žiarovka v palubovke

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Palino16V
Příspěvky: 27
Registrován: pát říj 05, 2007 14:40
Bydliště: Bratislava

žiarovka v palubovke

Příspěvek od Palino16V »

Čaute, už sa tu o tom asi niekedy pisalo, ale pravdupovediac nechce sa mi moc pátrať. Nesvieti mi žiarovka, pod ovládaním smeru fúkania vzduchu. Aký typ žiarovky tam ide? Kúpim ju v bežných autodieloch, alebo musím ísť do Chevroletu? Ďakujem
Lanos sedan´98 1,6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

Ja som ju kupil v beznych autosuciastkach. Ale musel som tam nechat staru vypalenu a podla nej mi objednali nove. Stala myslim 30 Sk. Je to taka malicka na dvoch drotikoch. Ale tu umelohmotnu paticu v ktorej je ta ziarovka uchytena mi nedoniesli. Tu som musel pouzit zo starej ziarovky
LANOS 1,5S 5-dver. hatchback, modrá metalíza
Uživatelský avatar
Rufik23
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 25, 2012 16:57
Bydliště: Ladce

Re: žiarovka v palubovke

Příspěvek od Rufik23 »

a poradí mi niekto ako sa dostanem ku výmene samotnej žiarovky pri ovládaní kúrenia, smeru fúkania???,
mr.mio
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 23, 2011 09:00
Bydliště: Trnava,SR

Re: žiarovka v palubovke

Příspěvek od mr.mio »

Rufik23 píše:a poradí mi niekto ako sa dostanem ku výmene samotnej žiarovky pri ovládaní kúrenia, smeru fúkania???,
Jednoducho :mrgreen:

Vysunieš držiak na poháre (nezmontuješ ho,len vysunieš)
Nad ním je ten plast v tvare U ktorý lemuje časť palubovky. Ten jednoducho vytrhneš. Ak s neho odpadnú kovové spony,ľahko sa nasunú späť.
Pod týmto plastom "U" sú schované všetky skrutky upevňujúce rádio,"mysku" a ovládanie kúrenia. Pre lepší prístup bude lepšie vytiahnúť aj "mysku",rádio a samozrejme ovládanie kúrenia.
Ale pozor! S tým ovládaním moc neťahať lebo sa polámu úchyti bovdenov na lankách a potom to robí šarapatu. Ani lanká neodpájať,môže sa stať že už sa nebudú dať vrátiť späť.
Odpoj elektrické konektory z ovládania kúrenia,pre lepší prístup.
Samotná žiarovka je zo zadnej strany ovládania. Najlepšie sa vyťahuje pinzetov.
Robil som to nedávno keď som menil zelené pogumované žiarovky za biele LED.

Ak sú nejasnosti,stačí sa spýtať ;)
Hyundai Matrix 1.5 CRDI VGT 130kkm
Lanos 1.6 16V 2003 čistokrvný korejčan 140 kkm
Lanos 1.5 2001 5door HB BRIGHTON GOLG + KYB -predaný pri 208kkm
185/60 R14 Dunlop SP + PLW B700 na lanoska na predaj http://www.autobazar.eu/sk/plw-b700-id7307585.html
Uživatelský avatar
Rufik23
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 25, 2012 16:57
Bydliště: Ladce

Re: žiarovka v palubovke

Příspěvek od Rufik23 »

mr.mio píše:
Rufik23 píše:a poradí mi niekto ako sa dostanem ku výmene samotnej žiarovky pri ovládaní kúrenia, smeru fúkania???,
Jednoducho :mrgreen:

Vysunieš držiak na poháre (nezmontuješ ho,len vysunieš)
Nad ním je ten plast v tvare U ktorý lemuje časť palubovky. Ten jednoducho vytrhneš. Ak s neho odpadnú kovové spony,ľahko sa nasunú späť.
Pod týmto plastom "U" sú schované všetky skrutky upevňujúce rádio,"mysku" a ovládanie kúrenia. Pre lepší prístup bude lepšie vytiahnúť aj "mysku",rádio a samozrejme ovládanie kúrenia.
Ale pozor! S tým ovládaním moc neťahať lebo sa polámu úchyti bovdenov na lankách a potom to robí šarapatu. Ani lanká neodpájať,môže sa stať že už sa nebudú dať vrátiť späť.
Odpoj elektrické konektory z ovládania kúrenia,pre lepší prístup.
Samotná žiarovka je zo zadnej strany ovládania. Najlepšie sa vyťahuje pinzetov.
Robil som to nedávno keď som menil zelené pogumované žiarovky za biele LED.

Ak sú nejasnosti,stačí sa spýtať ;)
Tak včera sa mi to podarilo. Mal som vymontovaný celý predný diel ovládania kúrenia.
Vymenil som tam tie dve žiarovky čo tam boli a rovno som si ten panel aj nastriekal na červeno.
Potom pridám aj fotky ako to nakoniec dopadlo.
Vzadu bolo veru treba odpojiť dva konektory a vo vnútri potom ešte jeden.
Najhoršie z toho bolo odšrobovať tie štyri šróbiky umiestnené zo zadnej strany po rohoch.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“