Vzduchovy Filtr

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Vzduchovy Filtr

Příspěvek od sudzin »

Ahoj všichni,potřeboval bych poradit jestli mam koupit obyčejny vzduchovy filtr nebo mam jit radši do sportovniho.Ja osobně a aj kamoš co mě poradil tak radši jit už do toho sportovniho,co myslite?Možete mě kdyžtak jaka značka filtru by byla vhodna nebo je to jedno?a cena a by zas nebyla moc velka.Dik za radu.Mějte se zatim čus
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Pouhou výměnou filtru v podstatě ničeho nedosáhneš.Sportovní filtry jsou určeny pro upravené motory. Ostrá vačka,přečipování,laděný výfuk, změna kompresního poměru a pod. Nevyhazuj si z kapsy zbytečně peníze. Dej tam obyč.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Příspěvek od sudzin »

Hynek píše:Pouhou výměnou filtru v podstatě ničeho nedosáhneš.Sportovní filtry jsou určeny pro upravené motory. Ostrá vačka,přečipování,laděný výfuk, změna kompresního poměru a pod. Nevyhazuj si z kapsy zbytečně peníze. Dej tam obyč.
to si zrovna nemyslim,sice nejsu nějaky profik ale určitě by to trošku šlo poznat.Když kupim obyč. filtr tak zan dam kolem 350 a když sportovni tak kolem 600 a znami řikal že by to vyměnil že na tom nic neni a když tam dam obyč.filtr tak se za chvilku zas zapraši a pořad to nebudu vyklepavat
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Po přidání sportovního filtru budeš mít rychlejší odezvu na plyn. To rozhodně a motoru se bude lépe dýchat. Optimální to bude, když tam přivedeš studený vzduch, ale to je u Lanosu trochu větší problém (letos to budu řešit). Ale za 600Kč sportovní filtr raději nee! Běž do značkového! Sice za něj dáš dvojnásobek, ale máš jistotu, že nepropustí svinstvo. 8)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Maam sice Nubiru ale podstata je jedno . Mam kuželový filter stilauto cca 2 roky a hlavne sa mi "zda" že asi lepšie ťaha od nižších otáčok. /mam LPG/ Ušetril som aj na výmenách prretože ho iba periem a impregnujemk .Časovo je to na cca 8 hodín v lete aj swo sušením. Spotreba sa neezmenila. Mam 10l LPG na 100. Umiestnen ho mam v pravom blatníku mimo motor. Najdi sito na forume su tam aj fotky.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Příspěvek od sudzin »

SkylineGTR píše:Po přidání sportovního filtru budeš mít rychlejší odezvu na plyn. To rozhodně a motoru se bude lépe dýchat. Optimální to bude, když tam přivedeš studený vzduch, ale to je u Lanosu trochu větší problém (letos to budu řešit). Ale za 600Kč sportovní filtr raději nee! Běž do značkového! Sice za něj dáš dvojnásobek, ale máš jistotu, že nepropustí svinstvo. 8)
dival sem se na tento http://www.tuning-centrum.cz/index.php? ... cted=17613 akoratnevim jestli bude dělat problem ten chrom když to dam na tu gumovu hadicu,časem uvažuju že bych tu hadicu dal pryč a dal tam chromovu trubici ale to asi až časem.Tak snad sem ten filtr vybral dobře a za tu cenu se da
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

sudzin píše: filtr tak zan dam kolem 350 a když sportovni tak kolem 600 a znami řikal že by to vyměnil že na tom nic neni a když tam dam obyč.filtr tak se za chvilku zas zapraši a pořad to nebudu vyklepavat
ak si myslis ze o ten "sportovy" filter sa netreba vobec starat a bude stale v 100% stave tak to si tiez na omyle
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Příspěvek od sudzin »

mrk píše:
sudzin píše: filtr tak zan dam kolem 350 a když sportovni tak kolem 600 a znami řikal že by to vyměnil že na tom nic neni a když tam dam obyč.filtr tak se za chvilku zas zapraši a pořad to nebudu vyklepavat
ak si myslis ze o ten "sportovy" filter sa netreba vobec starat a bude stale v 100% stave tak to si tiez na omyle
tak sem to zas nemyslel že se on ho nebudu muset starat ale myslim že rozhodně bude lepši dat tam ten sportovni ktery mě vyjde na 700 než koupit nějaky obyčejny za 350,těch par stovek už mě nevytrhne
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

