Servoriadenie

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

Servoriadenie

Příspěvek od john »

Zdravím, už pár dní mám problém zo servom čím ďalej tým viac točí stuhnuto a zaberá tak trhne kockato tažko, pritom oleja je tam dosť a od dnes ráno začala svietit zelená kontrolka cruise. Privítam každú dobrú radu ako to odstranit , dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Ta kontrolka CRUISE by neměla mít se servem nic společného, to je kontrolka tempomatu. Mohl by být poškozený ventil co reguluje sílu posilovače v závislosti na rychlosti. Když jedeš rychle posilovač tolik neposiluje a opačně. Myslím že Lega ho má.... no a pak jen čerpadlo.... a ještě jeden problém, zarezlý kloub hřídele volantu u podlahy se může projevit skokovým ne plynulým ovládáním řízení ...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

servo

Příspěvek od john »

Dik Richard bolo to hrdzavé v tom klbe hriadele volantu -pomhla WD40, už točí servo lahko a bez sekania zrejme ale už ho bude potrebné vymeniť. Ešte doriešit tu zelenú kontrolku tempomatu CRUISE a budem lahšie spať. :)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

A nezmáčkol si ten vypínač na palubke prvá od volantu :?: :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

-peha- píše:A nezmáčkol si ten vypínač na palubke prvá od volantu :?: :D
V jedný starý písničce se zpívá: .... tak ho vypni milý Lojzo, tak ho vypni milý Lojzo, vypni ho..... :lol: :lol: :lol: a čím ho mám vypnout milá Lízo, a čím ho mám vypnout milá Lízo, řekni čím..... :lol: :lol: :lol: :lol:

Jinak jsem rád, že ti má rada pomohla, kloub bych pokud nemá nějaké nadměrné vůle neměnil a čas od času bych ho promáz. Já to na Nubi ještě nikdy nedělal. Ten Cruise, svítí při zaplým zapalování a nic se neděje, pokud se nenaprogramuje, ale to jistě víš....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Cruise na Leganze svietí len ak je aktívné a to vždy len po stlačení tlačítka tak pokud Ti to svietí ak keď máš vypnuté (ale to zistíš len ak to zapneš a vypneš) tak máš stále zapnutý tempomat :idea:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jasně CRUISE musíš nejdřív zapnout, rozjet se na požadovanou rychlost a tu pak navolit přes SET, to že svítí bez navolení rychlosti v podstatě nic neznamená.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Riško znamená a to buďzabudol vypnúť alebo má poruchu ono sa to takto ozývá a nebol by prvý ale vetšinou je chyba tam pod volantom je tempomat ukrytý a jeho koncovka el.kábliku sa zvykne uvolniť ale neviem ako na jiných modelocha vozoch ale vážne na Leganze pokud nie je tempomat aktívný tak Cruise NESVIETÍ :D
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No mě svítí furt pokud je zapnutej, je jedno zda je aktivní nebo ne..... myslel jsem že Lega má stejný, jen má jinde vypínač.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No asi tam bude rozdiel ale v Nubke som ho ješte nevidel a vlastne ani manuál takže môže tam byť rozdiel :lol:
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

CRUISE

Příspěvek od john »

Ďakujem za všetky reakcie na môj problém , čo sa týka tej kontrolky tak som to už doriešil , vypinač to nebol , pomohlo odpojit napajanie z baterie - kontrolka už sa rozvieti len ked je aktivny tempomat, napadlo ma to v suvistlosti z krokáčom aj tam resetnutie zabralo a odvtedy mám pokoj. :lol: ušetril som pár euro za opravu , stretneme sa v krčme máte u mna pivo :lol: :lol: :lol:
DEAWOO LEGANZA 2.0 CDX - STRIEBORNÁ - LPG-XENÓNY - PREDNE A ZADNE PARK. SENZORY - MODUL AUT. ROZSV. SVETIEL, 7-inch Touch Screen 2 Din In-Dash Car DVD Player Built-in GPS Function Dual Zone JZY-817-G
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Příspěvek od janodvt »

sevaste, ja mam tiez problem so servom a to ten ze mi unika olej. unika dole na tyci co vchadza do kabiny. je tam ze vraj dajaky semering ale nevie mi ho nikto objednat v ziadnej predajni. co mam robit? :?:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
Uživatelský avatar
janodvt
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 05, 2006 15:10
Bydliště: Vranov nad Toplou

Příspěvek od janodvt »

sevaste, tak co nikoho nic nenapada? vcera som behal po predajnach a nikde to nemaju a tak sup sup do chevroletu a tam chceju 28 000, ze vraj sa meni cele riadenie...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (1998),
Daewoo Espero, 1.5 DOHC(1996),
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“