zvysenie podvozku

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

zvysenie podvozku

Příspěvek od Rasťo »

Dost sa tu popisalo o znizovani aut, ale ja mam opacny zamer. Chcem Espero trochu pridvihnut. Ma s tym niekto skusenosti? Mam len teoreticku predstavu o podlozkach pod pruziny...
Espero 1,5; LPG; r.v.:1996
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rumcajz
Příspěvky: 329
Registrován: ned zář 25, 2005 18:22
Bydliště: Martin, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rumcajz »

zdar.. skus použiť hľadať..

.. aj tu je niečo..
https://www.chevroletclub.cz////////////// ... ht=#139612
.. potom som ich vyhodil a dal som pod struny toto
Obrázek
Espero 2.0l na 1.5l TP,, 15" elektróny, new music, new sanie, new výfuk, new vačka z 1.8...
Espero 2.0l na 1.5l TP, LPG (legal), ABS, klíma, airbag, akože drevo, modré,..(koža, vyhr.sedadlá) .. PREDANÉ 68tis
Espero 2.0l na 1.5l TP full výbava, ... PREDANÉ 75tis
Omega MV6 ... no coment ...
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

Skusil som, ale nic rozumne som nenasiel. Mal som na mysli nieco konkretne. Tam je zas kopec bytocnych reci..
Espero 1,5; LPG; r.v.:1996
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Příspěvek od vladimir fodor »

AHOJ.ESPERO som sice nedvihal ale staru 105ku som musel.Tam som navaral na ramena vytocene podlozky hrube 1,5cm.V podstate je dolezite o kolko chces ist hore.
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Konečně někdo kdo nesnižuje :lol:
Ale poradit neumím :cry:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Mne v servise dozadu namontovali nejake svedske zosilnene pruziny a zadocek je pekne hore...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Příspěvek od Honza Beneš »

kasma píše:Mne v servise dozadu namontovali nejake svedske zosilnene pruziny a zadocek je pekne hore...
Ahoj, nevzpomínáš si na značku a cenu? Já mám v plánu fláknout dozadu válec na plyn 90 l a obávám se, že mi auto bude padat na prdel. A předek mi přijde dost nahoře, tak to možná budu řešit komplet novými péry, s tím že vzadu bych je ještě "nastavil" jako Rumcajz.
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
tarky
Příspěvky: 14
Registrován: čtv úno 21, 2008 19:50
Bydliště: Košice

Příspěvek od tarky »

Čauko, ja som mal s tým rovnaký problem, auto mi kľakalo na zem lebo som tam dal plynovu bombu. Vyriešil som to tak,že som dal medzi pružiny gumové podlozky(maju ich v ASKOFE a ževraj su to do žiguľakoch) a teraz je zadok pevný a vysoko.
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

Ja mam tiez v zadu plynovu nadrz. Ale chcem dvihnut aj predok. Nerad by som ale menil pruziny. Nechcem aby to auto bolo tvrdsie, chcem len aby bolo vyssie. Preto som mal predstavu o podlozkach pod pruziny. Predok by som chcel tak o 3-4 cm a zadok o 5-6 cm.
Espero 1,5; LPG; r.v.:1996
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Honza, zial na cenu ani na znacku si nespominam, menil som to uz pred rokom, pokusim sa zistit to pre teba...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Příspěvek od Honza Beneš »

kasma píše:Honza, zial na cenu ani na znacku si nespominam, menil som to uz pred rokom, pokusim sa zistit to pre teba...
Kasma, já stejnak nevím, kdy do toho půjdu. Teď jsem kupoval nový gumy, na řadě je zmiňovaná nová nádrž a řídící jednotka LPG a pak si dám s výdajema za auto chvíli pauzu takže nové pružiny hned tak kupovat nebudu..
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

Nemate niekto v BA a okoli rozobrate Espero? Chcel by som si obzriet napravy. Ulozenie pruzin. Pripadne to zamerat na vyrobu podloziek.
Espero 1,5; LPG; r.v.:1996
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Napadá mě jedna věc....onehdy si jeden známej dal na Astru HB tlumiče a pružiny z Astry Kombi a dost sllušně se mu to zvýšilo....nešlo by teda v případě Espera něco podobnýho? Sice se Kombiky nedělali (nebo možná jo, ale nevím o tom), ale třeba z Nubiry Kombi by to mohlo jít....je to jen laický nápad...patrně má Nubira tohle ústrojí jiný než Espero, ale co to vyzkoušet ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

tarky píše:Čauko, ja som mal s tým rovnaký problem, auto mi kľakalo na zem lebo som tam dal plynovu bombu. Vyriešil som to tak,že som dal medzi pružiny gumové podlozky(maju ich v ASKOFE a ževraj su to do žiguľakoch) a teraz je zadok pevný a vysoko.
Nemohol by si to odfotit? Alebo hodit sem link, kde sa daju vidiet?
Espero 1,5; LPG; r.v.:1996
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

pružiny

Příspěvek od Serpico »

...to Rasťo, problém u Tebe je v " unavených " pružinách to za prvé a za druhé se u nových udává síla a výška ( ta by měla být stejná... ), sám mám silnější u nexie
pokud to vyměníš uvidíš jak se zvedne - jinak Tě chápu a příčina většinou bývá v ulomených koncích pružin, musí být zatočené až do středu můj případ...a důsledek auto šlo neustále na doraz...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“