Čím natřít hagusy?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Čím natřít hagusy?

Příspěvek od Picasso »

Nevíte někdo čím by se daly natřít držáky(myslím tím ty patky)hagusů.Začaly se mi loupat a to navypadá moc hezky a nevím čím je natřít,jelikož mi to připadá jako nějaká slitina hliníku,či co?
Pokud jste to již někdo řešil,tak prosím o radu,jelikož když to budu natírat,tak ať to chvilku taky vydrží.

Předem díky za rady.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Reklama
 

Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

použij "hledat ""myslím že se to řešilo u matýsků
:D :D
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

ja to natiram boxom na vojenske kanady
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
syky
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 08, 2005 21:37
Bydliště: Praha 5 Zlicin

Příspěvek od syky »

Obrousit až na čistej hliník.Pak to můžeš vyleštit a zalakovat přímo bezbarvým lakem na hliník,ten dělá třeba PPG,nebo použij základovku na lehký kovy třeba Formex a přes to normál barevnej lak na auta a bude to dobrý. ;) Hlavně to před nástřikem pořádně odmastit :!:
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Tak toto vypadá jako seriozní rada.O tom Formexu jsem už někde slyšel.Hned odpoledne se jdu zeptat zda ho mají.Akorát mám trochu obavy z té práce,jelikož je nechci sundávat z auta.Prý je to s tím sundáním trochu problém.No snad to půjde i na autě udělat.

Zatím díky a dám vědět jak to šlo.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Já to taky budu potřebovat udělat...ale myslím, že když oblepíš ten spoj hagusu a karoserie a po střeše natáhneš a oblepíš ten igelit, jak se prodává v drogerii na zakrytí třeba podlahy při malování, tak to bude akorát...ten igelit stojí asi 30 Kč a velikostně by to bylo tak na 4 auta :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

A tak jsem nečekal a do obchodu jsem skočil hned.Tam jsem se zmínil o Formexu,což mi potvrdil že není špatná volba,ale ještě mi nabídl akrylátový Eternal,speciálně na hliník,pozink a pod.,s tím že je samozdřejmě na venkovní použití a že je to základ,který pokud natřu 2x tak je zároveň i jako vrchní nátěr.Tak snad jsem neudělal chybu,že jsem zvolil toto.Pro orientaci cena 130Kč za 0,7kg.Menší se bohužel nedělá.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Hmmm, tak to je dobrý...a zbyde i na přiště :lol: ...a budeš je natírat celý, nebo jen ta oloupaná místa? Sice je to zbytečná otázka, ale i tak se ptám...neříkali ti v obchotě, že je potřeba oloupat hagusy celý, nebo stačí natřít 2x i se stávajícím nátěrem?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Příspěvek od Picasso »

Tak celý je natírat nebudu.Mě se to loupe jenom na těch patkách.Tak že to natřu jen tam.No a určitě je dobrý např. tu patku oloupat celou(nebo nějak odstranit tu původní barvu),zlehka obrousit,hlavně od toho prášku a pak dobře odmastit.Nevím jestli to stihnu udělat o víkendu,ale zcela určitě se to pokusím během práce nafotit a vystavit zde ihned jak to provedu.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Nojo, ale ty patky pak budou sytě černý a zbytek bude vybledlej :lol: ...teda aspoň u našeho Kombika je to už docela vybledlý :(
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ivošku pretri to DIAVOU na nábytok, já ju použivám stále na obnovu plastou a je to bomba :idea: :D :D :D
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

A ta Diava se dá použít na co všechno? I třeba na obnovu lesku těch černých lišt na boku auta?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Leštidlo na PVC

Příspěvek od Vazoun »

Nazdar - kluci když Vás tak poslouchám a čtu příspěvky do debaty,tak se musím přiznat,že já dokonce používám na hagusy a boční chrániče dveří to co moje babí na lino a PVC " Bistrol " je to suprový když se to rozleští :lol: a je to vlastně samoleštící / pouze na podlahách / na autě to musíš rozleštit
sám. A patky hagusú natírám stříbřenkou na disky kol a jsou OK :lol: zdravím všechny na foru " Vazoun " :lol:
------------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jiste jakákoliv politúra na nábytok sa dá použíť ale Diava je u mna 1* lebo ju používam všade a apropó prečo asi mám čisto v motorovom priestore :lol: :lol: :lol: Jinak moja Tatra v robote je raz týždene ošetrovaná Diavou a palubka aj čalunenie z koženky má taký príjemný lesk a na lyšty samo sa to dá no a keď sa dostanem do blízkosti tunerú tak si s nou mastím aj gumy :lol: :lol: :lol: Takže Diava na všetko jo dokonca náš elektrikár s nou ošetruje el.súčiastky :lol: :lol: :lol:
krcmarj
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 21, 2007 22:57
Bydliště: Potštejn

Příspěvek od krcmarj »

Oprýskaná místa hagusů jsem obrousil brus. plátnem a několikrát přestříkl černým mat. sprejem, běžně koupeným v drogerii. Dělal jsem to před 3 lety a zatím to drží.
DAEWOO NUBIRA I combi 2.0 CDX r.v.: 97.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“