Akcelerácia na LPG

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

tuto
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 27, 2008 19:03
Bydliště: Horné Saliby okr.GA

Akcelerácia na LPG

Příspěvek od tuto »

Mám nexiu 16V dva mesiace a najazdil som 5000 km. Spotreba na LPG mi vychádza 8,1 l čo je myslím v pohode. No pri rozbiehaní je motor do 2500 ot/min lenivejší a nad 2500 ot/min má lepší ťah. Neviem čí je to normálne a prípadne či sa s tým dá niečo robiť. :?: Mám tam nový splynovač BRC a zmiešavaciu komoru v saní. Mal som dve Š120 obe na plyn a tam to ťahalo rovnomerne v celom rozsahu otáčok.
práci česť a robote pokoj
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No na BRC je trocha nedokonalé nastanie ale toto môže spôsobovať bohatá alebo príliž chudobná zmes což je asi tvôj prípad aj keď pri tomto systéme je atuátor dosť lenivý nemalo by sa to takto chovať :idea: Spotrebu máš dobrú ale ta chudobná zmes tam môže byť ale na BRC som velmi malý odborník aj tak sa Ti na to spítam no myslím že keby sa dobre nastavil tak nie sú problémy lebo pokud viem tak v okolí Galanty sa BRC montuje a vetšinou to funguje dosť schopne :D
tuto
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 27, 2008 19:03
Bydliště: Horné Saliby okr.GA

Příspěvek od tuto »

Čo viem schopný mechanik na BRC bol v Šali no už tam nerobí. A dať si to rozštelovať nejakému "odborníkovi" ďakujem neprosím. S týmto mám zlé skúsenosti z emisných kontrol kde to za každú cenu štelovali a potom som to musel vracať naspäť len tak od oka aby som sa aspoň pohol. Prosím ťa čo je to aktuátor.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Atuátor je ta potvôrka čo je na prívodnej hadici do zmiešávače ten nastavuje prietok plynu ale na tvôj problém to nemá vplyv tam je asi len zlé nastavenie čiže nastavuje sa spodok a vrch to znamená že sa musí do optimálu nastaviť volnobeh a potom asi tak pri 3000 otáčkach vrch ale keď má vozidlo el.jednotku na LPG tak vrchnú hranicu si upravuje samo a to práve atuátorom ale spodok čiže volnobeh sa musí nastaviť fixne a ručne no a to môže mať práve to negatívum ako máš Ty lenže aj tak budeš museť navštíviť servis lebo asi sa ten tvôj systém nastavuje softvérovo ale pokud vydržíž do piatku tak Ti to budem moci objasniť lepšie lebo mám na to vetšieho odborníka :D Jo pokud by to bolo možné mohol by si mi napísať presný typ splynovača mám síce predstavu že to je AT - 9 alebo EM-S ale radši by som to vedel isto no nieje to problém lebo nie len pri BRC ale aj ostatné typy občas mávajú podobné problémky :D
tuto
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 27, 2008 19:03
Bydliště: Horné Saliby okr.GA

Příspěvek od tuto »

V poho vydržím auto jazdí dobre a dá sa s tým aj predbiehať. Len mi to vrta v hlave. Typ splyňovača je AT90E. Je tam elektronika takže servisu sa nevyhnem.Robím v Blave tak sa asi pozriem tam.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak pokud je to ATčko tak len servis lebo ono to ani nemá obyč atuátor ale taký šúlok čo sa v nom posúva uzáver a to je občas problém lebo aby som vysvetlil normálny atuátor reaguje rýchlo teda vlasne okamžite ako tak že pridáš plyn a otvorý sa -uberieš zatvorý sa ale to čo tam asi máš Ty je tak povediac lenivé , velmi pomali reaguje na sešlápnutí plynu :idea: Ale jazdiť sa s tým dá len to nieje to pravé orechové :D
tuto
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 27, 2008 19:03
Bydliště: Horné Saliby okr.GA

Příspěvek od tuto »

A dalo by sa to vymenit za to pravé orechové. Ináč budúci piatok idem do Košíc tak odskúšam auto na dlhej trase a v kopcoch.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

tuto ak ideš do KE tak sa zastav v Rožňave a kukneme sa na to jo výmena je možná ale len s jednotkou ten BRCčkový sa neshodne s iným no ale aj tieto úpravy tu robíme dosť často :lol: Tak keby si mal trocha času kludne sa u nás zastav bo ako sa vraví lepšie raz vidieť ako stokrát počuť :lol: :lol: :lol:Jo teraz sme pozerali že BRC má v ponuke už aj normálny atuátor ale to zozenieš len tam okolo GA a BA tu u nás sa nemontuje ale zistim Ti cenu :lol:
tuto
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 27, 2008 19:03
Bydliště: Horné Saliby okr.GA

Příspěvek od tuto »

Vdaka za ochotu. Teraz cez sviatky ta nebudem otravovat. Chodievam do KE viac krát do roka tak sa ozvem pri dalšej ceste a dohodneme sa. Po výmene toho aktuátora zostane spotreba rovnaká? Na tú cenu som zvedavý. :?:
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

No ja len dodaaam....
ze 16V motory v nexii/espere maju slabsi tah aj na beznin..
teda presne od 2500ot/min sa ECU prepina na "iny rezim" ..
a vtedy vie to auto vystartovat...

takze to ze do 2500ot/min je to lenivsie..
je normalne...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

A ja dodám že po výmene atuátora sa možno ta spotreba aj zlepší :lol:
No predpokladám že máš tohle Obrázek

A to to je tvôj atuátor Obrázek

No a pre zlepšenie potrebuješ to to Obrázek
Jo a ako som písal ponúka ho aj BRC :lol:
tuto
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 27, 2008 19:03
Bydliště: Horné Saliby okr.GA

Příspěvek od tuto »

Ano mám presne tento typ splyňovača aj aktuátora.Som rád že na chorobu existuje aj liek. Ďaľšia cesta do KE je naplánovaná na začiatku leta tak ak budeš schopný a ochotný to urobiť tak sa ti ozvem a dohodneme sa. Zatiaľ budem jazdiť takto len si musím zvyknúť že ak chcem predbiehať musím mať otáčky nad 2500. Vďaka za informácie.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jiste hoci kedy sa ozvy a keď tam nebudem já tak šéfik iste a ten je na to šoumen :lol: :lol: :lol:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Cena je asi tak od 21 000 - 26 000 ale cena sa odvádí podla rozných typou čiže BRC,Lovato,Landirenzo,Lovtecc to sú vlastne tu na Slovensku schválené typy do Daewa no u nás je montáž Lovato 22 000 a Landirenzo 24 000 sk takže asi tak k cenám :lol: :lol: :lol: Jo je potrebné ješte pripočítať 100 sk za zápis na DI a 1000 sk za zaevidovanie do IGAS systému :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“