Svicky Brisk Premium nebo Platin

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Ja osobne volim svicky:

Brisk Premium
7
78%
Brisk Platin
2
22%
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Svicky Brisk Premium nebo Platin

Příspěvek od Goose »

Tak me ceka vymena svicek a tak premyslim,hledam,vymyslim,planuju...nasel jsem spoustu svicek od ruznych vyrobcu a ruznych cen...tyhle me zaujaly a chtel bych znat vas nazor a pripadne zkusenosti...rozhoduji se mezi temihle...

Brisk Premium: zapalovací svíčka s kluznou jiskrou, konstrukce umožňuje přeskok jiskry po celém obvodu 360 stupňů, prodloužený interval výměny na max. 30 000 km, Závit: M 14x1,25, Doporučený utahovací moment (Nm): 20-30, Délka Závitu (mm): 19, Rozměr klíče: 16

Obrázek

Brisk Platin: zapalovací svíčka s platinovým kontaktem, vysoká odolnost proti erozi, prodloužený interval výměny na max. 90 000 km

Obrázek
Naposledy upravil(a) Goose dne čtv led 31, 2008 23:31, celkem upraveno 1 x.
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mám ty Premum DOR 15 LGS a spokojenost už asi 30000 km a OK v zimě startuje a jede normálně. Motor jde jakoby měkčeji. Mrkni na to téma do Nubiry tam jsem to psal. Takže doporučuju ty Premium 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Diky Riso...kouknu se... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Richard píše:Mám ty Premum DOR 15 LGS a spokojenost už asi 30000 km a OK v zimě startuje a jede normálně. Motor jde jakoby měkčeji. Mrkni na to téma do Nubiry tam jsem to psal. Takže doporučuju ty Premium 8)
No , ty mám taky a už mají přez 30 tis. , teď právě řeším , kde je objednat znovu , nemáte někdo typ na E- shop , přímo Brisk to asi neposílá , nenašel jsem to na jejich stránkách .....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Tomáš:Podivej se na stranky www.e-cat.cz vyberis si tam primo typ auta a pak si vyberes co na nej chces...jen nevim jestli je nutna registrace...ale zjistim to protoze je budu taky potrebovat...mam tam odtud tyhle obrazky a informace k tem svickam... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Rumcajz
Příspěvky: 329
Registrován: ned zář 25, 2005 18:22
Bydliště: Martin, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rumcajz »

zdar... toď toto môj názor.. tak prosím neukameňovať..

.. keďže máme daewoo a nie ferarri abo porše, tak čo riešite?..
.. ja mám nahodené NGKáčka čo doporučuje výrobca a úplna spokojnosť..
.. ale ak máte potrebu do toho tlačiť peniažky nikto to nezakazuje..
.. osobne my nevadí, že to nie je platinum alebo čo to vlastne je bo to vôbec nikto necíti rozdiel..

.. ale SUGESCIA je veľmi silná, tak určite sa nájde niekto, kto bude oponovať.. :) .. ten kto ich má nahodené

adios
Espero 2.0l na 1.5l TP,, 15" elektróny, new music, new sanie, new výfuk, new vačka z 1.8...
Espero 2.0l na 1.5l TP, LPG (legal), ABS, klíma, airbag, akože drevo, modré,..(koža, vyhr.sedadlá) .. PREDANÉ 68tis
Espero 2.0l na 1.5l TP full výbava, ... PREDANÉ 75tis
Omega MV6 ... no coment ...
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Goosíku, včera jsem šel kolem jednoho z mnoha kostelů co tu v Brandýse máme / 9/ , měli otevřené vrata a tam ti měli svíček !!!! Akorát nevím, jestli to byly Briksky nebo NGKáčka! :P Obrázek
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Ja mám tiež tie Premium DOR 15 LGS a úplná spokojnosť, aj LPG ide hladko a bez problémov točí i do vyšších otáčok :lol: :lol: (pred výmenou sviečok sa mi to nad 4000 otáčok dusilo)
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Osobně bych šel raději do NGK nebo Champion...se svíčkami Brisk a Bosch nemám dobré zkušenosti...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Champion nebrat byly dobre kdysi ted uz nebrat,but japonec Denso nebo origo NGK a ten Brisk nevim neznam ale stal za prd ale ted se dost snazi takze pokud tady chlapci co s nima jezdi jsou spokojeni proc neee...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Hynek píše:Goosíku, včera jsem šel kolem jednoho z mnoha kostelů co tu v Brandýse máme / 9/ , měli otevřené vrata a tam ti měli svíček !!!! Akorát nevím, jestli to byly Briksky nebo NGKáčka! :P Obrázek

Koukam uz si asi slavil vcera dnesni svatek zeee??? :D
Vse nej chlape k svatku,at jezdi a nezlobi auta i zena a vse co ma... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

:D Děkuju Hanzy! Dík! ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já je kupoval v Boleslavi v Kosmonosích za Super cenu asi 120-130 /ks www.automot.cz
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Příspěvek od Honza Beneš »

Mám docela jiný problém, zkusím se zeptat tady ve svíčkový debatě. Do svého Espera 2.0 jsem koupil doporučené NGK BPR6E, ale ZVĚTŠIL jsem vzdálenost elektrod na 1.1 mm. Jezdím většinou na plyn. Nevím, jestli jsem neudělal blbost s oddálením elektrod, protože mezitím co jsem je namontoval jsem zaznamenal zase názor že na plyn by se měly přiblížit. Auto mi jezdí, startuje bez problémů, vše OK, ale připadá mi dost líný. Má vzdálenost elektrod na svíčce vliv na výkon motoru a spotřebu??
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Ano, vliv to má. Velikost jiskry , její délka, přímo ovlivňuje rychlost hoření. Je-li doporučena vzdálenost elektrod jiskřiště 1,1 mm , nezáleží příliš na spalovaném mediu. Hlavní veličiny jsou dány konstrukcí motoru, to je kompresním poměrem,zdvihem a tím vlastně počtem otáček atd. Nechej to tak. ;) 8) :)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“