Spolocne Matiz fotky oprav (web)

Moderátor: Blue Lanos

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Spolocne Matiz fotky oprav (web)

Příspěvek od Rado77 »

Ahojte,

kedze sme sa viaceri zhodli, ze by bolo fajn mat nejaku web stranku, kam by sa dali ukladat a prezerat fotky z Daewoo Matiz oprav, navrhujem nieco take vytvorit. Napr. Google poskytuje zdarma vytvaranie albumov s celkovou kapacitou 1 GB. Ja som taku stranku vytvoril: http://picasaweb.google.com/rakovicky77 , su tam zatial 4 albumy.

Moj navrh ale je vytvorit uplne novu stranku, kde by som pre nas vsetkych vytvoril spolocny ucet, pod ktorym budeme moct pridavat fotky do albumov. Samotne prezeranie funguje bez accountu. Ak sa Vam tento napad pozdava, dajte vediet. Ja ak dovolite vytvorim novy fotoalbum, dam sem link na neho + meno a heslo, ked budete chciet pridat vlastne fotky z oprav.

Albumy rozdelim tematicky ako napr. Brzdy, Motor, Nasavanie vzduchu&Sacie potrubie, Vyfukova sustava, Rozvody, Interier atd...

Zaroven navrhujem, aby sa miestom (1GB) zbytocne neplytvalo a pridavali sa fotky iba "k veci" a podla moznosti nizsieho rozlisenia (myslim ze aj 800x600 uplne staci). Na druhej strane, ak sa albumy zaplnia rychlo a my presiahneme kapacitu, mozme si vytvorit dalsi album (ale bude treba aj nove meno a heslo - to je ale vec buducnosti).

Takze zatial tolko, este dnes pridam link na album a meno+heslo

Caute a "at nam jezdi a nezlobi" ;)

Rado77
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Takze pani, album je na svete: http://picasaweb.google.com/daewoomatizclub

Ak chcete pridavat do albumov svoje fotky, prihlasovacie udaje su tu:
Meno: rakovicky@chello.sk
Heslo: daewooclub

Zatial su v albume vytvorene tieto pod-albumy:
- Motor, rozvody, motorove casti
- Brzdovy system
- Vyfukovy system
- Nasavanie, klapka, sacie potrubie
- Elektrika (svetla, alternator, sviecky, rozdelovac...)
- Senzory a ostatne
- Hlava valcov, ventily

Ked sa budete prvy krat prihlasovat, zaskrtnite si pod tym, aby si vas system pametal a meno/heslo uz viac nebude treba zadavat, bude stacit pouzivat iba link http://picasaweb.google.com/daewoomatizclub , a hned budete mat prava na ukladanie fotiek. Svoje fotky som tam uz dal.

Akekolvek pripomienky - iba uvitam (najlepsie cez sukromnu spravu), podla uvazenia kludne vytvorte aj nove albumy s novymi temami (len tu by som sa chcel vyvarovat obrazkom typu "tuning" ci "interier", ktorych byva casto dost a zbytocne zaberu spominanu max kapacitu 1GB). Tieto albumy by pre nas mali sluzit hlavne na technicke riesenia problemov...

Vyskusajte si, da sa na to prostredie vcelku lahko zvyknut. Jo a este jedna vec - ak vytvorite novy album, ale nebude este obsahovat fotky, tak sa nepremiestni do zlozky "Verejna galeria" a ti, co budu albumy len prezerat (nebudu prihlaseni) ten album ani neuvidia.

Caute
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.Bad »

Rado77 píše:Takze pani, album je na svete: http://picasaweb.google.com/daewoomatizclub

Ak chcete pridavat do albumov svoje fotky, prihlasovacie udaje su tu:
Meno: rakovicky@chello.sk
Heslo: daewooclub

Zatial su v albume vytvorene tieto pod-albumy:
- Motor, rozvody, motorove casti
- Brzdovy system
- Vyfukovy system
- Nasavanie, klapka, sacie potrubie
- Elektrika (svetla, alternator, sviecky, rozdelovac...)
- Senzory a ostatne
- Hlava valcov, ventily

Ked sa budete prvy krat prihlasovat, zaskrtnite si pod tym, aby si vas system pametal a meno/heslo uz viac nebude treba zadavat, bude stacit pouzivat iba link http://picasaweb.google.com/daewoomatizclub , a hned budete mat prava na ukladanie fotiek. Svoje fotky som tam uz dal.

