Kabeláž a svorkovnice na NEXII

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Kabeláž a svorkovnice na NEXII

Příspěvek od Hynek »

Obrázek
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

couvačka

Příspěvek od Serpico »

...no a tak se k tomu vracím, aneb palikx a jeho " mrtvý proud "
1. kontakty v objímce naprosto čisté - bez koroze
2. naměřené hodnoty jsou vidět, pro kontrolu jsem měřil např. i blinkry hodnota 1,1 - 9,2 V ( není na obrázkách )
3. měření " na žárovku nesvítí ", tedy potvrzení palikxe a jeho mrtvého proudu...
4. překlenutí svorky na spínači u převodovky " svítí "...
5. proměření samotného spínače - zřejmě pokud nedám podložku - bude spínat, ale to nebudu pro pár stokorun riskovat, opírá se tam mechanizmus převodovky po zařazení zpátečky, vůle - otlačení mechanizmu

A jdu koupit spínač zpátečky, není už co řešit..., dávám se to sem pro informaci o tom, že budík není vše a starou kontrolku s dráty prostě nepřekoná...
Mějte se fajn
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

couvačka

Příspěvek od Serpico »

...po výměně spínače svítí, tak zůstává jenom demonstrace " mrtvého proudu "...díky Pavle - palikxi aneb i starý pes se musí rozpomenout na kousky z mládí a nevěřit tolik budíkům...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Neviem o akom mrtvom prúde si tu píšete, ale spínač spiatočky nemusí správne fungovať pri záťaži(odber dvoch žiaroviek), pritom merákom ukážev že kontakty spojilo. Je to dané zlým prechodovým odporom(zoxidované kontakty).Podobné je to u štartra, kde spínač pri kontrole merákom a kontrolnou žiarovkou funguje a pri zatažení samotným odberom štartra už nezopne len klopne.Preto spiatočku skúšam prepojením káblov a ked svieti tak je to spínač.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

couvačka

Příspěvek od Serpico »

...dedo-miky děkuji za radu - jako autoelektrikář jsem diletant - na prvním obrázku zleva je naměřený proud v couvačce, když nesvítila - " mrtvý proud " prostě tam byl, ale nesvítil, potud moje laické vysvětlení...( nejsem a nemůžu profík... )
po proměření špatného spínače - je to asi o tom, že byl prostě vyběhaný ( nerozdělával jsem ho ale nemoh být ani zoxidovaný vykapal z něj olej... ) - při maximálním zatlačení vykázal 0,01 - 0,02 ( 20K ) což by mohlo fungovat - tedy dát pryč podložku ( jen tak mimochodem nový neměl podložku - poměřil si vzdálenosti a byly shodné se starým s podložkou )... no ale do něj se opírá segment převodovky a proč riskovat odlomení části nebo přihnutí...
ale jinak neodporuji ti - jseš prostě někde jinde, profesinál...tak, že mi odpusť " mrtvý proud " ale mě se to líbí a myslím, že to sedí...
a hlavně jsem rád, že jsi na našem nettu

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Ještě trošku praxe: To, že vytekl olej ze spínače, nezajišťuje jeho dobrý stav. Kontakty tohoto spínače jsou snad nejvíc namáhané v autě vůbec co do počtu sepnutí.Mimo zapalovací obvody.
A právě tím se na kontaktech laicky řečeno "oprskáním" při jiskření vytváří kysličníkový nevodivý povlak , který pak způsobuje tyto potíže. Mikro proud pro měřák takhle "poškozený" spínač klidně převede , ale proud potřebný k rozsvícení žárovek se přes něj prostě nedostane. Toť vše. :roll: 8) 8)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

couvačka

Příspěvek od Serpico »

...to Hynku děkuji - jasný 11let starý spínač má prostě nárok - já jsem to sem dal proto jak je zavádějící " jenom měřit voltmetrem " a tak se mi to líbilo...a tak stará dobrá primitivní žárovka - je prostě nepřekonatelná...kontakty o tom nediskutuji viz při sepnutí v jiné poloze ( víc zatlačeno obr. 3 a 4 vykazuje 0,01 - 0,02 )

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Mnoho lidí je přesvědčeno, že k opravě a zjištění stavu el. obvodů jim postačí "doutnavá fázovka". Je to krutý omyl. Nic se tím nedá zjistit, jen přítomnost určitého napětí. V přerušeném kabelu svítí i přerušená "žíla". Proto používají odborníci tzv. vadasku. To už je o něčem jiném, protože tento přístroj obvod aspoň trochu zatěžuje a měření je na jiné úrovni.Stejně, jako ta "tvoje" žárovka.Je to daleko spolehlivější měření než s digi-budíkem.Aspoň to stoprocentně platí pro laika. ;) ;)

Vidíš ty krásný tři sedmičky, co jsem Ti věnoval? :lol:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

kabeláž

Příspěvek od Serpico »

...to Hynku já se do elektriky moc " nehrnu ", končím u teorie a výměny žárovky - elektřikáře obdivuji...a dnes, když je u nový káry CAN BUS ( můžete mi opravit, pokud jsem to označil špatně...), tak to je pro mě " španělská vesnice "... jenom si vzpomínám na kamaráda automechanika a ten když jsem mu postavil cokliv tak se zeptal máš schéma a já většinou nemám...jak to dělal jsem dodnes nepochopil - bez měřáků, drátem si škrtnul a opravil... inu komu je shůry dáno...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“