Aké ťažné na Legu?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
NRman
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 13, 2007 11:45
Bydliště: Nitra

Aké ťažné na Legu?

Příspěvek od NRman »

Zdravím pani,

chcem sa spýtať ohľadne ťažného zariadenia,myslím, že tá téma tu ešte nie je. Mám vzadu ak sa to dá nazvať "predprípravu" na ťažné myslím,že na bajonetové pripnutie.
Dáte nejaký tip na montáž a objednanie?
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No výtam ťa ale nepoteším lebo zatial som o tažnom nepočul ale pozajtra idem do salónu tak sa tam spítam aké a čo to stojí :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Ja tam homologovane tazne mel (bylo i v technicaku), ale jedine, co k tomu muzu rict, ze jsem rad, ze jsem se ho zbavil!

Ti "inteligenti" jednak vyhodily z narazniku vyztuhu, aby ho tam mohli narvat a druhak byl plastovy naraznik tim taznym vzpricen tak, takze stacilo male drcnuti a naraznik odspodu praskl... -P Takze pri vymene narazniku jsem tu ohyzdnost nechal sundat, i kdyz jsem kvuli tomu musel pro novy maly technicak... -i
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 156
Registrován: stř říj 24, 2007 12:27
Bydliště: Liberec

já mám

Příspěvek od Beda »

mám ale nevím co to je zač, v malém techničáku mám napsáno A50-X,

a nějak my nepřekáží, naopak jsem rád že ho tam mám, protože jsem stál v prudkým kopci a za mnou nějakej moula na mě lehce najel a já nic a on si poškodil lehce plastovej blatník :D . Mimochodem jak se Vám couvá v leganze? já jsem byl zvyklej na kombika - to byla paráda a dělá mě problém odhadnout kolik my ještě vzadu zbývá, v zrcadlech neni zadek vidět. pomalu si ale zvykám.

a k tomu tažnýmu je odmontovatelný ale stejně ho tam mám, protože
vyhláška říká:
Spojovací zařízení třídy A50-X namontované na vozidle nesmí zakrývat místo pro zadní registrační tabulku nebo zhoršovat čitelnost zadní registrační tabulky. Jestliže tomu tak není, musí být část se spojovací koulí odmontována bez použití nářadí případně s nářadím umístěným povinně ve vozidle. Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením.

Nic nezakrývá a odmontovat bez nářadí nejde, tak smůla
Leganza 2,0 CDX (1997) černá
Uživatelský avatar
zovi
Příspěvky: 54
Registrován: čtv dub 26, 2007 22:33
Bydliště: Hlohovec - SK

Ťažné

Příspěvek od zovi »

Aj som ho chcel dať namontovať ale nestihol som! :?
V Senci som bol na skúške aj s montážou to vychádzalo na 4800,- Sk
inak na http://www.taznezariadenia.sk je všetko ! Obrázek

:lol: a môžem ťahať aj loď ! :D
Leganza 98 bordová 17" 215/45, LPGdo 10L Lovato - minulosť. Pôvodne cez Tico, Nexiu a Leganzu k autíčku s veľkým A !!!
Pribudla znova Nexia GTX LPG stieborná !
Uživatelský avatar
NRman
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 13, 2007 11:45
Bydliště: Nitra

Příspěvek od NRman »

No ja tam mam nejaku predpripravu na tazne teda a neviem presne ci by to slo kupit aj samostatne.... vypada to tak nejak ako na fotke... Obrázek
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Chlape to mas tazne jen gula ti chybi... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
NRman
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 13, 2007 11:45
Bydliště: Nitra

Příspěvek od NRman »

Teda uz len gulu a kablovanie dokupit zrejme lebo nikde som nevidel ziadne kable trcat...
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

No je to divne a v tp nemas zaden zpis o taznem?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
NRman
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 13, 2007 11:45
Bydliště: Nitra

Příspěvek od NRman »

Sak to nikde ani slovka o taznom...zajdem ja do servisu a popýtam sa teda co je k tomu potrebne...
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: já mám

Příspěvek od Slam »

[quote="Beda"][/quote]
mám ale nevím co to je zač, v malém techničáku mám napsáno A50-X

To jsem tam mel napsany taky...

a nějak my nepřekáží

...je mozny, ze to je prisroubovany jinak, ale to moje proste podpiralo a deformovalo dost brutalne naraznik...

Mimochodem jak se Vám couvá v leganze? já jsem byl zvyklej na kombika - to byla paráda a dělá mě problém odhadnout kolik my ještě vzadu zbývá, v zrcadlech neni zadek vidět. pomalu si ale zvykám.

Myslel jsem si, ze to bude mnohem horsi, parkuju ve stredu mesta prakticky kazdy den, vzdy pozadu, abych mohl vyjet predkem a jeste se mi nikdy zatim nepovedlo do neceho drcnout nebo zavadit... Za to vocasum, co parkujou kolem me, by neskodilo zopakovat si autoskolu... Posledni idiot zrovna predevcirem hned pred barakem, kdyz jsem se zrovna z balkonu dival, co to vyvadi... :x

a k tomu tažnýmu je odmontovatelný ale stejně ho tam mám, protože
vyhláška říká:
Spojovací zařízení třídy A50-X namontované na vozidle nesmí zakrývat místo pro zadní registrační tabulku nebo zhoršovat čitelnost zadní registrační tabulky. Jestliže tomu tak není, musí být část se spojovací koulí odmontována bez použití nářadí případně s nářadím umístěným povinně ve vozidle. Vozidlo vybavené tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez použití nářadí, musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívána ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením.

Nic nezakrývá a odmontovat bez nářadí nejde, tak smůla


Jo jo, takovyhle suvereny primo miluju, co pak parkujou tak, ze dokud nedrcnout kouli, tak je mista dost... :( Uz se mi na aute podepsali nekolikrat! :cry: Vzdycky si preju, aby jim nekdo takhle drcnul do jejich kouli, to by je snad vylecilo! :twisted: BTW moje tazny byl tzv. slusny typ, tzn. koule se sundavala:

Obrázek Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 156
Registrován: stř říj 24, 2007 12:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Beda »

no já nejsem žádný suveren, ještě se mi nikdy nestalo že bych do něčeho nebo do někoho koulí ani jinak drcnul a to couvám taky každej den mezi auta před barákem. jenom se mis stalo že to pustil z prudkýho kopce ten za mnou do mě a smůlu měl on, kdybych tam neměl kouli tak tu smůlu mám já
Leganza 2,0 CDX (1997) černá
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

To nebylo mysleno konkretne na Tebe, ale mam pocit, ze vetsina koularu se chova presne tak, jak jsem to popsal. Je to proste nefer fuci tem, co zadny rozrazedla na aute nemaji a ta vyjimka z pravidel je jen ulisny pseudoduvod nejakeho lobisty... :?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Od koulařů už máme na obou autech zmordované SPZky, dokonce nedávno nám zrušil i rámeček SPZky. Takže je fakt moc nemám rád. Bohužel jsem zatím nepotkal osobně vyjímku, která by mě to vyvrátila. A navíc mi přijde docela ošklivé mít na autě kouli, která se dá odmontovat (novější typy)...přece jen přívěs za autem zas tak často člověk netahá.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“