výměna žárovky - rada

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
pagi
Příspěvky: 59
Registrován: sob úno 02, 2008 14:12
Kontaktovat uživatele:

výměna žárovky - rada

Příspěvek od pagi »

Tak jsem si řekl, že si vyměním halogeny za xenony. Když jsem se smířil s cenou otevřel jsem kapotu a hledal kam bych umístil 4 balastry, či jak tomu říkaj. Místo není, no škoda. Když jsem u toho, tak si zkusím alespoň jak by proběhla výměna žárovky. Dle návodu mám vyjmout světlomet, odšroubuju tedy dva viditelné šrouby a chci lampu vytáhnout, ale ať se snažím sebevíc nejde to. Snad abych na výměnu jezdil do autorizovaného servisu či co? Neporadíte někdo jak no to aniž bych něco poškodil nebo abych nemusel sundavat nárazník? :D :D :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
pagi
Příspěvky: 59
Registrován: sob úno 02, 2008 14:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pagi »

žádná rada?
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

nejspis bude jeste zboku nekde sroubek nebo se podivej jeste dole pod lampou
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
jiruna
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 17, 2007 23:14
Bydliště: Praha

Re: výměna žárovky - rada

Příspěvek od jiruna »

pagi píše:Tak jsem si řekl, že si vyměním halogeny za xenony. Když jsem se smířil s cenou otevřel jsem kapotu a hledal kam bych umístil 4 balastry, či jak tomu říkaj. Místo není, no škoda. Když jsem u toho, tak si zkusím alespoň jak by proběhla výměna žárovky. Dle návodu mám vyjmout světlomet, odšroubuju tedy dva viditelné šrouby a chci lampu vytáhnout, ale ať se snažím sebevíc nejde to. Snad abych na výměnu jezdil do autorizovaného servisu či co? Neporadíte někdo jak no to aniž bych něco poškodil nebo abych nemusel sundavat nárazník? :D :D :D
Také o tom uvažuji, zatím jsem marně hledal v chytré knížce od auta, jaké má vůbec osazené žárovky ve světlometech, takže je budu muset nejspíš vyndat a podívat se. Na netu jsem našel spoustu prodejců xenonových sad různých výkonů (od 6000K do 10000K) i cen do 5tis.Kč. Máš nějakou zkušenost s určitým výrobcem a s dodatečnou montáží, popř. další - kde koupit, za kolik a jakou svítivost -? Navíc přemýšlím o instalaci světel pro denní svícení.
Díky a doufám, že už jsi se s instalací úspěšně popral.
Uživatelský avatar
pagi
Příspěvky: 59
Registrován: sob úno 02, 2008 14:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pagi »

zdar - světlomet jsem nakonec nevyndal, ale na radu jednoho majitele musíš vyndat taky ten horní plast mezi světly a pak vyšroubovat ten schovaný šroub a lomcovat světlem až povolí. Co se týče xenonů, tak jsou u nás povoleny do světel, které jsou výškově stavitelné a s tlakovými ostřikovači. svítivost bych doporučil 6000K neboť nebudí takovou pozornost. ještě jsem žádné nekoupil, ale žárovky tam jsou H1 a H7 což znamená, že musíš někde v motoru do cca 40 cm od světel přimontovat ballasty pro každou žárovku ( krabičky asi 8x7x4 cm ) -to je asi ten největší problém - nejsou kam dát. takže až na tohle budu mít čas tak uvidím. s koupí je to tak, že jedna sada tady stojí cca 3500 - 4000 ,-Kč, takže jsem uvažoval si je nechat poslat z ameriky, kde díky kurzu vyjdou i poštovným zhruba na půlku. světla na denní svícení jsem zavrhnul, protože to si pak ani nepustíš rádio nebo nezatopíš aniž bys nesvítil
Uživatelský avatar
jiruna
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 17, 2007 23:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od jiruna »

Tady jsem našel jak vypadá osvětlení o různé teplotě světla v K včetně návodu k montáži.

Kód: Vybrat vše

http://www.ahifi.cz/ostatni/xenony-hid-h4-bixenon.html
takže opravdu jsou ideální 6000-8000K.
Uživatelský avatar
pagi
Příspěvky: 59
Registrován: sob úno 02, 2008 14:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pagi »

No tak popisuj a detailně :D
Uživatelský avatar
jiruna
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 17, 2007 23:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od jiruna »

grochy píše:Zdravím jsem tu nový, auto mam 14 dni a dnes jsem montoval xenonovou sadu, tak kdyby jsi chtěl poradit tak se ozvi.
Souhlasím s Pagim - detailně znamená jakou sadu, kde, za kolik a podrobný popis montáže a jak to svítí. Díky
Uživatelský avatar
pagi
Příspěvky: 59
Registrován: sob úno 02, 2008 14:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pagi »

zdar to vypadá jednoduše. měnil jsi teda jenom H7 ?
Uživatelský avatar
pagi
Příspěvky: 59
Registrován: sob úno 02, 2008 14:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pagi »

Tak jsem to světlo otevřel a opravdu je tam místa na umístění ballastu dost. narazil jsem ale na další problém a sice zda namontovat xenony jen na potkávací nebo i na dálková. při montáži do dálkových se vpodstatě znemožní používání světelné houkačky neboť nastartování xenonu trvá déle. nemá s tím někdo zkušenosti? Obrázek
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ano keď máš len jedno žiarovkové ta je smola s húkačkou aj keď neviem ako to je z bixenom já mám xenon len v stretávkách a dialkové zostali halogén jo a s tým štartom je to tak síce len pár sekúnd ale chvílku to trvá než sa rossvietí :D :D :D
Uživatelský avatar
Captiva9
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 24, 2009 09:44

Re: výměna žárovky - rada

Příspěvek od Captiva9 »

Takže chcel by som všetkým majiteľom Captivy odovzdať svoje skúsenosti s výmenou žiarovky. Po otvorení kapoty Vás asi všetkých tak ako mňa naštve, že podľa prvého pohľadu bude nutné vybrat ten plastový kryt. Takže ak postupujete systémom bez pomoci "návodu" tak si myslím že sa Vám stane presne to čo mne. Potrvá to zhruba 20 minút, bute nervózni a prípadne zničíte jeden PVC kolík. Takže svetloment držia 3 šrúby. Takže najprv je nutné vybrat ten plast ktorý po celej dlžke nad chladičom. Pozor vyberajte tie kolíky tak že nožom podvážite hlavičku a potom jemne krížovým šrubovákom odtočíte PVC šrub. Takto postupujte vo všetkých malých (cca 8x) tie 3 alebo len 2 velké idú v pohode aj bez podváženia. Následne odšrubujete 3x šrúbek na svetlomete a je to! Svetlomet pomaly vyberte a vymente žiarovku/y).... Dúfam že som Vám pomohol. S.
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“