Silne trasenie pocas jazdy

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Silne trasenie pocas jazdy

Příspěvek od Dark69 »

Moja nexia vazne ochorela :( :( pocas jazdy aj na rovine stale na rychlosti 3 a 4 mi strasne trasie..iba ked pridavam plyn.. aj volant zacne vybrovat a auto sa cele trasie!po 30 sekundach to prestane a ide hladko..po case zas to iste...kurnik sopa co mam na nej zas vymenit aby uz isla :cry: benzinu je dost,cerpadlo huci po otoceni klucikom,palivovy filter zajtra idem menit a uvidim este....
Reklama
 

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ty si trafil tu pravu Nexiu, same problemy a problemy, snad uz ta trapi. Inak nepises (aspon to moc nechapem), kedy ti to robi. Mas ten problem iba pri pridavani plynu (mozno aj ked uberies), alebo ti to robi iba pri nejakej rychlosti a ked si pod (alebo nad) nou tak to prestane? Ked brzdis tak neni problem? Pneu mas dobre vyvazene (obcas odpadne vyvaz. zavazie)? Silentbloky na motore (prevodovke) by to tiez mohli byt, ale to by si poznal aj na volnobehu a musel by si mat moooooc najazdene , pretoze ja mam cez 200.000 km a neni problem. A este, ked ti to zacne triast, neklesne ti vykon? Skus este podrobnejsie popisat a mozno niekoho nieco rozumne napadne.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:Ty si trafil tu pravu Nexiu, same problemy a problemy, snad uz ta trapi. Inak nepises (aspon to moc nechapem), kedy ti to robi. Mas ten problem iba pri pridavani plynu (mozno aj ked uberies), alebo ti to robi iba pri nejakej rychlosti a ked si pod (alebo nad) nou tak to prestane? Ked brzdis tak neni problem? Pneu mas dobre vyvazene (obcas odpadne vyvaz. zavazie)? Silentbloky na motore (prevodovke) by to tiez mohli byt, ale to by si poznal aj na volnobehu a musel by si mat moooooc najazdene , pretoze ja mam cez 200.000 km a neni problem. A este, ked ti to zacne triast, neklesne ti vykon? Skus este podrobnejsie popisat a mozno niekoho nieco rozumne napadne.
ano ked to zacne triast tak motor dusi a skace trasie aj motor aj volant vsetko robi to iba ked zaradim trojku a pridavam plyn tak to nejde ale trasie a potom povoli a zaradim stvorku a pridavam tak to nechce ist zas az kym to nepovoli o par sekund a väcsinou to urobilo ked som natankoval a siel do kopca a teraz aj na rovine to robi aj ked netankujem :( :( akoze aby sme sa sa chapali motor zacne dusit triast a z neho cele auto motor necce ist pridam a nezrychluje ale zacne skakat triast a dusi ho
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Robi ti to aj pri studenom motore, alebo iba pri teplom? A este takto, robi ti to vzdy ked prudko pridas a mas vacsie otacky?
danko
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 16, 2008 21:01

Příspěvek od danko »

mne robilo nieco podobne ked som siel do kopca ako keby som siel na 3 valce, problem stare kable od zapalovania a sviecky.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

robi to aj pri studenom aj pri teplom motore..stale po urcitom case na 30 sekund to urobi ked pridavam plyn ale nie moc!!ale kludne ako sa jazdi..a potom to zacne robit presne ako pise danko ako keby som siel na 3 valce
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

A samozrejma, ze kontrolka motora je v pohode, nesvieti? Ten palivovy filter je uz novy?
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:A samozrejma, ze kontrolka motora je v pohode, nesvieti? Ten palivovy filter je uz novy?
kontrolka nijaka nesvieti a palivovy filter net boha ho odkrutit :twisted: :twisted: ako vy menite filtre je na to nejaky kluc dobry alebo obycajnymi nech ho vymenim uz..
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..palivovy filter, hmmm.
tak raz za den tam strekni WDcko.. prip nieco podobne na "zahrdzavenie"..
a po tyzdny do mozno povolish...