To Sudzin: Přesně tento filtr mám, kupoval jsem ho ale tu v Brně v jednom shopu za 450kč. Jinak že by auto bylo nějak rychlejší, to se mi fakt moc nezdá. Já ho mám na plašení chodců... stačí párkrát zatůrovat :lol:
Jinak na tu gumu ho nedávej, já si koupil v Hornbachu plastovou redukci na odpadní trubku - to mi poradil prodavač, prý se to tak dělává, a je to úplně v pohodě. Když bys tu hadici chtěl dát pryč, nezapomeň na váhu vzduchu! :!:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Příspěvek od sudzin »

vaculcim píše:To Sudzin: Přesně tento filtr mám, kupoval jsem ho ale tu v Brně v jednom shopu za 450kč. Jinak že by auto bylo nějak rychlejší, to se mi fakt moc nezdá. Já ho mám na plašení chodců... stačí párkrát zatůrovat :lol:
Jinak na tu gumu ho nedávej, já si koupil v Hornbachu plastovou redukci na odpadní trubku - to mi poradil prodavač, prý se to tak dělává, a je to úplně v pohodě. Když bys tu hadici chtěl dát pryč, nezapomeň na váhu vzduchu! :!:
tak ale rozhodně je lepši než klasicky filtr co tam byl ne?Mysliš že by to mohlo dělat nějaky problem kdybych to dal na tu hadici?Časem uvažuju že bych ju vyměnil za chromovu trubici ale to až časem.A na kolik tě ta redukce vyšla a z jakeho je materialu?U toho filtru co sem se dival tak tam sou nějake redukce takže přimo na te hadici to nebude.A si s nim spokojeny?
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ja a emkas mame GREEN vlozku do boxu. Jeden krat za rok sa to vypere na nastrieka orig. olejom a je pokoj :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

sudzin píše:tak ale rozhodně je lepši než klasicky filtr co tam byl ne?Mysliš že by to mohlo dělat nějaky problem kdybych to dal na tu hadici?Časem uvažuju že bych ju vyměnil za chromovu trubici ale to až časem.A na kolik tě ta redukce vyšla a z jakeho je materialu?U toho filtru co sem se dival tak tam sou nějake redukce takže přimo na te hadici to nebude.A si s nim spokojeny?
Každopádně když tomu šlápneš, má to mooc pěknej zvuk, nějaké větší změny na výkonu jsem ale nepozoroval, to je větší rozdíl, když obuju užší pneu :lol: Jináč materiál té redukce je PVC, na rozměry bych se musel podívat, ale určitě si je zvládneš změřit... Na tu gumovou hadici bych ten filtr nedával, bude se deformovat a pořádně ho na ni neupneš. Se sportovní vložkou je to mnohem jednodušší, viď Blue :D
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Příspěvek od sudzin »

vaculcim píše:
sudzin píše:tak ale rozhodně je lepši než klasicky filtr co tam byl ne?Mysliš že by to mohlo dělat nějaky problem kdybych to dal na tu hadici?Časem uvažuju že bych ju vyměnil za chromovu trubici ale to až časem.A na kolik tě ta redukce vyšla a z jakeho je materialu?U toho filtru co sem se dival tak tam sou nějake redukce takže přimo na te hadici to nebude.A si s nim spokojeny?
Každopádně když tomu šlápneš, má to mooc pěknej zvuk, nějaké větší změny na výkonu jsem ale nepozoroval, to je větší rozdíl, když obuju užší pneu :lol: Jináč materiál té redukce je PVC, na rozměry bych se musel podívat, ale určitě si je zvládneš změřit... Na tu gumovou hadici bych ten filtr nedával, bude se deformovat a pořádně ho na ni neupneš. Se sportovní vložkou je to mnohem jednodušší, viď Blue :D
A jak dlouhou tu redukci doporučuješ?stači tak 10Cm?Jinač dik za radu a ještě mam dotaz na ktere misto ten filtr upevnit jestli stači to dat misto toho puvodniho boxu nebo někam jinam a jestli je dobre tam něco udělat pro přivod většiho množstvi vzduchu
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Jak už jsem říkal, optimální je dovézt chladný vzduch od nárazníku a ještě odrušit teplo od motoru.
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Příspěvek od sudzin »

SkylineGTR píše:Jak už jsem říkal, optimální je dovézt chladný vzduch od nárazníku a ještě odrušit teplo od motoru.
hmm,tak to bude možna trošku aj problem to oddělit nějak od motoru když je tak blizko k narazniku.Asi bude lepši když ten černy box od puvodnihofiltru dam cely pryč co?nebo ten spodek tam mam nechat?
Odpovědět

Zpět na „LANOS“