Akekolvek pripomienky - iba uvitam (najlepsie cez sukromnu spravu), podla uvazenia kludne vytvorte aj nove albumy s novymi temami (len tu by som sa chcel vyvarovat obrazkom typu "tuning" ci "interier", ktorych byva casto dost a zbytocne zaberu spominanu max kapacitu 1GB). Tieto albumy by pre nas mali sluzit hlavne na technicke riesenia problemov...

Vyskusajte si, da sa na to prostredie vcelku lahko zvyknut. Jo a este jedna vec - ak vytvorite novy album, ale nebude este obsahovat fotky, tak sa nepremiestni do zlozky "Verejna galeria" a ti, co budu albumy len prezerat (nebudu prihlaseni) ten album ani neuvidia.

Caute
Ahoj Rado,docela se to hodí - zítra bych měl jet na opravu výfuku a tak nafotím nějaké fotky a zkusím je tam dát.Tohle fotoalbum je opravdu dobrej nápad....
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Nazdar,

diki za podporu :) Dufam, ze sa to tam casom fotkami poriadne naplni ;) Niekto (asi ty "J.Bad" ?) tam uz pridal foto zadnych brzd. Huraaaa :) Ja som este vytvoril novy album "Chladiaca sustava" a popisal som vsetky moje fotky.

A z casu na cas urobim pre istotu zalohu vsetkych albumov, keby sa nahodou niekomu zadarilo omylom vymazat jeden z albumov :) Ak sa to niekomu "podari", dajte mi hned pls vediet, aby som tam album dohodil.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Tak uz som tam vlozil to palivove cerpadlo, tak ti to nebudem posielat na mail :)
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Je to super nápad! Zatiaľ nemám nič,čím by som mohol prispieť,ale určite niekedy využijem z vecí,čo sú tam,ono je naozaj lepšie raz vidieť,ako stokrát počuť :lol: .
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Super chalani,

Diki Rado za fotky toho palivoveho cerpadla, hned mi je to jasnejsie! Napr. v manualoch nikde nepisu o plavaku, ktory zrejme mne uz nefunguje, lebo ked som mal par krat nadrz ku koncu, nerozsvietila sa mi kontrolka nadrze (predtym ano, takze cca viem, kedy zacne svietit). Pochybujem, ze by odisla LED-ka v paneli, skor na ten plavak to vidim...

CHALANI, este jedna vec ma napadla - ked sa tam pridavaju fotky, system neukazuje ich povodne mena, ale treba ich (volitelne) okomentovat. Tu by mozno bolo dobre, aby vzdy na zaciatku komentara(nazvu fotky) bolo aj Vase meno z fora, napr. v tvare: "Rado77: Rozdelovac1" . Ide o to, ze ked bude zaujimavy obrazok a budeme mat k nemu nejaku otazku, nebudeme tu na fore vediet, koho sa spytat. Ja uz som tie svoje premenoval.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Caute,

dnes niekto (Happy, tusim ty?) pridal novy album "Oprava výtoku chlad.kapaliny pod sacím potrubím" , link http://picasaweb.google.com/daewoomatiz ... acMPotrubM

Super fotky, len 2 veci mam - mozem tie fotos premiestnit do albumu s temou "Nasavanie, klapka, sacie potrubie" ? A este by bolo dobre ich tiez pomenovat s mennou konvenciou, ako som spominal v tejto teme vyssie ( <meno_uzivatela_na_fore>: <popisfotografie>.jpg) , aby sme vedeli, na koho sa obratit v pripade konkretnych otazok...