este skus odsledovat ci ten motor zakapava, ked "xcesh od neho vykon"..
teda pri prudkom zolapnuti pedalu....
ak hej..tak je to nedostatkom paliva..(alebo aj perbytok by to mohol byt)..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

JRD McLAREN píše:..palivovy filter, hmmm.
tak raz za den tam strekni WDcko.. prip nieco podobne na "zahrdzavenie"..
a po tyzdny do mozno povolish...

este skus odsledovat ci ten motor zakapava, ked "xcesh od neho vykon"..
teda pri prudkom zolapnuti pedalu....
ak hej..tak je to nedostatkom paliva..(alebo aj perbytok by to mohol byt)..
no s tym palivovym filtrom...budem striekat wd a dnes ho skusim zas vymontovat...a motor ked zacne triast a skakat ako keby isiel na 3 valce nepomoze mu ani poriadne zosliapnutie pedalu plynoveho :? pomohlo to zo zaciatku paru krat ked som riadne pridal prebil som to trasenie ale teraz uz ani to nepomaha
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

na to zahrdzavene potrubie pomoze aj kyselina aby rozleptala hrdzu... (chlorovodikova)........no ale u mna nepomohla.......som to utrhol.......potom vo zveraku stiahol maticu a nadpojil novu koncovku pruznou hadicov a 2 mi sponapaskami.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

PeterMI_SK píše:na to zahrdzavene potrubie pomoze aj kyselina aby rozleptala hrdzu... (chlorovodikova)........no ale u mna nepomohla.......som to utrhol.......potom vo zveraku stiahol maticu a nadpojil novu koncovku pruznou hadicov a 2 mi sponapaskami.
caw takze tiez si nemohol dat dole filter???utrhol si potrubie???dobre chapem??takze ak sa mi to stane tiez da sa to opravit hej?dnes prsi nemozem sa pustit do toho skusim zajtra rano dufam ze to neulomim...
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

A vysledok po vymene p.filtra? Uz taha bez broblemov?
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:A vysledok po vymene p.filtra? Uz taha bez broblemov?
cawes...ferino este nemam ho vymeneny nedari sa mi povolit filter je dotiahnuty a zakarbonovany a hrdzavy tak silno ze zlomim asi potrubie :? ...rano skusim zas strieknut WD40 a povolit to a dam vediet...inak stale to robi...a ako pisal JRDa bude asi nedostatok alebo prebytok benzinu .....tak prebytok vylucujem lebo spotrebu mam vynikajucu sa mi vidi ze nizucku az..takze asi upchany filter bude lebo ked sa na neho pozriem je mi zle az aky zhnity je skoro cely a stary...takze asi ten filter...rozdelovac je Ok aj palec v nom,neni to moc tam vydrete v nom..len kable zapalovacie vnutro uchytiek je trochu hrdzave....takze ak nie filter tak asi budu to kable..uvidime len musim ten filter povolit a dam hned vediet
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

:? Já bych tomu filtru nepřikládal zas takovou úlohu. Pokud by se dal rozvinout palivový filtr, dostali bychom se na plochu řádově metrů čtverečních. Dovedete si představit toho sajrajtu, aby přes takovou plochu filtru nic neteklo? Ten filtr má za úkol nepustit do palivového systému nečistoty z nádrže,jako jsou lupínky rzi a pod.

Po peripetiích, které tu popisujete, jsem se rozhodl tento filtr nahradit "odkalovací skleničkou" ze staré Š 1203 a filtr paliva jsem umístil do prostoru motoru, kde k němu pohodlně mohu a lépe ho mohu taky kontrolovat. V bílé košili a světle šedých kalhotách, vyměním palivový filtr za tři minuty!Obrázek
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“