nejde zaradit rychlost

Moderátor: Blue Lanos

koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

nejde zaradit rychlost

Příspěvek od koki »

ahoj. rano som sadol do auta vsetko v poriadku pocas cesty do prace som zacal citit ze rychlosti sa nejako tazsie radia z prace este horsie a vecer to uz bola katastrofa skoro som ju odtrhol tak som isiel za znamym mechanikom ten mi povedal ze to bude asi spojkou mozno prevodovka alebo spojkovy valcek (nie pracovny ten mam vymeneny pred mesiacom) ked som mu povedal ze to radenie ide ..nejde len ked bezi motor (ked je zapalovanie vypnute tak to ide ako vzdy) tak zevraj je to spojkov. je to tak?? lebo musim objednat celu spojku lamelu tanier lozisko ..aby som to nekupoval zbytocne vopred dakujem za odpovede.
Reklama
 

Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Ak som dobre pochopil , tak pedál spojky máš zatlačenú k podlahe ,ale rýcklosť sa zaradiť nedá iba šrká. Tak to si môžeš kúpiť nasledovné súčiastky : výtlačné ložisko , lamelu zn. VALEO , prítlačný tanier zn. SECO. Vlastná skúsenosť. :roll:
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

ano na podlahe
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

No tak sa teš na nie moc skvelú robotu. Rýchlostka von a hurá na výmenu. Iba vtedy , keď to budeš robiť Ty. Ale sám to nepôjde. :o)
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ide len sem tam bude potrebovať pomoc já som nedávno to isté robil na Esperku a o týžden ma to čaká zasa :lol: :lol: :lol: Nieje to tak hrozné ale já bych to dal do servisu :twisted:
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

dik za odpoved. material stoji okolo 4400 robota 1500 ja sa do toho nechytam este tak do 105ky :)
koki
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 31, 2007 08:33
Bydliště: VRUTKY

Příspěvek od koki »

peha teba by som sa chcel spytat ci sa da vykon na plyn urobit tak aby to bolo ako na bezin. lebo na plyn je to lenive na bezin to trha asfalt :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Koki, mrkni nejdřív na tu páku spojky (co přenáší sílu z prasátka na spojku) občas se stane, že se jakoby odlomí ve sváru z té osy co vystavuje spojku. Pokud by byla vlastní spojka v háji, projevovalo by se to prokluzem nejdřív na 5 v tahu např. do kopce a pomalu by se to zhoršovalo. Když je to takhle najednou, typoval bych tu vystavovací páku.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

A k LPG keď je v Legyne dobre nastavený tak tam necítiť žiaden velký rozdiel dokonca sekvenc dokáže výkon zlepšiť ale bacha LPGčko je háklivé na čistotu filtra a sviečky jinak potom nastavenie a malo by to šlapať :D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

presne tak zacni tim jestli se vubec ten valecek v motoru po seslapnuti spojky hybe.pokud ano musi se hybat po celou dobu mackani pedalu spojky.pak se podivej jestli v klidove poloze je vule mezi pakou a valeckem asi 2 cm jak je to vic je to spatny a asi paka ko.a posledni varianta muze to byt uvolnena pruzina na lamele.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: nejde zaradit rychlost

Příspěvek od Patrick »

Zdravím, tak jsem taky zpozoroval horší řazení, tedy hlavně když je venku zima, tak zařadit jedničku je někdy boj a dvojka nejde hladce, ale "přes zuby"?. Co myslíte, je na odchodu spojka nebo něco s převodovkou? Ještě bych dodal, že když mám zařazenou trojku za jízdy, tak převodovka hučí a to docela dost, ale jakmile chytnu páku a posunu ji trošku (je tam vůle, ale nepřeřazuji), tak hluk zmizí. Co by to hučení mohlo způsobovat? díky.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde zaradit rychlost

Příspěvek od palikx »

ta skrin normalne v zime radi hur.to nejspis neni zavada.pokud se to po ohrati zlepsi resp spravi je to v poradku a mohl by ti hodne pomoci novy olej.
huceni resp bruceni zpusobuje provesena radici tyc a uvolnene futra na prepakovani razeni
jsou myslim 3 moznosti
1 nove prepakovani vcetne futer asi za 1700
2 myslim ze jsem se dozvedel ze existuji jen samotna futra ale nemam to potvrzene
3 vzit 10 podlozku a vlozit ji na prepakovani razeni pod spodni futro.cele razeni se o kousek zvedne a zmensi se vule cimz se narovna tahlo razeni a prestane se opirat o karoserii a prestane ten zvuk.
papa
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: nejde zaradit rychlost

Příspěvek od Slam »

Olej jsme loni měnil, ale dvojka tam jde stále stejně o něco hůř než ostatní rychlosti...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde zaradit rychlost

Příspěvek od palikx »

tak v tom pripade je uz synchron nacnuty
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: nejde zaradit rychlost

Příspěvek od Patrick »

Olej jsem měnil tak před rokem, takže ten by měl být dobrý. Řazení "jedničky" je v zimě nejhorší a pak jak se rozjíždím, tak se mi vykle celá řadička, ale jen při studeném rozjezdu, jakmile se motor(auto) zahřeje, tak při rozjezdu je řadička docela v pohodě. A ohledně toho hučení stačí, když vše udělám zevnitř auta nebo musím ještě něco pod autem nebo v motoru někde něco? S převodovkou nebo řazením jsem nikdy neměl problémy, ale ted si toho začínám všímat více a více.
A jak Slam psal, že po výměně oleje jde dvojka řadit hůř i po zahřátí tak u mě většinou taky a trošku i trojka a ta navíc než zapadne tak v páce citím jakobych do nečeho tím zařazením narazil, ale ne vždy. Těžko se to popisuje, mohou to být také ty synchrony?
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“