antena

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

antena

Příspěvek od newnexia »

sevas antena sa mi prestala zasuvat na doraz..trci asi 15 cm..neviete co s tim??
Reklama
 

KE
Příspěvky: 183
Registrován: pát lis 09, 2007 10:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KE »

uz sa tu dost o tom popisalo, prejdi si starsie topicky
Racer 1.5 8V
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Kup novou, asi je ohnutá....řeším to taky...viděl jsem anténu někde za 850 Kč, takže budu muset investovat ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Staci kupit iba ten prut.
Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

ja osobne som ten prut vymontoval, vycistil , namazal , rozchodil a ide v pohode... zatial
Uživatelský avatar
miso1
Příspěvky: 62
Registrován: sob zář 08, 2007 13:37
Bydliště: Martin

Příspěvek od miso1 »

martinko píše:ja osobne som ten prut vymontoval, vycistil , namazal , rozchodil a ide v pohode... zatial
No mne to veru blbne tiez ale nie vzdy .!!! ako sa to vybera ten prut ? nieze by som bol nemehlo ale radsej sa opytam ? !
Tmavo zelena metalizaNexia 1,5 8V 55kW Tmavé fólie Chromolux,modro ladeny interier. Xenóny 6000k.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No je to lahké vyber ju von a uvidíš len dobre je vybrať motorček potom ide lahšie naspeť ale ide to aj tak že ju vtiahneš motorkom no a takto dáko vyzerá rozobraná :lol: :lol: :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Netreba nic kupovat, najprv to poriadne vycisti. Uz par krat sa prestala zasuvat a vzdy to pomohlo na dlhe mesiace
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Jestli ale není ohnutá na více místech.....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Chlapi mam meneni zadny blatnik kde bola antena.....a povodny majitel vyhodil aj tu antenu ten mechanizmus ked menil bocny blatnik cez ktory isla antena..neviete poradit aky mechanizmus sa tam da zapojit??da sa nieco take kupit aby mi islo radio???kabel mam do zadu natiahnuty len ten mechanizmus tam nie je...original mechanizmus zohnat mi neradte pretoze nemam tu dieru v blatniku na antenu...preto sa pytam ci nieje neaky prijimac alebo co to je ktory len napojim na ten kabel a supnem to do kufra kde bola povodna ...dakujem
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

V tom kufri budes mat asi na ho.no signal anteny von)(karoseria je z plechu a to tieni signal, preto sa davaju :lol: . Nemusis kupovat elektricku antenu, postaci obyc a dieru urobit nieje ziaden problem, horsie je dieru zaplatat :D Ale su aj inerierove anteny, mozes skusit, ja ti vsak radim normalnu antenu (vonkajsiu).
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Interiérovou anténu jsme měli tenkrát ve Škodovce a byla moc fajn, chytla všechno co měla (rádio :lol: :lol: :lol: ), ale externí anténa by byla lepší....nejlíp bude, když zajdeš do autodílů a oni ti něco nabýdnou...je moc druhů, takže nějakou, pro tebe nejlepší, vyber a hotovo....my ti přes net moc neporadíme....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: antena

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Ahoj všetci ! Chlapi , kúpil som nalepovaciu autoanténu , nakoľko mi pôvodná skapala a ani na vrakovisku som nezohnal funkčnú. Problém je v tom , že táto nalepovacia je síce zo zosilovačom , ale nie som spokojný s príjmom všetkých staníc -P . Zdá sa mi , že ten zosilovač je slabý. Nerozumiem sa do toho :mrgreen: . Poraďte ako vylepšiť príjem. Mám dokúpiť nejaký zosilovač k anténe - silnejší :?: ? Alebo navrhnite nalepovaciu anténu so silným zosilovačom na dobrý príjem. Ďakujem Vám všetkým vopred :D .
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: antena

Příspěvek od alvin »

Miki,ak som dobre podopil ide o tú akože dipolickú anténu ktotá sa nalepje zvútra na sklo. Už sme to riešili v iných sekciach a radil som sa aj s odborníkmi. všetky hlasy sa zhodli na tom,že vnútorna anténa,byť superkvalitnejšia nedosiahne kvalitu príjmu pomocou nonkajšej,nokoľko plech karosérie pôsobí ako tienidlo príjmu. Vnútornu anténu možno považovať skôr za núdzove riešenie,zaručujúce dobrý príjem miestnych a najsilnejších vysielačov,ale môžme hádať,prečo napriek rôznym pokusom už od 70. rokov skryť anténu,stále ostávajú výrobcovia pri osvedčenom klasickom vonkajšom prúte. 8)
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Servisman
Příspěvky: 79
Registrován: úte úno 10, 2009 22:41
Bydliště: Bratislava

Re: antena

Příspěvek od Servisman »

Chevrolet Orlando 1,8 16V 104KW r.v.2012
Chevrolet Aveo 1,2 16V 62KW r.v.2010 predané
Daewoo Espero 1,5 16V 66KW r.v.1996 predané
Škoda Felícia 1,3 50KW LPG post mortem
Škoda 105 LS 37KW post mortem
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“