zvýšené volnoběžné otáčky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
nettl františek
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 03, 2008 12:55
Bydliště: Měchurova 115

zvýšené volnoběžné otáčky

Příspěvek od nettl františek »

Vlastním Leganzu rok výroby 1999. Do předloňského roku vše OK. Problém nastal ve zvýšených volnoběžných otáčkách. Diagnostikou se zjistilo, že je vadný krokový motůrek, který se vyměnil. Půl roku paráda. Po půl roce se závada opakovala a tak se myslelo, že vyměněný motůrek je vadný a tak se opět vyměnil. Po ujetí několika set kilometrů se opět objevila výše popsaná závada. Nevěřím, že závadu způsobuje krokový motůrek. Může mě někdo poradit co stím dělat ? Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Hele krokovy motorek je svinsvto...me taky blbly otacky...motorek jsem cistil a pomohlo to jen na chvily...tak jsem koupil novy a ten uz zase zacina zlobit...zlobi jednou za cas ale zlobi...ale davam to za vinu zime...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Krokáč je pěkný svinstvo...resp. svinstvo je v něm :lol: :lol: :lol: :lol: ....čas od času je potřeba ho vyčistit...naštěstí je to udělané i pro nás, laiky, takže vymontovat motorek trvá asi 2 minuty, pak ho ponožit do tech. benzínu (asi na půl hodinky), otřít od zbytků nečistot a benzínu a zase namontovat....jde to v pohodě i s autem na parkovišti...už jsem to dělal a je to v pohodě. Je blbý, že se tak často zasviní, ale co se dá dělat...každopádně je zbytečný kupovat pořád nový motorek....stačí vyčistit a zas chvíli vydrží....ostatně třeba na Nubiře Kombiku jsem ho nečistil ani jednou (od nového auta r.v.99 až do teď)...zato u Sedana jednou...před 14ti dny. ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jasne ze motorku nic neni
stavalo se nam to obcas je to vadna saci klapka.velka vule na osicce klapky a podsava si to vzduch a ridici jednotka neustale dohani ten rozdil az dojde krokac do nuly a vyhodi chybu.pak se musi jen resetovat a zase to maka dal.pokud te to stve a v servise ti reset neudelaji zadarmo musi se vymenit klapka.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
NRman
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 13, 2007 11:45
Bydliště: Nitra

Příspěvek od NRman »

Mne pomohlo precistenie motorčeka a klapky WD-čkom a mám pokoj,aspon zatial... :lol:
nettl františek
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 03, 2008 12:55
Bydliště: Měchurova 115

Příspěvek od nettl františek »

Díky za odpověď. nettl
nettl františek
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 03, 2008 12:55
Bydliště: Měchurova 115

Příspěvek od nettl františek »

Díky za radu. nettl
nettl františek
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 03, 2008 12:55
Bydliště: Měchurova 115

Příspěvek od nettl františek »

Díky za radu. nettl
nettl františek
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 03, 2008 12:55
Bydliště: Měchurova 115

Příspěvek od nettl františek »

Díky za radu. nettl
Vladimír Chudý
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 10, 2008 13:54

zvýšené volnoběžné otáčky

Příspěvek od Vladimír Chudý »

Na srovnání volnoběžný otáček pomůže vyčištění krokového motorku, ale jenom na chvíli. A ta se postupem času a zimy zkracuje. Osvědčilo se mi: vložit do krokového motorku plastovou podložku síly 5-7 mm, která nedovolí kuželíku návrat až na doraz - dovnitř krokového motorku. Z krokového motorku se dá kužel vytáhnout (pozor je pod ním pružina, krásně lítá vzduchem a špatně se hledá), na dřík kuželíku nasadit podložku, pružinu a vše zasunout zpět do krokového motorku. Vše mi funguje bez jakékoli vady již dvě zimy. Podložka by asi mohla být i kovová, ale plast byl pro mně v dané chvíly dostupnější a snadněji uzpůsobitelný.
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

nerovnomerné otáčky

Příspěvek od john »

Zdravím vlastním Daewoo Leganzu, doposial som nemal žiadny problém
až do tohto výkendu keď začal motor na volnobeh neustále menit otáčky
až sa rozvieti oranžová kotrolka poruchy motora. Chcem sa spýtať či je to závada spomínaného krokového motorčeka alebo niečo iné. Mám aj LPG a tam to ide v pohode len na benzín to blbne . Dakujem za každú dobrú radu.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“