Kontrolka Check

Moderátor: Blue Lanos

Pilla
Příspěvky: 16
Registrován: úte srp 21, 2007 23:36

Kontrolka Check

Příspěvek od Pilla »

Mám ten istý problém.Hocikedy sa mi rozsvieti kontrolka CHECK.Na počítači to vyhodnotí ako chybu snímača vačkového hriadeľa.Ale keď niekoľko krát za sebou naštartujem/asi 5x/kontrolka zhasne.A takto sa to opakuje.Môže mať na to vplyv výfukové potrubie?
Reklama
 

zbynekZR7
Příspěvky: 23
Registrován: čtv úno 12, 2009 18:22
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od zbynekZR7 »

V pátek před svátkama se mi taky zažehla kontrolka CHECK :cry: ,byl jsem za kolegou který mi auto dovezl a stará se mi o něho a mám přijet po svátcích,že autoelektrikář je na dovolené.Tak jsem zvědavý co se z toho vyklube až to napíchne na diagnostiku.Ale na jízdních vlastnostech se to nijak neprojevilo :lol: :lol:
červené AVEO 1.4 DOHC Komfort
Alešek
Příspěvky: 28
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alešek »

Tiež sa mi rozsvietila kon. check. Ale čo je horšie auto stratilo výkon a trhá s ním . S motora ,ale najviac zo zadnej časti auta , pravdepodobne s výfuku išiel taký sladký smrad a viac dymil. Zrazu asi po niekolkych km auto zase nabralo výkon a prestalo trhat (check zostal svietit) . Takto sa to opakuje v nepravidelnych intervaloch . Zapalovacie káble a sviečky mám vymenené . Motor 1.8 SOHC :shock:
Uživatelský avatar
dod
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 16, 2009 11:08

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od dod »

Počítač mi ukazal chybu :

P0131 - oxygen sensor circuit low voltage (bank1 sensor1)
P0107 - manifold absolute pressure / barometric pressure circuit low input

Čo može byt chyba ?
Chevrolet Orlando LT+, 1,8B
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od megajvr »

Pokud ti občas blikne kontrolka CHeck tak tam opravdu bude někde chyba :( Nech si udělat diagnostiku (není to drahé) a dej vědět. Potom zkusíme řešit dál :D Jo a neuvedl jsi jaký máš motor :?:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
dod
Příspěvky: 27
Registrován: pát led 16, 2009 11:08

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od dod »

mam 1.8 SOHC . A tie chyby mi vypisala diagnostika . Check svietil trvale .
Chevrolet Orlando LT+, 1,8B
Rostislav Kalina
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 15, 2009 14:55
Bydliště: Petřvald u Karviné

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Rostislav Kalina »

Vše se ztratilo - tak znovu !
Před svátkama se mi taky rozsvítila (v sněhovém marase) taky kontrola CHECK :x .Zítra jdu na diagnostiku tak jsem zvědavý co ukáže a pak dám vědět :P .
Tacuma 1,8 - 72kW - světlezelená metalíza
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od megajvr »

Elektronika v autě je supervěc, ale nedejbože aby se něco pos....... :evil: Opravdu je lepší nejdřív zajet to napíchnout na počítač a pak se rozhodnout co dál :?
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Rostislav Kalina
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 15, 2009 14:55
Bydliště: Petřvald u Karviné

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Rostislav Kalina »

Tak jsem byl na té diagnostice a tam mi řekli že je to chyba : PO 138 - vysoké napětí na výfukovém potrubí ve druhé řadě.
Nejspíš to nebude pokažený snímač ale pouze zaoxidovaný - a tím se zvedne nepatrně napětí a je to v .... -P ,že toto počasí je na to jak dělané.Takže snad vyčistit a promazat a bude to OK.
Ale řeknu vám že v Chevroletu v Ostravě jsou pěkní šmejdi - za diagnostiku chtěli cca 550.- a ještě to auto tam chtěli nechat na opravu za drahé prachy a pokud bych ho tam nenechal tak mi nechtěli říct ani kod závady !
Tak jsem jel do Karviné a tam mi ji udělalí za 226.- a byli úplně super a v pohodě :lol: a objednali mi i tu vanu.Jo a v Ostravě za ni chtěli od cca 1300 - 2000.-.To je maras .
Tacuma 1,8 - 72kW - světlezelená metalíza
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od megajvr »

Rosťo nezlob se ,ale už jsem upozorňoval ať nikdo nejezdí do Chevy servisu v Ostravě na hulváckém kopci :!: :!: :!: Jsou neochotní, drazí a navíc o kvalitě jejich práce se dá silně pochybovat :( Vyhlášený servis je právě v Karviné nebo můžu ještě doporučit Opavu -i Co jsem napsal ovšem neplatí o obchodu na ND (součást servisu), kde mi kolikrát sehnali některé věci za dobrou cenu ;)
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Rostislav Kalina
Příspěvky: 27
Registrován: čtv led 15, 2009 14:55
Bydliště: Petřvald u Karviné

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Rostislav Kalina »

Tak to jsem četl poprvé a budu se toho držet.Děkuji za upozornění :lol:
Tacuma 1,8 - 72kW - světlezelená metalíza
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“