsem se chtel zeptat, jestli je nejaky figl na sundani zadnich bubnu.... kotoucu. zkousel jsem jim domlouvat, zkousel jsem jim nadavat, bil jsem je a porad jsou na aute. asi je jednoduse naporcuju. neda se nejak povolit ten samostav, nebo to nejak vyndat i s temi paknami rucni brzdy??? nemuzu to prez ne pretahnout :evil: :evil: :evil:
Naposledy upravil(a) YGY dne pát dub 18, 2008 21:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo kamarade to je porod temer doslova.
zaklad je mit volnou rucni ale to asi mas.
samostav u leganzy povolit nejde a bohuzel nezbyva nez pootacet a klepat (mlatit vsi silou minimalne 10kg kladivem)a zaroven pacit z druhe strany a neustale vyklepnout kousek ven a zarazit spatky potocit a znova.jde o to ze se muze poskodit pakna ale to uz je udel.
a pokud se ti to podari(a ja verim ze ano)musis pri zpetne montazi dobre zajistit paknu ve spodni casti plechem a perkem.pakna se nesmi ani hnout od stitu brzdy.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No to my hovor aj já som mal velký problém je sundať ale zato teraz idú len tak rukou no ale to preto že po tom čo sa mi zasekol ten piestik na plávajúcom strmeni tak to raz za štvrť roka kontrolujem bo za to človek nič nedá a hlavne potom všetko šlape :lol: :lol: :lol: Takže IGY obrň sa trpezlivostou a búchaj a klepaj ono to dole pôjde :D Jinak abych ťa ukludnil vieš si predstaviť Esperko ktorému sa odlúplo brzdové obloženie a vsunulo sa pod to druhé tak tam sme mali traja čo robiť a nakoniec sa to podarilo aj keď sa to uplne rozpadlo takže brzdy sú potvorky :D :D :D
obadal.rada
Příspěvky: 166
Registrován: sob zář 08, 2007 17:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od obadal.rada »

jo ještě jak sjem měl legu, tak první co bylo jsem tam upravil brzdy, brzdiče z octavky, destičky fereoe a kotouče niparts a to bylo něco
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“