Ide len o to, aby boli tie obrazky v ramci niekolkych zakladnych tem, preto by som to rad premiestnil. Jedina skoda je, ze v ramci jedneho albumu sa nedaju robit dalsie priecinky :(
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Dalsia dobra vec - ku kazdej fotke sa okrem jej popisu (nazvu) daju prihadzovat aj komentare, su potom po rozkliknuti fotky viditelne pod nou. Tiez bude rozumne pri komentovani pouzit mennu konvenciu typu <meno_uzivatela_na_fore>: <komentar.......> , aby sa vedelo, kto co pripisal (kedze sme vsetci pod jednym uzivatelom "daewoomatizclub")

Caute
Naposledy upravil(a) Rado77 dne čtv led 10, 2008 14:31, celkem upraveno 1 x.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Rado77 píše:Caute,

dnes niekto (Happy, tusim ty?) pridal novy album "Oprava výtoku chlad.kapaliny pod sacím potrubím" , link http://picasaweb.google.com/daewoomatiz ... acMPotrubM

Super fotky, len 2 veci mam - mozem tie fotos premiestnit do albumu s temou "Nasavanie, klapka, sacie potrubie" ? A este by bolo dobre ich tiez pomenovat s mennou konvenciou, ako som spominal v tejto teme vyssie ( <meno_uzivatela_na_fore>: <popisfotografie>.jpg) , aby sme vedeli, na koho sa obratit v pripade konkretnych otazok...

Ide len o to, aby boli tie obrazky v ramci niekolkych zakladnych tem, preto by som to rad premiestnil. Jedina skoda je, ze v ramci jedneho albumu sa nedaju robit dalsie priecinky :(
Ahoj Rado77,chtěl jsem to přehodit,ale byl jsi rychlejší,takže díky.Happy :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

V pohode Happy ;) Aspon spociatku sa o to aj tak budem musiet vela starat, kym si ostatni ludia zvyknu a zorientuju sa tam...

Este 1 vec pre vsetkych - priatelia v byvalom ZSSR mi slubili, ze mi poslu postou original knihu Matiz, ktora u nich vysla. Je to obdoba knihy "Jak na to", akurat ze v tejto ruskej knihe su farebne fotografie priamo z oprav (zrejme krok-za-krokom). Videl som nejake tie scannovane stranky z tej knihy, a vyzera to super, fotky su kvalitne.....Tak uvidime, urcite dam vediet potom v teme "Matiz - servisní manuál" , ak ta knizka naozaj pride. Dokonca ten rusky "kolega" za to ani nic nechce :)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Rado77 píše:V pohode Happy ;) Aspon spociatku sa o to aj tak budem musiet vela starat, kym si ostatni ludia zvyknu a zorientuju sa tam...

Este 1 vec pre vsetkych - priatelia v byvalom ZSSR mi slubili, ze mi poslu postou original knihu Matiz, ktora u nich vysla. Je to obdoba knihy "Jak na to", akurat ze v tejto ruskej knihe su farebne fotografie priamo z oprav (zrejme krok-za-krokom). Videl som nejake tie scannovane stranky z tej knihy, a vyzera to super, fotky su kvalitne.....Tak uvidime, urcite dam vediet potom v teme "Matiz - servisní manuál" , ak ta knizka naozaj pride. Dokonca ten rusky "kolega" za to ani nic nechce :)
Aby v té knize z ruska nebylo napsáno:Budeme potřebovat toto nářadí-palici,majzl a autogen.Čau Happy :lol: :lol: :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

No ja dufam, ze to bude fajn a hlavne ze to rusaci poslu, lebo sme sa dohadovali este pred sviatkami... Potom bude dalsia vec, ako to hodit do el. podoby...scanner doma nemam a ta knizka vyzera dost hrubo :(
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Happy - posměch na vybavení nářadím není na místě. Pokud mě pamět neklame, veškeré vybavení které chodilo spolu se stroji z Ruska bylo na dobré úrovni a i kvalitní, co se materiálu týče. Tak že bych byl opatrnější ve výrazech, než něco napíšeš.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Este ten majzl a autogen by som pochopil, ale co opravit s tou palicou... :) Inak vazne, tie fotky v ich knihe vyzeraju dost kvalitne, urcite to bude dobry zdroj informacii

Inak zase som daco do albumu pridal....drobnosti...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“