Automatická elektrická anténa - zapojenie káblov - poraďte.

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Automatická elektrická anténa - zapojenie káblov - poraďte.

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Zdravím Vás všetkých !
Prešiel som staršie témy ohľadom antény na Nexii, ale nenatrafil som na zapojenie káblov. Prosím o radu elektrikárov , alebo Vás , čo už menili a zapájali káble na novej anténe. Môj problém spočíva v tom , že odhnila vysúvacia časť pri koreni po vysunutí antény. Kúpil som novú univerzálnu anténu , avšak neviem zapojiť káble. Som totiž blbý do elektriky. Pôvodné sfarbenie káblov je biela , čierna , červená pod stálym prúdom. Na novej anténe je to zelený , čierny , červený kábel s nápisom elektr. ant.
Zapojil som nasledovne :
červený - červený , čierny - čierny , biely - zelený , výsledok nulový. Anténa po zapnutí rádia nereagovala.
Ďaľšie zapojenie :
čierny - čierny , červený - červený spolu so zeleným , anténa sa vysunula a rádio bolo vypnuté. Po odpojení zelené kábla sa anténa zasunula - rádio vypnuté.
Prosím o radu ako zapojiť káble , aby sa anténa vysunula iba po zapnutí rádia a zasunula po vypnutí rádia tak , ako to bolo pôvodne. Ďakujem za rady.
Miki.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Automatická elektrická anténa - zapojenie káblov - poraď

Příspěvek od mino22 »

Ja som zapojil modry -antenna remote control s bielym z radia a cerveny -staly prud s cervenym+dalsim neviem farbu,lebo nemam radio cez spinacku a cierny sa zapojil vzadu v kufri pod nejaku matku . A na antenu mam spinac , vysuvam kedy chcem .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická elektrická anténa - zapojenie káblov - poraď

Příspěvek od Krookous »

Já jsem taky kupoval univerzální a zapojil jsem černý - černý, červený - červený a další barva co zbyde je jedno která je na remote control od rádia.. Je jedno jestli to je zelená, modrá, nebo bílá... Osobně jsem si tedy oddělal konektor z původní antény a na tu novou jen napájel a potom zacvakl do svorkovnice... Fungovalo mi to napoprvné :)
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“